خبر

 • تک بورد - روسیه می گوید که گروه بدنام باج افزار REvil را تعطیل کرده است

  روسیه می گوید که گروه بدنام باج افزار REvil را تعطیل کرده است


  9 روز و 8 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ FSB روسیه اعضای REvil، یک گروه باج افزار که مسئول بسیاری از حملات سایبری در سراسر ایالات متحده در سال گذشته، از جمله حمله Kaseya است، دستگیر کرده است. در بحبوحه دستگیری، FSB میلیون ها دلار پول نقد و دارایی توقیف کرد.

  طبق ترجمه ماشینی اعلامیه FSB، آژانس روسی به 25 آدرس متعلق به 14 نفر حمله کرد. در طول این حملات، حدود 426 میلیون روبل (حدود 5.6 میلیون دلار)، 600،000 دلار آمریکا، 500،000 یورو، رایانه، کیف پول رمزنگاری و 20 خودرو ارزش داشت. FSB مظنونان را به "گردش غیرقانونی وسایل پرداخت" متهم کرد.

  این حملات به درخواست مقامات ایالات متحده پس از گزارش آنها در مورد یکی از اعضای گروه انجام شد. این بخش از اطلاعیه FSB ممکن است اشاره ای به عملیات GoldDust باشد که در آن پلیس رومانیایی دو نفر را که در نوامبر گذشته با REvil مرتبط بودند دستگیر کردند. در ماه اکتبر، مقامات آلمانی ادعا کردند که یکی از اعضای REvil را که در حال تعطیلات در دریای مدیترانه بود شناسایی کرده اند.

  در زیر ویدئویی از حملات REvil توسط FSB آمده است pic.twitter.com/Oh7Ef2GpQO

  — Catalin Cimpanu (@campuscodi) 14 ژانویه 2022

  تابستان گذشته، نرم افزار باج افزار REvil مسئول حمله سایبری به پلتفرم تجاری Kaseya بود که صدها کسب و کار آمریکایی را تحت تأثیر قرار داد. بلافاصله پس از آن، پرزیدنت جو بایدن به صراحت اعلام کرد که از دولت روسیه می خواهد که بر روی فعالیت های باندهایی مانند REvil که از داخل روسیه فعالیت می کنند، عمل کند. این کشور متهم شده است که تا زمانی که باندها به کسی در داخل روسیه حمله نکنند، چشم خود را بر روی اقدامات آنها می بندد.

  یک مقام آمریکایی به واشنگتن پست گفت که یکی از افرادی که FSB دستگیر شده در این حمله دست داشته است. حمله سایبری استعماری Pipeline که توسط یک گروه باج افزار دیگر - DarkSide - ادعا شد. ممکن است این فرد برای DarkSide و REvil کار کرده باشد.

  اعلام FSB تقریباً همزمان با حمله به سرورهای دولتی اوکراین منتشر می شود. هیچ کس مسئولیت این حمله سایبری را بر عهده نگرفته است، اما این حمله در بحبوحه ترس از تهاجم روسیه به اوکراین رخ داد که دولت اوکراین مظنون است که با حملات سایبری به زیرساخت های این کشور آغاز شود. بیش از 100000 سرباز روسی در حال حاضر در نزدیکی مرز اوکراین جمع شده اند.


  تگ ها:

  روسیه , گوید , گروه , بدنام , افزار , revil , تعطیل , کرده


  v 10
خبرهای دیگر از امنیت