خبر

 • تک بورد - یک هکر سعی کرد منبع آب یک شهر فلوریدا را مسموم کند

  یک هکر سعی کرد منبع آب یک شهر فلوریدا را مسموم کند
  4 روز و 7 ساعت قبل

  WTF ؟! هدف اکثر هکرها سود مالی ، ایجاد اختلال یا سرقت اطلاعات است ، اما یک حادثه در یکی از شهرهای فلوریدا هدف شوم تری داشت: مسموم کردن منبع آب. اجرای قانون محلی و فدرال اکنون در حال تحقیق درباره هک ناموفق هستند ، که دسترسی مجرم یا عاملان دسترسی از راه دور به تصفیه خانه محلی را مشاهده کرد.

  به گفته رویترز ، کسی روز جمعه از طریق رایانه کارمند خود در تاسیسات در اولدزمار ، فلوریدا ، واقع در 25 دقیقه شمالی تامپا ، به دسترسی از راه دور به TeamViewer دسترسی پیدا کرد. کارگر یک پنجره بازشو را مشاهده کرد که قبل از شروع حرکت اشاره گر ماوس در اطراف صفحه نمایش و باز کردن ، آنها را از نفوذ آگاه می کرد.

  هکرها به نرم افزاری که برای کنترل میزان هیدروکسید سدیم ، همچنین به عنوان lye معروف است ، دسترسی پیدا کردند. به آب شهر اضافه شده است. این ماده شیمیایی برای مدیریت اسیدیته آب استفاده می شود و هر چیز دیگری به غیر از مقادیر کمیاب می تواند برای خوراک انسان بسیار خورنده و مضر باشد - این ماده معمولاً در پاک کننده های تخلیه و اجاق گاز یافت می شود.

  فرد یا افراد پشت حمله به طور خلاصه غلظت هیدروکسید سدیم را از 100 قسمت در میلیون به 11100 قسمت در میلیون افزایش داد.

  من از FBI @ خواهش می کنم که در بررسی تلاش برای مسموم کردن منبع آب یک # فلوریدا همه کمک های لازم را ارائه دهد. شهر این باید به عنوان مسئله امنیت ملی تلقی شود. https://t.co/XhGNLplNpr از طریقvice

  - مارکو روبیو (marcorubio) 8 فوریه 2021

  The Tampa Bay Times گزارش می دهد که یک سرپرست که در آن زمان از راه دور کار می کرد ، تغییر را مشاهده کرد و تغییر داد آی تی. شهردار شهر ، اریک سایدل ، به ساکنان اطمینان داد که این گیاه دارای چندین محافظ است که می تواند مانع از اضافه شدن مقدار خطرناک یون به آب شود. مقامات می گویند حتی اگر هکر موفقیت آمیز باشد ، بیش از یک روز طول می کشید تا آب به منبع شهر وارد شود.

  کلانتری شهرستان پینلاس ، FBI و سرویس مخفی در حال تحقیق در مورد حادثه. مشخص نیست چه کسی پشت این حمله بوده و از کجا منشا آن گرفته شده است.

  اعتبار تصویر: سالوادور آزنار

خبرهای دیگر از امنیت