خبر

 • تک بورد - مایکروسافت به کاربران توصیه می کند از احراز هویت دو عاملی مبتنی بر پیام کوتاه دور شوند

  مایکروسافت به کاربران توصیه می کند از احراز هویت دو عاملی مبتنی بر پیام کوتاه دور شوند
  چند ثانیه قبل

  مایکروسافت سال هاست که به دنبال استانداردهای امنیتی جدید است. اخیراً ، این شرکت تلاش خود را برای از بین بردن رمزهای عبور افزایش داده است و اکنون ، مدیر امنیت هویت الکس وینرت از مردم می خواهد که از روش های تأیید هویت دو عاملی مبتنی بر پیام کوتاه دوری کنند.

  قبل از ادامه کار ، یک نکته را روشن کنیم: برخی از احراز هویت دو عاملی ، حتی مبتنی بر پیامک ، بسیار بهتر از عدم 2FA است. اعتماد به رمز ورود خود به تنهایی یک کار مخاطره آمیز است ، به خصوص اگر از رمز عبور مشابه در چندین وب سایت یا سرویس مجدداً استفاده کنید.

  با این وجود ، از بسیاری از گزینه های 2FA که این روزها در دسترس کاربران است ، احراز هویت مبتنی بر تلفن به گفته وینرت کمترین امنیت را دارد. اول ، او می گوید ، بسیاری از تاکتیک های هکرها برای نشان دادن رمزهای عبور که توسط یک رابط تأیید کننده محافظت نمی شوند ، مانند سرقت دستگاه ، "تصاحب حساب" و مهندسی اجتماعی ، هنوز با چند فاکتور مبتنی بر پیامک کار می کنند -احراز هویت. به عبارت دیگر ، این مزایای منحصر به فرد چندانی ندارد. وینرت می گوید ، آنچه دارای آن است ، چندین معایب منحصر به فرد است. برای مبتدیان ، پیام کوتاه 2FA قابل انطباق نیست. از آنجا که این نرم افزار مبتنی بر نرم افزار نیست ، نمی تواند در پاسخ به استراتژی های جدید هک ، پیشرفت های فن آوری ، یا "انتظارات تجربه کاربر" تغییر کند. همیشه یکسان است.

  مهمتر از همه ، پیامک ها و پروتکل های صوتی "به روشنی " منتقل می شوند ، به این معنی که هر مهاجم "مصمم " می تواند پیام ها و تماس های تلفنی 2FA را رهگیری کند تا کدهای ورود شما را بکشد .

  "متأسفانه عوامل پشتیبانی مشتری در مقابل جذابیت ، زورگویی ، رشوه خواری یا اخاذی آسیب پذیر هستند."

  وینرت همچنین معتقد است که 2FA مبتنی بر پیام کوتاه ساده ترین روش MFA برای اجتماعی است مهندس وی می نویسد: "متأسفانه عوامل پشتیبانی مشتری در برابر جذابیت ، زورگویی ، رشوه خواری یا اخاذی آسیب پذیر هستند." "اگر این تلاش های مهندسی اجتماعی موفقیت آمیز باشد ، پشتیبانی مشتری می تواند دسترسی به کانال پیام کوتاه یا صوتی را فراهم کند." "

  راه حل های مبتنی بر برنامه مانند Authy یا حتی روش های سخت افزاری MFA مانند کلیدهای امنیتی ، هر دو از این سیستم مصون هستند مهندسی اجتماعی: شما تنها کسی هستید که به کدهایی که برنامه ها تولید می کنند دسترسی دارید و آنها خیلی سریع تازه می شوند (غالباً طی 15-30 ثانیه).

  وینرت تعدادی از دلایل دیگر را برای بررسی تغییر کاربری بیان می کند از 2FA مبتنی بر پیام کوتاه ، اما ما مهمترین موارد را در اینجا پوشش داده ایم. به طور طبیعی ، او در پایان پست خود ، Microsoft Authenticator را به هرکسی که ممکن است به دنبال یک برنامه MFA باشد ، توصیه می کند.

  با این حال ، اگر نمی خواهید از سرویس Microsoft استفاده کنید ، موارد وجود دارد گزینه های دیگر: Google Authenticator و Authy هر دو گزینه های بسیار خوبی هستند و نسخه دوم نسخه دسک تاپ را ارائه می دهد.

  اعتبار تصویر: Golubovystock

خبرهای دیگر از امنیت