techbord.com دومین لپ تاپ بزرگ ODM Compal روز یکشنبه با حمله باج افزار روبرو شد

هکرها 17 میلیون دلار از شرکت کامپال الکترونیک مستقر در تایوان طلب می کنند. گفته می شود در آخر هفته ، مهاجمان با باج افزار DoppelPaymer به شرکت طراحی لپ تاپ ضربه زده اند. این شرکت حساب های خبری اولیه را که گفته بود این فقط یک اشکال است ، تکذیب کرد ، اما به نظر می رسد یک یادداشت باج بازیابی شده صحت گزارش ها را ثابت کند.

خبرگزاری های تایوان گزارش دادند که شرکت سازنده طرح اصلی (ODM) Compal Electronics روز یکشنبه دچار حمله باج افزار شده است. Compal دومین طراح بزرگ لپ تاپ در جهان است. برخی از مشتریان این شرکت شامل اپل ، HP ، Dell ، Lenovo و Acer هستند.

معاون مدیر شرکت Compal لو لو Qingxiong گزارش ها را روز دوشنبه تکذیب کرد و گفت که این فقط یک اشکال در آن است سیستم های اداری رسانه خبری تایوان UDN خاطرنشان کرد:

"لو Qingxiong گفت که دلیل اصلی آن غیرطبیعی بودن در سیستم اتوماسیون اداری است. این شرکت مشکوک به حمله توسط هکرها است. بیشتر آن را فوری ترمیم کرده و انتظار می رود امروز به حالت عادی برگردیم. لو Qingxiong تأکید کرد که Compal توسط هکرها مورد تهدید قرار نمی گیرد ، همانطور که توسط جهان خارج گزارش می شود و در حال حاضر همه چیز در تولید طبیعی است. "

 https://techbord.com دومین لپ تاپ بزرگتر ODM Compal با حمله باج افزار در روز یکشنبه مورد حمله قرار گرفت

با این حال ، Bleeping Computer ادعا می کند که باج دریافت کرده است توجه داشته باشید که از یک منبع ناشناس تأیید شده است که مهاجمان در واقع با باج افزار به Compal ضربه زده اند. فایل readme از قالبی که باج افزار DoppelPaymer از آن استفاده می کند پیروی می کند. مهاجمان پس از به دست آوردن اعتبار نامه مدیریت ، به یک کنترل کننده دامنه ویندوز دسترسی پیدا می کنند و سپس باج افزار را به همه دستگاه های شبکه گسترش می دهند. بیت کوین) برای رمز گشایی. در نامه تقاضا همچنین ذکر شده بود که اگر این شرکت ظرف 72 ساعت باج گیری را پرداخت نکند ، این گروه پرونده های رمزگذاری نشده را به یک یا چند وب سایت تاریک منتشر می کند.

Compal به شواهد کامپیوتر خفته پاسخ نداده است حمله.

اعتبار تصویر: رایانه خوابیده

دومین لپ تاپ بزرگ ODM Compal روز یکشنبه با حمله باج افزار روبرو شد
security/دومین-لپ-تاپ-بزرگ-odm-compal-روز-یکشنبه-با-حمله-باج-افزار.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com HP بخش بازی های کینگستون HyperX را با قیمت 425 میلیون دلار خریداری می کند
techbord.com DOJ ایالات متحده کاوشگر ضد انحصاری را در مورد شکایات دکمه
techbord.com سامسونگ به شما اجازه می دهد تا به مدت 100 روز یک گلکسی تاشو را امتحان کنید
techbord.com الکترونیک الکترونیکی Fry  'تماس می گیرد که پس از نزدیک به 36 سال کار در تجارت ترک می شود
techbord.com COD Mobile eSports طرفدار زن توسط بازیکن مرد در برزیل به قتل رسید
techbord.com MicroStrategy یک میلیارد دلار دیگر به بیت کوین می اندازد و به دارایی های عظیم آن افزود
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.