خبر

 • تک بورد - نه برنامه با 5.8 میلیون بار بارگیری از فروشگاه Google Play به دلیل سرقت رمزهای عبور فیس بوک

  نه برنامه با 5.8 میلیون بار بارگیری از فروشگاه Google Play به دلیل سرقت رمزهای عبور فیس بوک
  14 روز و 16 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ معمولاً به ما گفته می شود که هنگام استفاده از برنامه های جانبی از خارج از Play Store مراقب باشید ، اما بازار سهم مناسبی از برنامه های مخرب را مشاهده کرده است. نه برنامه ای که Google به دلیل سرقت اطلاعات ورود کاربران در فیس بوک کاربران حذف کرده است ، به این لیست پیوسته است. قسمت نگران کننده این است که بیش از 5.8 میلیون بار بارگیری شده است.

  دکتر وب (از طریق Ars Technica) گزارش می دهد ، مانند بسیاری از برنامه های مخرب ، این برنامه ها عملکردهای تبلیغاتی خود را مانند ویرایش عکس ، تمرین و آموزش ، فال و حذف پرونده های ناخواسته از تلفن را انجام می دهند. آنها همچنین راهی برای غیرفعال کردن تبلیغات درون برنامه ای خود با ورود به حساب کاربری فیس بوک کاربر ارائه دادند.

  تروجان ها صفحات ورود واقعی فیس بوک را با زمینه هایی برای نامهای کاربری و رمزهای عبور بارگیری کردند ، اما همچنین JavaScript دریافت شده از C&C را بارگیری کردند سرور را در همان WebView قرار دهید. این اسکریپت برای ربودن اطلاعات ورود به سیستم ، که سپس از طریق برنامه و به سرور فرمان منتقل می شود ، مورد استفاده قرار گرفت. این برنامه ها همچنین می توانند کوکی ها را از جلسه مجوز بدزدند.

خبرهای دیگر از امنیت