خبر

 • تک بورد - مراقب این جاسوس افزار اندرویدی باشید که اخیراً کشف شده و وانمود می کند یک به روزرسانی سیستم است

  مراقب این جاسوس افزار اندرویدی باشید که اخیراً کشف شده و وانمود می کند یک به روزرسانی سیستم است
  9 روز و 19 ساعت قبل

  محققان امنیتی از Zimperium یک برنامه اندروید مخرب اندروید با نام "System Updates " کشف کرده اند. اگرچه این مورد نگرانی کاربران عادی نیست که برای نصب و به روزرسانی برنامه ها به فروشگاه Play Google متکی هستند ، اما افرادی که در این باشگاه قرار دارند باید این جاسوس افزار را که خود را به عنوان یک به روزرسانی سیستم نشان می دهد اما در واقع خرج می کند ، یادداشت کنند. زمان تقریباً بدون نیاز به اثری از رد

  نصب برنامه ها از خارج از فروشگاه Play یک کار خطرناک است اما اگر کاربران اندروید بخواهند به نسخه خاصی از برنامه خود تغییر رتبه دهند یا آن را ارتقا دهند ، محدودیت های مکان را دور بزنند یا در صورت تمایل با برنامه مورد علاقه خود در تماس باشند ، این کار را انجام می دهند. به طور رسمی متوقف شد با این حال خطرات امنیتی می توانند به همان اندازه رها کنند ، به همین دلیل ضامن برنامه های جانبی به طور پیش فرض خاموش است.

  اما مورد دیگر یک برنامه جاسوسی است که اخیراً توسط محققان Zimperium کشف شد به نام "به روزرسانی سیستم" که به جای رسیدگی به شایع ترین شکایت کاربر پلتفرم (یعنی به روزرسانی های به موقع سیستم) ، اعلان جعلی "جستجو برای به روزرسانی " را به نمایش می گذارد زیرا مشغول سرقت داده های کاربر در پس زمینه و بارگذاری آنها می شود به سرور مهاجم.

  https://techbord.com مراقب این جاسوس افزار اندرویدی باشید که اخیراً کشف شده وانمود می کند به عنوان یک به روزرسانی سیستم

  تجزیه و تحلیل کد بدافزار توسط Zimperium نشان می دهد که این برنامه نه تنها اطلاعات را از نقاط معمول مورد علاقه مانند تماس و پیامک داده ها ، پیام های Whatsapp ، مکان ، کلیپ بورد ، بوک مارک ها ، و تاریخچه مرورگر ، اما همچنین می تواند کنترل دستگاه قربانی را به طور کامل برای ضبط کلیپ های صوتی و همچنین به صورت دوره ای کنترل کند. ake pictures.

  این برنامه هوشمندانه ساخته شده است تا از استفاده از پهنای باند زیاد جلوگیری کند و سو user ظن کاربر / سیستم را افزایش دهد. اسکن اسنادی به ابعاد کمتر از 30 مگابایت را انجام می دهد و تصاویر کوچک و تصاویر اخیر را ضبط می کند ، آنها را در چندین پوشه در فضای ذخیره سازی شخصی خود سازماندهی می کند و فایل zip رمزگذاری شده آنها را بر روی سرور مهاجم بارگذاری می کند و به دنبال آن در حافظه محلی حذف می شود شریدار میتال ، مدیر عامل Zimperium ، معتقد است که برای ساختن این برنامه مخرب زمان و تلاش زیادی صرف شده است و گفت: "این به راحتی پیچیده ترین نمونه ای است که ما دیده ایم." احتمالاً بخشی از یک حمله هدفمند است.

خبرهای دیگر از امنیت