خبر

 • تک بورد - مراقب این

  مراقب این "نسخه موبایل " Cyberpunk 2077 باشید که در واقع باج افزار است
  چند ثانیه قبل

  TL؛ DR: مجرمان اینترنتی برای اولین بار از محبوبیت یک بازی ویدیویی با انتشار یک نسخه جعلی موبایل که در واقع باج افزار است سو explo استفاده نمی کنند. به همین مناسبت ، عنوان مورد نظر Cyberpunk 2077 است ، اما راهی برای قربانیان وجود دارد که قفل دستگاههای خود را بدون پرداخت پول باز کنند.

  هیچ نسخه موبایلی از Cyberpunk 2077 وجود ندارد. عنوان بلند پروازانه به اندازه کافی در کنسول های PS4 و Xbox One به سختی مبارزه می کند ، بنابراین یک پورت Android / iOS یک سوال بزرگ است. کاربران کم دانش با ایجاد یک وب سایت جعلی طراحی شده مانند فروشگاه Google Play ، جایی که بازدیدکنندگان بی خبر می توانند "Cyberpunk 2077 Mobile" را بارگیری کنند.

  Android #Ransomware جدید مبدل به عنوان # Cyberpunk2077 بازی. از وب سایت جعلی تقلید از فروشگاه Google Play بارگیری شده است. پسوند: .coderCrypt Family: CoderWare / BlackKingdom https://t.co/JBudDP6vG1 pic.twitter.com/TdM4SAkFWl

  - تاتیانا شیشکووا (@ sh1shk0va) 16 دسامبر 2020

  هرکسی که عقل سلیم او کور شود احتمال بازی Cyberpunk بر روی تلفن آنها جای تعجب ندارد. این پرونده در واقع باج افزاری به نام CoderWare است ، که یکی از انواع باج افزار BlackKingdom است. مانند سایر بدافزارها ، این محتویات دستگاه را رمزگذاری می کند. قبل از اینکه همه چیز به طور دائمی پاک شود ، به قربانیان 10 ساعت زمان می دهند تا به ارزش 500 دلار بیت کوین پرداخت کنند.

  شیشکووا خاطر نشان می کند که راهی برای رمزگشایی مطالب بدون پرداخت دیه وجود دارد. حرکتی که همیشه تضمین نمی کند کلید رمزگشایی را دریافت کنید. خوشبختانه در باج افزار CoderWare یک کلید سخت رمزگذاری شده وجود دارد که به رمزگشایی امکان بازیابی پرونده ها را می دهد.

  al الگوریتم RC4 با کلید سخت کدگذاری شده (در این مثال - "21983453453435435738912738921 \") برای رمزگذاری استفاده می شود. این بدان معناست که اگر پرونده های خود را توسط این # باج افزار رمزگذاری کرده اید ، رمزگشایی آنها بدون پرداخت دیه امکان پذیر است. https://t.co/Lj1hD1SvRK

  - تاتیانا شیشکووا (@ sh1shk0va) 17 دسامبر 2020

  می توانید کلید سخت کدگذاری شده را در کد منبع باج افزار در زیر مشاهده کنید.

  https://techbord.com مواظب این \ \'نسخه موبایل \\' Cyberpunk 2077 باشید که در واقع باج افزار است \

  بدافزارهایی که به عنوان نسخه موبایل بازی ها مطرح می شوند چیز جدیدی نیست. سال گذشته یک برنامه جعلی Apex Legends مشاهده شد که یک دانلود کننده نرم افزارهای تبلیغاتی بود. محبوبیت آن با فیلمهای YouTube حاوی پیوندهایی به این نسخه جعلی تلفن همراه افزایش یافت. EA می گوید Apex Legends به موبایل می آید اما تا سال آینده.

  آخرین خبر بد برای Cyberpunk 2077 واقعی این است که ساخت بیش از حد موارد می تواند پرونده های ذخیره شده شما را خراب کند.

خبرهای دیگر از امنیت