خبر

 • تک بورد - دولت 10 میلیون دلار برای اطلاعات در مورد هکرهای خط لوله استعماری DarkSide ارائه می دهد

  دولت 10 میلیون دلار برای اطلاعات در مورد هکرهای خط لوله استعماری DarkSide ارائه می دهد
  21 روز و 18 ساعت قبل

  حمله ای که در ماه مه، خط لوله 5500 مایلی Colonial Pipeline را به مدت چهار روز آفلاین کرد، یکی از بزرگترین و پرمخاطب ترین حوادث باج افزار در تاریخ بود. اکنون، وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرده است که برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی یا مکان کسانی که گروه مسئول را رهبری می کنند: DarkSide، 10 میلیون دلار جایزه تعیین می کند.

  خط لوله استعماری خط لوله اصلی سوخت است که به سواحل شرقی ایالات متحده خدمت می کند. به بیش از 5500 مایل می رسد و حدود 45 درصد از سوخت مورد نیاز منطقه را تامین می کند، بنابراین حمله باج افزار به اپراتور که منجر به خاموش شدن لوله به مدت چهار روز شد، یک رویداد بزرگ بود. مهاجمان تقریباً 100 گیگابایت از داده های شرکت مستقر در گرجستان را رمزگذاری کردند و تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت باج، آن را در اختیار عموم قرار خواهند داد.

  این حمله منجر به کمبود سوخت در 17 ایالت و واشنگتن دی سی، خرید وحشتناک و نگرانی در مورد اینکه چقدر ساده می‌تواند زیرساخت‌های حیاتی ایالات متحده را فلج کند، توسط یک ناملایمات خارجی انجامید. این در حالی است که گروه مسئول DarkSide اصرار داشت که حمله صرفاً به خاطر پول بوده و نمی‌خواهد «مشکلاتی برای جامعه» ایجاد کند.

  گزارش شده است که Colonial ۷۵ بیت‌کوین پرداخت کرده است. (حدود 4.4 میلیون دلار در روز معامله) به عنوان باج به هکرهای اروپای شرقی، احتمالاً با استفاده از بیمه نامه حملات سایبری.

  وزارت ایالات متحده پیشنهاد می کند ایالت اکنون 10 میلیون دلار برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی یا مکان اعضای کلیدی DarkSide شود، ارائه می دهد. همچنین 5 میلیون دلار "برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری و/یا محکومیت هر فردی در هر کشوری شود که برای شرکت یا تلاش برای شرکت در یک حادثه باج‌افزار نوع دارک‌ساید در هر کشوری منتهی می‌شود، تحویل خواهد داد."

  DarkSide بعداً به خاطر "پیامدهای اجتماعی" ناشی از حمله عذرخواهی کرد. همچنین ادعا کرد که بعداً کنترل خود را بر سرورهای وب و بخش قابل توجهی از سرمایه خود از دست داد. این گروه پس از این حادثه فعالیت خود را متوقف کرد، اگرچه کارشناسان معتقدند بسیاری از اعضا به سادگی به عنوان یک موجودیت جدید به نام BlackMatter تغییر نام دادند.

  اگر اطلاعاتی دارید که می‌خواهید به وزارت امور خارجه تحویل دهید، مرورگر TOR خود را فعال کنید. و به آدرس: he5dybnt7sr6cm32xt77pazmtm65flqy6irivtflruqfc5ep7eiodiad.onion بروید.

خبرهای دیگر از امنیت