خبر

 • تک بورد - مایکروسافت با پردازنده های Intel، AMD، Qualcomm on Pluton همکاری می کند

  مایکروسافت با پردازنده های Intel، AMD، Qualcomm on Pluton همکاری می کند
  2 روز و 21 ساعت قبل

  چرا مهم است: به نظر می رسد با پردازنده پلوتون ، مایکروسافت و سازندگان تراشه های AMD ، Intel و Qualcomm در حال ایجاد زمینه ای برای ایجاد سطح بالاتری از امنیت رایانه برای تمام رایانه های شخصی مبتنی بر ویندوز 10 ، اعم از مصرفی و تجاری هستند. از نظر فنی ، Pluton IP است - ساختار ، طرح و نرم افزار یک بلوک پردازنده - که در نسخه های بعدی پردازنده های مرکزی از هر یک از سه فروشنده اصلی تراشه رایانه تعبیه می

  در دنیای دستگاه ، یکی از مشهورترین افراد مشهور رایانه شخصی مبتنی بر ویندوز 10 است. سطح حمل و نقل را مشاهده کرده است که بیش از یک دهه از آن لذت نبرد و در اوایل سال جاری ، در پایگاه نصب شده کاربران فعال ماهانه خود ، از یک میلیارد نقطه عطف فراتر رفته است. گرچه این از یک طرف عالی است ، اما توجه ناخواسته افراد بد را نیز ایجاد کرده است - هکرها و سایر شرورانی که می خواهند به گنجینه داده ها ، گواهی های امنیتی ، رمزهای عبور ، رمزهای هویت دیجیتال و سایر اطلاعات ارزشمند دسترسی داشته باشند با توجه به این نگرانی ها ، در طول سال ها تلاش های زیادی از طرف سازندگان سیستم های سخت افزاری ، سازندگان تراشه ها ، شرکت های نرم افزاری ، سازندگان سیستم عامل و فروشندگان ابزارهای نرم افزاری برای ایمن سازی بهتر رایانه های شخصی و آنها صورت گرفته است. محتوا. در حالی که برخی از این ابتکارات در بین انواع کاربران رایانه های شخصی هدف قرار گرفته است ، بیشترین تلاش ها و تلاش ها بطور خاص در مورد رایانه های شخصی سازمانی است که در صنایع حساس به حریم خصوصی یا مقررات نظیر امور مالی ، بهداشت و درمان و تولید و همچنین استفاده می شود. برنامه های دولتی و نظامی.

  با این آخرین پروژه ، Pluton عملکرد تراشه جداگانه TPM (ماژول بستر های نرم افزاری مطمئن) را مستقیماً به پردازنده وارد می کند. TPM ها ، که نوعی ریشه سخت افزاری اعتماد هستند ، برای ذخیره کلیدهای امنیتی و جلوگیری از سیستم عامل ناخواسته و سایر تغییرات مربوط به BIOS در رایانه استفاده می شوند. TPM ها همچنین برای فعال کردن فناوری در سطح سیستم مانند رمزگذاری Windows Hello و BitLocker استفاده می شوند.

  https://techbord. com شركت مایکروسافت با اینتل ، AMD ، Qualcomm در پردازنده پلوتون

  تکرارهای قبلی TPM ها در همان بسته SoC CPU وجود داشته است ، اما تلاش پردازنده Pluton اولین تلاش برای قرار دادن مستقیم قابلیت ها است. به هسته پردازنده وارد شوید. این مهم است زیرا به حل چند مشکل امنیتی بالقوه کمک می کند که بارزتر شده است زیرا حملات بدافزار ، مانند تلاش های کانال جانبی متمرکز بر CPU ، پیچیده تر شده است. اول ، امکان رهگیری پیام ها بین TPM و CPU (که تاکنون از طریق گذرگاه سیستم رخ داده است) در صورت حمله فیزیکی - مانند زمانی که شخصی دزدی می کند یا مستقیماً شخصاً مراجعه می کند - را قطع می کند. دسترسی به رایانه.

  Pluton همچنین داده های امنیتی مهم را به صورت رمزگذاری شده روی تراشه ذخیره می کند به روشی که از بقیه سیستم جدا شده باشد ، بنابراین از بهره برداری بالقوه از تکنیک های جدید هک ، مانند موارد دیگر جلوگیری می کند بر اساس اعدام احتمالی ، تلاش برای انتقال مواد ایمن در غیر اینصورت به حافظه.

  سرانجام ، از آنجا که انتظار می رود Pluton یک استاندارد واحد باشد که به طور مداوم در هر سه سازنده اصلی پردازنده های رایانه شخصی مستقر خواهد شد ، این یک استاندارد جدید را ارائه می دهد مکانیزم استاندارد برای انجام به روزرسانی ها تا سطح سیستم عامل. این بدان معنی است که سیستم عامل و به روزرسانی های BIOS ، که بسیاری از افراد از آن چشم پوشی می کنند یا به راحتی نمی دانند که وجود دارند ، می توانند در روند عادی Windows Update ادغام شوند ، بنابراین اطمینان حاصل شود که رایانه های شخصی بیشتر با جدیدترین وصله های امنیتی به روز هستند.

  جالب اینجاست که مایکروسافت در سال 2013 CPU کنسول بازی Xbox 360 را بهمراه AMD با ایجاد CPU کنسول بازی Xbox 360 برخی از قابلیتهای اصلی را پشت سر گذاشت. مشخص شد که کنسولهای بازی یکی از معدود دستگاههایی است که کاربران در آن حضور دارند. هکرهای واقعی - در تلاش برای جلوگیری از پرداخت هزینه های بازی ها ، تقلب در بازی و غیره - که مایکروسافت را مجبور به اتخاذ رویکرد اعتماد صفر از داخل سخت افزار خود کرد. بسیاری از همان اصول در Pluton و همچنین معماری تراشه به ابر که مایکروسافت برای ایجاد اتصالات مبتنی بر ابر بسیار ایمن برای به روزرسانی میان افزار کنسول (همراه با Azure Sphere IoT آن) ایجاد کرده است ، استفاده می شود.

  https://techbord.com شركت مایکروسافت با اینتل ، AMD ، Qualcomm در پردازنده پلوتون

  رایانه های شخصی هسته ای سال گذشته گام مهمی به جلو در جلوگیری از حملات پیچیده و پیچیده ای بود که رایانه های شخصی با آن روبرو هستند. به همین ترتیب ، پیشنهادات BIOS اخیر ایمن از Dell ، HP و Lenovo و همچنین تلاش های شخصی اینتل و AMD نیز به بازدارندگی برخی از این چالش ها کمک کرده است. به راستی ، ردیابی همه تلاش های امنیتی و فهمیدن چگونگی همخوانی همه آنها دشوار بود و هنوز هم باقی مانده است. در نگاه اول ، به نظر می رسد که با پلوتون ، مایکروسافت در تلاش است تا یک الگوی امنیتی سخت افزاری مبتنی بر اعتماد ، حتی قوی تر ، صفر را که از این تلاش های قبلی استفاده می کند ، استاندارد کند و آنها را به طیف وسیعی از کاربران رایانه گسترش دهد ، ورزش کاملاً موردنیاز.

  دقیقاً زمانی که همه ما بتوانیم از مزایای امنیتی که به نظر می رسد پلوتون ارائه می دهد بهره مند شویم ناشناخته است ، زیرا جزئیات زمان نمایش در پردازنده های بعدی AMD ، Intel و Qualcomm ( و در کدام مدل ها) هنوز منتشر نشده اند. با این حال ، اکنون نیز روشن است که شرکای اصلی اکوسیستم رایانه های شخصی در حال همکاری برای بهبود امنیت رایانه های شخصی در سراسر کشور هستند ، و این چیزی است که همه ما می توانیم از آن قدردانی کنیم.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد است. از TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از امنیت