خبر

 • تک بورد - گیگابایت مورد حمله باج افزار گروه بدنام RansomExx قرار گرفت

  گیگابایت مورد حمله باج افزار گروه بدنام RansomExx قرار گرفت
  21 روز و 19 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Gigabyte سازنده تایوانی این هفته مورد حمله باج افزار قرار گرفت و گروه مسئول این حادثه تهدید کرده است که در صورت عدم پرداخت این شرکت ، گنجینه 112 گیگابایتی را منتشر خواهد کرد. مهاجمان نتوانستند تولید را مختل کنند ، اما این ششمین شرکت تایوانی است که در چند سال گذشته به آنها حمله کرده است.

  حملات باج افزاری فقط بدتر می شوند ، به ویژه هنگامی که در مورد شرکت های بزرگ و زیرساخت های مهم صحبت می کنیم. سال گذشته ، تقریباً نیمی از کل مطالبات بیمه ای از سازمان های بزرگ مربوط به باج افزار بود و خسارت آنها بالغ بر 20 میلیارد دلار بود. سازندگان رایانه مانند ایسر نیز اخیراً به اهداف اصلی تبدیل شده اند و هکرها از میلیون ها نفر خواسته اند تا کلید رمزگشایی فایلهای مهم را ارائه دهند. مادربردها و کارت های گرافیک به یونایتد دیلی نیوز تایوان گفتند که سه شنبه شب مورد حمله باج افزار قرار گرفت که بر سیستم های تولیدی تأثیر نگذاشت ، زیرا تعداد کمی از سرورهای داخلی واقع در دفتر مرکزی آن را هدف قرار داد. این شرکت می گوید سرورها با پشتیبان گیری بازیابی شده و به لطف اقدامات سریع تیم امنیتی به صورت آنلاین بازگردانده شده اند ، اما این حادثه هنوز به پایان نرسیده است.

   https://techbord.com گیگابایت مورد حمله باج افزار گروه بدنام RansomExx

  همانطور که توسط The Record کشف شده است ، باند باج افزار مسئول حمله RansomExx است که ادعا می کند که حداقل 112 گیگابایت داده دارد که شامل ارتباطات محرمانه با اینتل ، AMD و Megatrends آمریکایی و همچنین اسنادی است که تحت NDA قرار دارد. این گروه تهدید می کند که همه چیز را علنی خواهد کرد مگر اینکه گیگابایت مایل به پرداخت هزینه باشد.

  این شرکت هنوز در حال بررسی نحوه وقوع این نقض است ، اما به احتمال زیاد همه اینها با یک کمپین ایمیل فیشینگ یا اعتبارهای سرقت شده خریداری شده از یک شرکت شروع شده است. منبع آنلاین ، همانطور که معمولاً در مورد این حملات اتفاق می افتد.

  این اولین بار برای RansomExx نیست ، که قبل از 2018 به عنوان "Defray " عمل می کرد و سابقه حمله به شرکت های تایوانی مانند Garmin را دارد ، Acer ، Compal ، Quanta و AdvanTech. در ماه گذشته ، همچنین به سیستم رزرو واکسیناسیون کووید -19 در ایتالیا و شرکت مخابراتی اکوادور ، CNT ، حمله کرد.

خبرهای دیگر از امنیت