techbord.com مراقب این

TL؛ DR: مجرمان اینترنتی برای اولین بار از محبوبیت یک بازی ویدیویی با انتشار یک نسخه جعلی موبایل که در واقع باج افزار است سو explo استفاده نمی کنند. به همین مناسبت ، عنوان مورد نظر Cyberpunk 2077 است ، اما راهی برای قربانیان وجود دارد که قفل دستگاههای خود را بدون پرداخت پول باز کنند.

هیچ نسخه موبایلی از Cyberpunk 2077 وجود ندارد. عنوان بلند پروازانه به اندازه کافی در کنسول های PS4 و Xbox One به سختی مبارزه می کند ، بنابراین یک پورت Android / iOS یک سوال بزرگ است. کاربران کم دانش با ایجاد یک وب سایت جعلی طراحی شده مانند فروشگاه Google Play ، جایی که بازدیدکنندگان بی خبر می توانند "Cyberpunk 2077 Mobile" را بارگیری کنند.

Android #Ransomware جدید مبدل به عنوان # Cyberpunk2077 بازی. از وب سایت جعلی تقلید از فروشگاه Google Play بارگیری شده است. پسوند: .coderCrypt Family: CoderWare / BlackKingdom https://t.co/JBudDP6vG1 pic.twitter.com/TdM4SAkFWl

- تاتیانا شیشکووا (@ sh1shk0va) 16 دسامبر 2020

هرکسی که عقل سلیم او کور شود احتمال بازی Cyberpunk بر روی تلفن آنها جای تعجب ندارد. این پرونده در واقع باج افزاری به نام CoderWare است ، که یکی از انواع باج افزار BlackKingdom است. مانند سایر بدافزارها ، این محتویات دستگاه را رمزگذاری می کند. قبل از اینکه همه چیز به طور دائمی پاک شود ، به قربانیان 10 ساعت زمان می دهند تا به ارزش 500 دلار بیت کوین پرداخت کنند.

شیشکووا خاطر نشان می کند که راهی برای رمزگشایی مطالب بدون پرداخت دیه وجود دارد. حرکتی که همیشه تضمین نمی کند کلید رمزگشایی را دریافت کنید. خوشبختانه در باج افزار CoderWare یک کلید سخت رمزگذاری شده وجود دارد که به رمزگشایی امکان بازیابی پرونده ها را می دهد.

al الگوریتم RC4 با کلید سخت کدگذاری شده (در این مثال - "21983453453435435738912738921 \") برای رمزگذاری استفاده می شود. این بدان معناست که اگر پرونده های خود را توسط این # باج افزار رمزگذاری کرده اید ، رمزگشایی آنها بدون پرداخت دیه امکان پذیر است. https://t.co/Lj1hD1SvRK

- تاتیانا شیشکووا (@ sh1shk0va) 17 دسامبر 2020

می توانید کلید سخت کدگذاری شده را در کد منبع باج افزار در زیر مشاهده کنید.

https://techbord.com مواظب این \ \'نسخه موبایل \\' Cyberpunk 2077 باشید که در واقع باج افزار است \

بدافزارهایی که به عنوان نسخه موبایل بازی ها مطرح می شوند چیز جدیدی نیست. سال گذشته یک برنامه جعلی Apex Legends مشاهده شد که یک دانلود کننده نرم افزارهای تبلیغاتی بود. محبوبیت آن با فیلمهای YouTube حاوی پیوندهایی به این نسخه جعلی تلفن همراه افزایش یافت. EA می گوید Apex Legends به موبایل می آید اما تا سال آینده.

آخرین خبر بد برای Cyberpunk 2077 واقعی این است که ساخت بیش از حد موارد می تواند پرونده های ذخیره شده شما را خراب کند.

مراقب این "نسخه موبایل " Cyberpunk 2077 باشید که در واقع باج افزار است
security/مراقب-این-نسخه-موبایل-cyberpunk-2077-باشید-که-در-واقع-باج.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com پردازنده های Intel 11900K و 11700K در حال نابودی آزمایش تک هسته ای Geekbench هستند
techbord.com گوگل تهدید می کند به جای پرداخت سایت های خبری برای پیوند ، جستجوی استرالیا را متوقف خواهد کرد
techbord.com سهام GameStop با رکورد بالا چون گروه Reddit باعث ضرب وشتم می شود
techbord.com تکنسین اعتراف کرد که برای تماشای رابطه جنسی مشتری به دوربین های امنیتی دسترسی دارد
techbord.com میانبر صفحه کلید برای باز کردن مستقیم Windows Task Manager چیست؟
techbord.com Vicarious Vision ، توسعه دهنده Tony Hawk 1 + 2 ، به Blizzard Entertainment پیوسته است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.