خبر

 • تک بورد - نقض داده ها اطلاعات کارمندان و مشتری مک دونالد را فاش می کند

  نقض داده ها اطلاعات کارمندان و مشتری مک دونالد را فاش می کند
  14 روز و 7 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ روند هک شرکت های جهانی همچنان ادامه دارد ، و مک دونالد به عنوان جدیدترین مورد اضافه شده در لیست رو به رشد است. با توجه به رستوران های فست فود زنجیره ای ، این داده ها اطلاعات مشتری و کارمند را آشکار می کند ، اما خسارت به سرعت محدود شد.

  حدود یک ماه پیش ، Colonial Pipeline توسط گروه باج افزار به نام DarkSide هدف قرار گرفت و توزیع سوخت در ایالات متحده را فلج کرد. در هفته گذشته ، EA و JBS نیز قربانی حملات سایبری شده اند که هکرها کد منبع بازیها را از اولی می دزدند و از دومی 11 میلیون دلار طلب می کنند.

  بزرگترین فست فود جهان رستوران های زنجیره ای داده های کارمندان و مشتریان خود را توسط اشخاص ثالث غیر مجاز که به ایمیل ها ، شماره تلفن ها و آدرس های تحویل دسترسی داشتند ، دسترسی داشتند. اطلاعات پرداخت مشتری بخشی از اطلاعات فاش نشده است. به زودی رگولاتورها و مشتریانی که تحت تأثیر هک قرار گرفته اند ، مطلع می شوند.

  هکرهای عامل حمله برای پرداخت اطلاعات سرقت شده هیچ گونه پرداختی نمی کردند. عملکرد روزانه رستوران های آن در کره جنوبی و تایوان تحت تأثیر قرار نگرفت.

  https://techbord.com نقض داده ها اطلاعات کارمندان و مشتری مک دونالد

  مشاوران خارجی پس از مشاهده فعالیت مشکوک در شبکه مک دونالد ، این نقض را تشخیص دادند. پس از بررسی ، مشاوران نتیجه گرفتند که داده ها در کره جنوبی و تایوان قابل دسترسی است.

  در بیانیه ای در مورد نقض داده ها ، مک دونالد گفت: "در حالی که پس از شناسایی سریع توانستیم دسترسی را قطع کنیم ، تحقیقات ما مشخص کرده است که تعداد کمی از پرونده ها مورد دسترسی قرار گرفته اند ، که برخی از آنها حاوی داده های شخصی بوده اند. "این شرکت افزود که بر اساس تحقیقات ، امنیت سیستم های خود را بهبود می بخشد.

  مستند / اعتبار تصویر : اریک مکلین ، جوریج کندا

خبرهای دیگر از امنیت