خبر

 • تک بورد - پرزیدنت بایدن می گوید حمله باج افزار REvil حداقل خسارت را به مشاغل ایالات متحده وارد کرده است

  پرزیدنت بایدن می گوید حمله باج افزار REvil حداقل خسارت را به مشاغل ایالات متحده وارد کرده است
  28 روز و 15 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ رئیس جمهور بایدن می گوید خسارات وارده توسط مشاغل آمریکایی در حمله باج افزار Kaseya کم به نظر می رسد ، اگرچه آژانس ها هنوز در حال جمع آوری اطلاعات در مورد حادثه انجام شده توسط گروه REVil مستقر در روسیه در هفته گذشته هستند.

  جمعه گذشته یک حمله باج افزار با هدف قرار دادن سیستم مدیریت سیستم مبتنی بر ابر VSA Kaseya صورت گرفت که برای نظارت از راه دور و مدیریت فناوری اطلاعات استفاده می شود. این شرکت مستقر در میامی گفت به نظر می رسد کمتر از 1500 کسب و کار در سراسر جهان تحت تأثیر قرار گرفته اند. پیش بینی می شود امروز وصله ای منتشر شود.

  کسایا گفت که این حمله هرگز تهدیدی برای زیرساخت های مهم ایالات متحده محسوب نمی شود. سه هفته بعد از اینکه بایدن به ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور هشدار داد ، روسیه در مورد توقف حمله هکرها به این کشور ، باید اقدامات بیشتری انجام دهد.

  همچنین بخوانید: تکامل Ransomware: چگونه ما به اینجا رسیدیم؟

  روز شنبه ، بایدن گفت ، "فکر اولیه این بود که دولت روسیه نیست اما ما هنوز مطمئن نیستیم." اگر ثابت شود که چنین است ، "من به پوتین گفتم ما پاسخ می دهد. "

  ، مورد نقض قرار گرفت ، اما تحقیقات مایکروسافت مشخص کرد که به هیچ داده RNC دسترسی پیدا نشده است. بلومبرگ می نویسد که گروه بدنام خرس دنج که با دولت روسیه مرتبط است عامل این حادثه بوده است.

  سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی روز سه شنبه گفت ، "اگر دولت روسیه نمی تواند اقدامی علیه بازیگران جنایتکار ساکن کند در روسیه ، ما اقدام خواهیم کرد ، یا حق اقدام برای خود را محفوظ می داریم. "

  پساکی (از طریق رویترز) افزود که بایدن با مقامات وزارت دادگستری ، وزارت امور خارجه ، وزارت امنیت داخلی و جامعه اطلاعاتی امروز برای بحث در مورد باج افزار و تلاش های ایالات متحده برای مقابله با آن.

  در اوایل این هفته Revil گفت که مایل است برای یک کلید رمزگشایی جهانی که تمام پرونده های رمزگذاری شده را باز کند ، مذاکره کند ، با قیمت اولیه 70 میلیون دلار در BTC تعیین شده است. پیش از این 5 میلیون دلار از MSP (ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده) برای این ابزار و 44999 دلار باج از مشتریان خود درخواست كرده بود.

  این حمله بر تجارت حداقل 17 كشور تأثیر گذاشت. اکثر 800 سوپرمارکت کوپ در سوئد به دلیل کار نکردن صندوق های پول مجبور به تعطیلی شدند و بیش از 100 مهد کودک نیوزیلند را آفلاین کرد.

خبرهای دیگر از امنیت