techbord.com کلاهبردارای از طریق ارسال CV های دارای بدافزار با توجه به بحران covid-19

هیچ چیز برای کلاهبرداران محدود نیست، حتی با بهره گیری از همه گیرcovid19. براساس گزارشات اخیر، مجرمان سایبری از CV های جعلی و فرم های مرخصی پزشکی برای گسترش تروجان های بانکی و بدافزارها برای سرقت اطلاعات استفاده می کنند.

با شروع تعطیلیهای موقت مشاغل، بیش از 40 میلیون آمریکایی از ماه مارس برای اولین بار از مزایای بیکاری استفاده کرده اند، و گرچه اکنون نرخ بیکاری از اوج خود در حال کاهش است، اما این میزان در حدود 13.3 درصد است.

محققان Check Point دریافتند که کلاهبرداران از موقعیت استفاده کرده اند. این شرکت می نویسد که مبارزات با موضوع CV در دو ماه گذشته دو برابر شده است، از هر 450 پرونده مخرب 1 یک کلاهبرداری CV است.

یکی از این کمپین ها از بدافزار Zloader برای سرقت از اطلاعات مربوط به قربانیان و سایر جزئیات آنها استفاده می کند. پرونده های xls به ایمیل هایی با موضوع (درخواست کار) و (در مورد شغل) وصل می شوند، اگر شخصی یکی از این پرونده ها را باز کند، از آنها درخواست فعال شدن محتوا را می دهد، در این مرحله یک ماکرو مخرب شروع به کار می کند و بار نهایی را بارگیری می کند.

کمپین ایمیل دیگر از تعداد کارمندان درخواست کننده برای مرخصی پزشکی  Covid-19 بهره می برد. که دارای موضوعی شامل موارد، فرم درخواست جدید کارمندان برای مرخصی در قانون خانواده و پزشکی (FMLA) می باشد، و از حوزه های فرستنده ایی است که شامل (Medical center Space) می باشد. آنها حاوی بدافزار Icedid، یکی دیگر از  تروجان های بانکی هستند.

کلاهبردارای از طریق ارسال CV های دارای بدافزار با توجه به بحران covid-19

در حالی که بسیاری از مشاغل به دلیل این همه گیری تعطیل و یا ورشکسته شده اند، حملات سایبری مربوط به کوید ویروس در ماه می در مقایسه با ماه آوریل 7 درصد کاهش یافته است، اما با بازگشایی شرکت ها، حملات سایبری درکل 16 درصد افزایش یافته است. همچنین در طول چهار هفته گذشته 2000 دامنه جدید مخرب یا مشکوک مرتبط با کرونا ویروس ثبت شده است.

خوانندگان این سایت نمی دانند که هرگز یک پیوست به ایمیل مشکوک را باز نکنند، اما بسیاری از کارمندان دفتر آموزش های امنیتی IT خود را فراموش می کنند، و شرکت خود و بعضی اوقات خود را در معرض خطر قرار می دهند.

این اولین نمونه افرادی که از ترس موجود درجامعه Covid-19 سوءاستفاده می کنند نیست. در ماه فوریه، هنگامی که تعداد کمی مورد در خارج از آسیا وجود داشت، کره جنوبی با پیام های متنی کلاهبرداری (لبخند زدن) مواجه شده اند، که از اطلاعات غلط در مورد ویروس استفاده می کردنده اند.

کلاهبردارای از طریق ارسال CV های دارای بدافزار با توجه به بحران covid-19
security/کلاهبردارای-از-طریق-ارسال-cv-های-دارای-بدافزار-با-توجه-به-بح

آخرین مطالب سایت
techbord.com Virgin Orbit اولین پرتاب تجاری خود را با حمل ماهواره برای ناسا می بیند
techbord.com به گفته خرده فروشان پردازنده های نسل بعدی اینتل هسته کمتری دارند اما هزینه بیشتری دارند
techbord.com CD Projekt انکار نمایشی Cyberpunk 2077 E3
techbord.com بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود
techbord.com اپل می تواند سرویس اشتراک پادکست را در سال 2021 راه اندازی کند
techbord.com مدیر عامل AMD Lisa Su در مورد مشکلات تأمین و آینده پردازنده ها بحث می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.