خبر

 • تک بورد - رمزگشای رایگان باج افزار REvil برای قربانیان گذشته منتشر شد

  رمزگشای رایگان باج افزار REvil برای قربانیان گذشته منتشر شد
  21 روز و 5 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ این هفته شرکت امنیتی Bitdefender ، با همکاری نیروی انتظامی ، نرم افزار رایگان برای کمک به قربانیان REvil - باج افزار پشت حمله Kaseya در ماه جولای - منتشر کرد. بعد از اینکه ظاهراً در تابستان در حال وقفه بود ، گروه پشت باج افزار دوباره ظاهر شد.

  Bitdefender نمی تواند بگوید که با کدام سازمان های اجرای قانون کار می کند زیرا تحقیقات آنها در مورد REvil ادامه دارد. آنها نمی توانند تا زمانی که شریک اصلی این پرونده به آن توصیه نکند ، جزئیات را فاش نکنند ، اما در بیانیه ای ، آنها تصمیم گرفتند که باید رمزگشا را در اسرع وقت آزاد کنند تا به کسانی که توسط باج افزار REvil آسیب دیده اند کمک کند.

  Bitdefender ادعا می کند رمزگشای جهانی می تواند پرونده های هر سیستمی را که REvil قبل از 13 جولای سال جاری رمزگذاری کرده بود باز کند ، یعنی زمانی که گروه تاریک شد. ناپدید شدن آشکار REvil Bitdefender را نگران کرد زیرا این بدان معناست که قربانیانی که برای دریافت رمزگشایی باج پرداخت نکرده اند ، اکنون راهی برای به دست آوردن آن ندارند. سایت پرداخت REvil ، همراه با سایر سایت های آن در وب تاریک ، آفلاین شده بود.

  هفته گذشته تحلیلگر شرکت امنیتی Emsisoft خاطرنشان کرد که وبلاگ REvil دوباره آنلاین شده است. سپس امروز ، آنها اعلام کردند REvil \ 's اعلام کرد که به قربانی جدیدی برخورد کرده است. بیت دیفندر گفت که فکر می کند حملات جدید قریب الوقوع هستند و به سازمان ها پیشنهاد می دهد که در حالت آماده باش کامل بمانند. pic.twitter.com/ESWcNvHj9G

  - برت کالو (BrettCallow) 16 سپتامبر 2021

  در 2 ژوئیه ، REvil به مدیریت راه دور و پلتفرم فناوری اطلاعات Kaseya ، و از طریق آن ، صدها کسب و کار در سراسر جهان ضربه زد. سپس پیشنهاد شد رمزگشایی جهانی برای باج رکورد 70 میلیون دلار بیت کوین منتشر شود.

  رئیس جمهور جو بایدن به سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده دستور داد که در مورد این حمله تحقیق کنند ، بعداً گفت که به نظر می رسد خسارت وارده به مشاغل ایالات متحده حداقل است. آنها نمی توانند تعیین کنند که آیا دولت روسیه مستقیماً مسئولیت پذیر است یا نه. کریستیان کلن ، CC BY-SA 2.0

خبرهای دیگر از امنیت