خبر

 • تک بورد - هکری که 611 میلیون دلار دارایی رمزنگاری را سرقت کرده است ، شروع به بازگرداندن آن کرده است

  هکری که 611 میلیون دلار دارایی رمزنگاری را سرقت کرده است ، شروع به بازگرداندن آن کرده است
  4 روز و 16 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ هکرها بیش از 600 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده را از PolyNetwork سرقت کردند ، اما به نظر می رسد همه آنها را برای خود نگه نمی دارند. بلافاصله پس از هک ، مجرمان شروع به بازگرداندن برخی از دارایی ها کردند. در حال حاضر ، آنها حدود 256 میلیون دلار رمزنگاری ارسال کرده اند و 355 میلیون دلار در دست آنها باقی مانده است.

  PolyNetwork یک پروتکل متقابل زنجیره ای است که ناشی از مشارکت Neo ، Ontology و Switcheo است ، جایی که کاربران می توانند توکن های رمزنگاری شده را در بلاک چین های متعددی ، از جمله بیت کوین ، اتریوم و Ontology عوض کنند. اگرچه مفید است ، اما آن را تبدیل به یک هدف بزرگ برای هکرهایی می کند که به دنبال سرقت دارایی های رمزنگاری هستند ، زیرا پروتکل های چند زنجیره ای معمولاً بارهای زیادی را جابجا می کنند.

  طبق گزارشات ، هکر حدود 611 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده از PolyNetwork گرفته است. این بزرگترین هک DeFi است. از این 611 میلیون دلار ، 273 میلیون دلار توکن اتریوم ، 253 میلیون دلار توکن از زنجیره هوشمند Binance و 85 میلیون دلار باقیمانده توکن USDC از شبکه Polygon بود.

  حدود 33 میلیون دلار از 273 میلیون دلار در توکن های اتریوم USDT هستند که اکنون در لیست سیاه قرار دارند.

  به عنوان یک ارز ثابت ، USDT متمرکز و توسط Tether کنترل می شود. بنابراین ، همه توکن های سرقت شده می توانند در صورت لزوم در لیست سیاه قرار گرفته و غیر قابل استفاده شوند. چانگ پنگ ژائو ، مدیرعامل Binance گفت که آنها "با همه شرکای امنیتی [خود] در حال هماهنگی برای کمک پیشگیرانه هستند " اما "هیچ تضمینی وجود نداشت " که آنها می توانند دارایی ها را بازگردانند.

  < p> بلافاصله پس از حمله ، شرکت امنیتی بلاک چین SlowMist هکر را ردیابی کرد و ادعا کرد آدرس ایمیل ، IP و اثر انگشت دستگاه را می داند. SlowMist پیشنهاد کرد اطلاعات هکر را با PolyNetwork به اشتراک بگذارد تا به شرکت کمک کند او را پیدا کند. PolyNetwork همچنین با ارسال نامه ای از هکر درخواست می کند که این پول را بازیابی کند. M در دارایی های رمزنگاری شروع به بازگرداندن آن کرده است ">

  پس از اینکه ادعاهای SlowMist به عموم مردم آمد ، هکر 4.7 میلیون دلار به همراه یک یادداشت خصوصی که در آن آمده بود: " اگر من یک میلیارد هک بود شیت کوین های باقیمانده را جابجا کرد! آیا من فقط پروژه را ذخیره کردم؟ علاقه چندانی به پول ندارم ، در حال حاضر با توجه به بازگشت برخی از توکن ها یا ترک آنها در اینجا. "

  حدود هفت دقیقه پس از این معامله ، وی " The هکر آماده تسلیم شدن توکن است و آن را به آدرس Polygon ارسال می کند. ابتدا ، وی 1.01001 میلیون دلار USDC به شبکه Polygon در سه تراکنش 10 ، 10 هزار دلار و 1 میلیون دلار بازیابی کرد. این معاملات توسط سه معامله دیگر 23.8 BTCB (1.1 میلیون دلار) ، 259.7 میلیارد توکن SHIBA (2 میلیون دلار) و 600.000 دلار FEI (یک استیبل کوین) دنبال شد. زنجیره هوشمند Binance ، انتقال 1000 مورد در BTCB (46.4 میلیون دلار) ، 26.629 در ETH (86 میلیون دلار) ، 119 میلیون دلار در BUSD و 2.6 میلیون دلار در BNB. اکنون باید دید که آیا توکن های USDC و ETH را که هنوز در اختیار دارد بازیابی می کند یا نه.

  اعتبار تصویر: DrawKit Illustrations و Art Rachen

خبرهای دیگر از امنیت