خبر

 • تک بورد - فرد دیگری به جرم هک توئیتر که حسابهای برجسته از جمله حساب های اوباما و بایدن را ربود ، دستگیر شد

  فرد دیگری به جرم هک توئیتر که حسابهای برجسته از جمله حساب های اوباما و بایدن را ربود ، دستگیر شد
  4 روز و -1 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ سال گذشته هک گسترده توییتر را به خاطر آوردید که حساب بسیاری از کاربران برجسته از جمله باراک اوباما ، جو بایدن ، اپل ، بیل گیتس ، کانیه وست و جف بزوس را که توسط کلاهبرداران رمزنگاری ربوده شده بودند ، مشاهده کرد؟ پلیس اسپانیا فرد دیگری را در رابطه با این حادثه دستگیر کرده است.

  وزارت دادگستری می نویسد که جوزف اوکانر 22 ساله انگلیسی ، دیروز به اتهام متعدد در ارتباط با هک توییتر به درخواست مقامات آمریکایی در استپونا اسپانیا دستگیر شد .

  بیش از 130 حساب توییتر ، از جمله آنهایی که متعلق به سیاستمداران ، افراد مشهور و شرکت ها بودند ، در حادثه ژوئیه گذشته ربوده شدند. حسابهای به خطر افتاده پیامهای کلاهبرداری را ارسال می کردند که با تعهد برای بازگرداندن به جامعه آغاز می شد - برخی از آنها Covid-19 را ذکر کردند - و قول دادند که کسانی که Bitcoin را به آدرس موجود ارسال می کنند ، در ازای آن دو برابر دریافت می کنند. طبق سوابق عمومی ، حدود 120،000 دلار به کیف پول عاملان پرداخت شده است.

  ربوده

  توییتر بعداً تأیید کرد کارکنان با دسترسی به سیستم ها و ابزارهای داخلی در حملات هماهنگ مهندسی اجتماعی هدف قرار گرفته اند که آنها را فریب می دهد فکر می کنند با همکاران از طریق تلفن صحبت می کنند. مجرمان پس از اینکه اعتبار ورود به سیستم را بدست آوردند ، توانستند به ابزارهای داخلی توییتر دسترسی پیدا کنند و حساب ها را تحت کنترل خود درآورند.

  او کانر به چندین جرم مربوط به هک توییتر و همچنین اتهامات مربوطه متهم شده است. برای ربودن حسابهای کاربری TikTok و Snapchat. وی همچنین به جاسوسی اینترنتی یک قربانی نوجوان متهم شده است.

  سه بازداشت قبلی دیگر نیز در ارتباط با این هک انجام شده است ، از جمله نوجوانان گراهام ایوان کلارک و میسون شپارد و سپس نیما فاضلی 22 ساله. کلارک در مارس 2021 به دلیل محکومیت به عنوان "مجرم جوانی" - که در زمان حادثه 17 ساله بود ، به مدت سه سال در مارس 2021 زندانی شد.

  اعتبار تصویر: بودرول چوکروت

خبرهای دیگر از امنیت