خبر

 • تک بورد - هکرها ۱۱۰ هزار دلار از راه دور روی سرورهای ربوده شده اچ پی ماینینگ کردند

  هکرها ۱۱۰ هزار دلار از راه دور روی سرورهای ربوده شده اچ پی ماینینگ کردند


  30 روز قبل

  بین 9 تا 17 دسامبر، مرکز داده سرورهای HP بزرگترین مشارکت کننده در بلاک چین ارز دیجیتال Raptoreum بود. در اوج خود، خروجی مرکز از مجموع هر سیستم استخراج دیگر فراتر رفت. تحقیقات بعدی نشان داد که سرورها به احتمال زیاد در طول دوره تحت کنترل هکرها بودند که تقریباً 110000 دلار درآمد داشتند.

  در حال حاضر، شرکتی که سرورهای آن هک شده است، خود را معرفی نکرده است. آنها احتمالاً یکی از صدها یا بیشتر گروه های محاسباتی اصلی هستند که خود را قربانی آسیب پذیری ویروسی Log4J در این ماه گزارش کرده اند، که تعداد آنها شامل آمازون، IBM و مایکروسافت است.

  آسیب پذیری Log4J در این ماه یافت شد. اوایل دسامبر برای فعال کردن اجرای از راه دور کد دلخواه، حتی در سیستم‌هایی که به عنوان میزبان محلی بدون اتصالات خارجی اجرا می‌شوند. از آن زمان به طور گسترده اصلاح شده است، اگرچه همچنان سرورها را در شرایط خاص آزار می دهد.

  این ناپدید شدن ناگهانی گروه سرور HP در 17 دسامبر بود که نشان داد سرورها وصله شده بودند و نشان داد که از آنها غیرقابل استفاده می شود. - توافقی یکی از آنها، هر چند، به من ادامه داده است. احتمالاً وصله نشده است، یا در غیر این صورت به عنوان یک هانی پات نگهداری می شود.

  https://techbord.com <b>هکرها</b> ساخته اند. استخراج 110000 دلاری از راه دور در سرورهای <b>ربوده</b> شده HP

  همه این اطلاعات از طریق بلاک چین Raptoreum قابل مشاهده است. توسعه دهندگان آن توجه خود را به آن جلب می کنند تا شایعه ناپایدار بودن Raptoreum را از بین ببرند. الگوریتم پایه Raptoreum، GhostRider، یک ترکیب اثبات کار و اثبات سهام است که عمداً در برابر شتاب دهنده ها و سایر دلایل ناپایداری مقاوم است.

  GhostRider به دلیل L3 بزرگشان به CPU های AMD علاقه خاصی دارد. حافظه پنهان Raptoreum به دلیل 256 مگابایت حافظه نهان در مدل های با 32 هسته یا بیشتر، به طور شگفت انگیزی روی CPU های سرور Epyc گران قیمت AMD سودآور است. این احتمالاً هکرها را بر آن داشت تا سرورهای HP را مورد هدف قرار دهند، که در تحقیقات غیررسمی انجام شده توسط توسعه دهندگان Raptoreum مشخص شد که سری 9000 هستند و از پردازنده‌های Epyc استفاده می‌کردند.

  در طول دوره‌ای که سرورهای HP در حال استخراج بودند، آدرسی که آنها به آن تعلق داشتند حدود 30 درصد از کل پاداش بلوک یا 3.4 میلیون RTM را جمع آوری کرد. زمانی که هکرها نیمی از آن را در CoinEx فروختند، ارزش آن حدود 110000 دلار بود، اما از آن زمان به بعد، نیمی از آن را نگه داشته اند کمی از ارزش آن کاسته شده است.

  اعتبار مستدل: Lars Kienle


  تگ ها:

  هکرها , هزار , دلار , سرور , ربوده , ماینینگ , کردند


  v 20
خبرهای دیگر از امنیت