خبر

 • تک بورد - مایکروسافت قصد دارد دوباره ماکروهای آفیس را به‌طور پیش‌فرض مسدود کند

  مایکروسافت قصد دارد دوباره ماکروهای آفیس را به‌طور پیش‌فرض مسدود کند


  22 روز و 2 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ مایکروسافت ماه هاست که در حال برنامه ریزی برای مسدود کردن ماکروهای موجود در فایل های آفیس دانلود شده به عنوان یک اقدام امنیتی است، اما همچنان در این روند با موانعی روبرو شده است. این هفته، این شرکت برنامه های خود را تکرار کرده است، بهتر است آنچه را که انجام می دهد و کاربران در پاسخ به چه کارهایی انجام دهند.

  از هفته آینده، مایکروسافت آفیس ماکروهای موجود در فایل‌های دانلود شده از اینترنت را به‌طور پیش‌فرض مسدود می‌کند. خط مشی جدید از 27 ژوئیه به عنوان یک اقدام امنیتی اجرا می شود، اما شرکت تلاش بیشتری برای توضیح تصمیم خود در این هفته می کند.

  ماکروها مفید هستند زیرا می توانند برخی از فرآیندها را در برنامه های آفیس خودکار کنند. با این حال، ماکروهای موجود در فایل‌های آنلاین می‌توانند بردار بدافزار و باج‌افزار باشند. مایکروسافت در فوریه شروع به مسدود کردن آن‌ها در فایل‌های غیرقابل اعتماد کرد، اما در اوایل ژوئن بدون اخطار آن‌ها را مسدود کرد.

  یک سخنگوی گفت که این تغییر به دلیل بازخوردها رخ داده است و باعث شد برخی حدس بزنند که مایکروسافت به کاربرانی که شکایت داشتند و نمی دانستند چرا ماکروهای آنها کار نمی کنند، تسلیم شده است. این هفته، این شرکت اسنادی را منتشر کرد که از بازگرداندن مسدود کردن پیش‌فرض خبر داد و دلیل آن را به طور گسترده توضیح داد.

  علاوه بر توضیح دقیقی درباره افرادی که تحت تأثیر قرار می‌گیرند (هرکسی که از Word، Access، Excel، PowerPoint و Visio استفاده می‌کند Windows)، مایکروسافت شامل دستورالعمل‌هایی برای آماده شدن برای تغییر و فعال کردن ماکروها فقط در فایل‌های قابل اعتماد است.

  کاربران می‌توانند از قبل با فعال کردن خط‌مشی برای مسدود کردن ماکروها، این اقدام امنیتی را فعال کنند. کاربران و کسب‌وکارها می‌توانند قفل ماکروها را به روش‌های مختلفی باز کنند، مانند تغییر ویژگی‌های یک فایل، تعیین مکان‌های شبکه به‌عنوان مورد اعتماد، استفاده از PowerShell، یا حذف "Mark of the Web" از یک فایل. مایکروسافت نحوه انجام این کار را برای فایل‌های اینترنت، فایل‌های OneDrive، فایل‌های SharePoint و فایل‌های موجود در شبکه‌های محلی توضیح می‌دهد.


  تگ ها:

  مایکروسافت , دارد , دوباره , ماکرو , آفیس , به‌طور , پیش‌فرض , مسدود


  v 11
خبرهای دیگر از امنیت