خبر

 • تک بورد - محققان دریافتند که اثر انگشت دستگاه بلوتوث امکان پذیر است

  محققان دریافتند که اثر انگشت دستگاه بلوتوث امکان پذیر است


  15 روز و 2 ساعت قبل

  آینده نگری: ردیابی موقعیت مکانی در حال حاضر یک نگرانی مهم برای کاربران گوشی های هوشمند است. با این حال، محققان UC San Diego بردار دیگری برای ردیابی دستگاه‌ها پیدا کرده‌اند - تراشه بلوتوث. در حال حاضر، ردیابی بلوتوث با چالش‌های متعددی مواجه است، اما می‌تواند به چیزی جدی‌تر تبدیل شود.

  دستگاه‌های تلفن همراه دائماً سیگنال‌های بلوتوث را برای کارهایی مانند اتصال به دستگاه‌های بی‌سیم، یافتن موارد گمشده یا استفاده از برنامه‌های ردیابی تماس COVID منتشر می‌کنند. یک مقاله تحقیقاتی UC San Diego نشان می دهد که چگونه این سیگنال ها می توانند دستگاه های جداگانه را شناسایی کنند.

  ساخت تراشه های بلوتوث و ترکیب آنها با سخت افزار Wi-Fi آنها را با عیوب فیزیکی منحصر به فرد مشخص می کند، که می تواند بر انتقال بلوتوث هر دستگاه تأثیر بگذارد. به روش هایی که محققان با تجهیزات رادیویی با قیمت کمتر از 200 دلار و نرم افزار تخصصی شناسایی کردند.

  https://techbord.com <b>محققان</b> کشف کردند. اثر <b>انگشت</b> <b>دستگاه</b> <b>بلوتوث</b> <b>امکان</b> <b>پذیر</b> است

  آزمایش‌هایی با موفقیت آیفون‌ها، Thinkpads، مک‌بوک‌ها، ساعت‌های اپل، تلفن‌های پیکسل گوگل و سایر دستگاه‌ها در کافی‌شاپ شلوغ s و راهروها فقط با نگاه کردن به سیگنال های بلوتوث. با این حال، تیم به داده‌های دسترسی نداشتن روی خود دستگاه‌ها دسترسی پیدا کرد.

  با این حال، این روش ردیابی بلوتوث هنوز کامل نیست و به زودی رایج نخواهد شد. تفاوت‌های طراحی سخت‌افزار، دما و محدودیت‌های رادیویی می‌توانند بر شناسایی تأثیر بگذارند. به طور کلی، محققان تنها توانستند کمتر از نیمی از دستگاه‌های شناسایی‌شده را شناسایی کنند.

  مقابله با اثرانگشت بلوتوث ممکن است دشوار باشد زیرا دستگاه‌ها را از طریق شناسه‌های سطح سخت‌افزار پیدا می‌کند. صرفاً خاموش کردن بلوتوث همه انتقال ها را متوقف نمی کند. به نظر می رسد که خاموش کردن کامل تنها راه برای مخفی کردن کامل سیگنال بلوتوث باشد. با این حال، این تحقیق نشان می دهد که پردازش سیگنال دیجیتال از طریق سیستم عامل بلوتوث ممکن است وسیله بهتری برای کاهش باشد.


  تگ ها:

  محققان , دریافتند , انگشت , دستگاه , بلوتوث , امکان , پذیر


  v 10
خبرهای دیگر از امنیت