خبر

 • تک بورد - CD Projekt Red با حمله باج افزار برخورد کرد ، هکرها تهدید به انتشار کد منبع Cyberpunk 2077 کردند

  CD Projekt Red با حمله باج افزار برخورد کرد ، هکرها تهدید به انتشار کد منبع Cyberpunk 2077 کردند
  26 روز و 22 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ CD Projekt Red ، توسعه دهنده Cyberpunk 2077 و سری Witcher ، مورد حمله باج افزار قرار گرفته است. مرتکبان تهدید می کنند که کدهای منبع را به بزرگترین بازیهای خود درز کرده یا می فروشند و اسناد مربوط به حسابداری ، اداری ، حقوقی ، منابع انسانی ، روابط سرمایه گذاران و موارد دیگر را به "تماس هایشان در روزنامه نگاری بازی" ارسال می کنند.

  چند ساعت پیش CDPR حمله و یادداشت باج را در توییتر فاش کرد. هکرها ادعا می کنند که کد منبع Cyberpunk 2077 ، The Witcher 3 ، Gwent و نسخه منتشر نشده The Witcher 3 را به سرقت برده اند. آنها همچنین موفق به رمزگذاری برخی از دستگاه ها در شبکه داخلی شرکت شدند ، اگرچه نسخه پشتیبان تهیه نشده و CDPR بازیابی داده ها را شروع کرده است.

  یادداشت باج مباهات می کند ، "" شما به طور epwally شده اند !! " و مردم خواهند دید که شرکت شلخته شما چگونه کار می کند. سرمایه گذاران اعتماد خود را به شرکت شما از دست می دهند و سهام حتی پایین تر می رود! "

  به روز رسانی مهم pic.twitter.com/PCEuhAJosR

  - CD PROJEKT RED (@ CDPROJEKTRED) 9 فوریه 2021

  هکرها شرایط خود را فاش نمی کنند اما به CDPR 48 ساعت فرصت دادند تا با آنها تماس بگیرند. این شرکت لهستانی به بازیکنان و کاربران سرویس اطمینان داده است که هیچ یک از مشخصات شخصی آنها در سیستم های به خطر افتاده ذخیره نشده است.

  CD Projekt Red می نویسد که هیچ گونه قصد تسلیم خواسته های هکرها و یا مذاکره با آنها را ندارد. آنها ، و در حال برداشتن گامهایی برای کاهش هرگونه آسیب ناشی از نشت داده است. برای بررسی این حادثه با متخصصان قانون و پزشکی قانونی IT تماس گرفته است.

  گزارش اخیر حملات باج افزار را نشان داد که در آن مجرمان تهدید به انتشار اطلاعات حساس می کنند در صورت برآورده نشدن خواسته هایشان در سه ماهه چهارم 20 درصد افزایش می یابد . از آنجا که داده ها حتی اگر قربانیان با شرایط موافقت کنند اغلب به بیرون درز می کنند ، بسیاری از شرکت ها از پرداخت امتناع می ورزند و با عواقب آن مقابله می کنند ، به نظر می رسد در اینجا مورد وجود دارد.

خبرهای دیگر از امنیت