خبر

 • تک بورد - گروه های باج افزار از سایر جنایتکاران برای ربودن باج های خود عصبانی هستند

  گروه های باج افزار از سایر جنایتکاران برای ربودن باج های خود عصبانی هستند
  14 روز و 15 ساعت قبل

  عدالت کارمی به نظر می رسد ضرب المثل قدیمی "در میان دزدان افتخار وجود دارد" به مجرمان سایبری محدود نمی شود. گروه هایی که از برنامه های باج افزار به عنوان سرویس استفاده می کنند ، شکایت دارند که کلاهبردارانی که بدافزار را از آنها اجاره می کنند ، آنها را سرقت می کنند.

  ZDNet می نویسد که گروه پشت باج افزار بدنام REvil - همان گروهی که در حملات به Kaseya ، Acer و شریک تولیدکننده اپل Quanta استفاده می شد - بدافزار را در ازای قطع مجدد به سایر جنایتکاران اجاره می دهد. باج قربانیان.

  با کمال تعجب ، به نظر می رسد نمی توان به این گروه از سارقان اعتماد کرد. در 20 سپتامبر ، یک بازیگر تهدید یک پشتی مخفی در برنامه باج افزار REvil کشف کرد که به سازندگان اجازه می دهد فایل های رمزگذاری شده را بدون دخالت وابستگان بازیابی کنند. با قربانیان مذاکره کنید و کل پرداخت های باج افزار را به عهده بگیرید.

  شرکت اطلاعاتی خطرپذیر Flashpoint می نویسد که در مورد کشف در زیرزمینی روسی زبان اعتراضی به راه افتاده است. انجمن ها ، با یکی از کاربران ادعا می کردند که درب پشت مذاکرات برای پرداخت 7 میلیون دلار باج افزار به طور ناگهانی پایان یافت. یکی دیگر از "برنامه های شریک بد" که توسط گروه های باج افزار استفاده می شود "شما نمی توانید اعتماد کنید" شکایت کرد. وابستگانی که خود را در این موقعیت می یابند از راه چندانی برخوردار نیستند. یکی می گوید تلاش برای مقابله با این گروه مانند "داوری" علیه استالین بوده است. دشمنی با بازیگران تهدید کننده باج افزارها طبق گزارش Tech Monitor ، REvil رایج ترین باج افزار در کنار Conti است که در 13.1 درصد از حوادث امسال پیدا شده است.

  اعتبار تصویر: Africa Studio ، Andrey_Popov

خبرهای دیگر از امنیت