خبر

 • تک بورد - سامسونگ ویژگی تلفن هوشمندی را آزمایش می‌کند که داده‌های شما را از تعمیرگاه‌ها پنهان می‌کند

  سامسونگ ویژگی تلفن هوشمندی را آزمایش می‌کند که داده‌های شما را از تعمیرگاه‌ها پنهان می‌کند


  13 روز و 11 ساعت قبل

  سامسونگ در حال آزمایش یک ویژگی جدید در کره جنوبی به نام «حالت تعمیر» است. همانطور که از نام آن پیداست، این یک تنظیم ویژه است که می‌توانید وقتی گوشی خود را برای تعمیر می‌برید، آن را تغییر دهید و از داده‌های شما در برابر تکنسین‌های فضول محافظت می‌کند. .

  اکنون که سامسونگ به آن اشاره کرده است، عجیب به نظر می‌رسد که بگوییم تلفن‌هایمان را با تمام داده‌های حساس آن‌ها به تعمیرگاه‌ها با رمز عبور روی یک کاغذ تحویل می‌دهیم. بسیاری از تعمیرات جزئی نیازی به باز شدن قفل گوشی ندارند، اما مواردی که در صورت داشتن اطلاعات مهم روی تلفن خود، به خصوص اگر برای کار از آن استفاده می کنید، خطر امنیتی قابل توجهی را به همراه دارند. بسیاری از موارد مستند از تکنسین های تعمیرات که از دسترسی خود به تلفن های مشتریان (یا رایانه های شخصی قبل از آن) سوء استفاده می کنند و دستگیر می شوند. در سال 2016، دو کارمند در Pegatron، یکی از پیمانکاران اصلی تعمیرات اپل، تصاویر واضحی از یک دانشجوی کالج را در تلفن او پیدا کردند و آنها را در حساب فیس بوک خود منتشر کردند. او از اپل برای 5 میلیون دلار شکایت کرد و به طور خصوصی با مبلغ چند میلیون دلاری تسویه حساب کرد که در نهایت توسط Pegatron پرداخت شد. اپل "تحقیقات جامع" را پس از آن انجام داد.

  https://techbord.com <b>سامسونگ</b> <b>ویژگی</b> مخفی گوشی هوشمند را <b>آزمایش</b> می کند داده‌های شما از تعمیرگاه‌ها

  حالت تعمیر سامسونگ به منظور جلوگیری از وقوع موقعیت های مشابه. در حالت، تلفن به یک بوم خالی تبدیل می‌شود: عکس‌ها، پیام‌ها و حساب‌های شما همگی ناپدید می‌شوند و فقط برنامه‌های پیش‌فرض قابل مشاهده هستند. این به تکنسین‌ها اجازه می‌دهد تمام عملکردهای معمولی تلفن را امتحان کنند، مانند گرفتن عکس برای دیدن اینکه آیا دوربین با موفقیت تعمیر شده است یا خیر، اما آنها را در یک محیط ایزوله نگه می‌دارد. Ars Technica حدس می‌زند که این حالت با ایجاد یک حساب کاربری جدید و موقت در یک پارتیشن درایو متفاوت کار می‌کند.

  سامسونگ می‌گوید حالت تعمیر در به‌روزرسانی آتی برای نسخه کره جنوبی سری S21 اضافه می‌شود. دستگاه های بیشتری را دنبال کنید. وقتی این ویژگی رسید، می‌توانید آن را در تنظیمات > مراقبت از باتری و دستگاه > حالت تعمیر پیدا کنید. با این کار گوشی مجددا راه اندازی می شود و شما را به حساب خالی می برد که نیازی به رمز عبور ندارد. برای غیرفعال کردن آن، کافی است تلفن خود را دوباره راه اندازی مجدد کنید، قفل آن را به روش معمول باز کنید، و به حالت عادی باز خواهد گشت.

  با توجه به اینکه چقدر مفید به نظر می رسد، مایلیم حالت تعمیر را مشاهده کنیم. به یک ویژگی استاندارد در دستگاه های بیشتری تبدیل شود. ممکن است این ویژگی به یک ویژگی پیش‌فرض اندروید تبدیل شود، اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، سامسونگ باید آزمایش را تمام کند و آن را برای سری جدیدتر S22 و همچنین در سطح بین‌المللی برای عموم عرضه کند. اطلاعاتی در مورد زمان انجام آن وجود ندارد، اما امیدوارم در آینده ای نه چندان دور.

  اعتبار تصویر: Shri


  تگ ها:

  سامسونگ , ویژگی , تلفن , هوشمندی , آزمایش , می‌کند , داده‌ , تعمیرگاه‌ها , پنهان


  v 13
خبرهای دیگر از امنیت