خبر

 • تک بورد - درب پشتی در سطح مدیر بدون سند در محصولات امنیتی Zyxel کشف شده است

  درب پشتی در سطح مدیر بدون سند در محصولات امنیتی Zyxel کشف شده است
  9 روز و 2 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ محققان متخصص امنیت سایبری Eye اخیراً یک درب پشتی مخفی را که در به روزرسانی سیستم عامل اخیر برای انواع فایروال ها و کنترلرهای AP Zyxel معرفی شده بود ، کشف کردند. آسیب پذیری اعتبار سنجی شده دارای یک حساب کاربری بدون سند کامل است که دارای رمز ورود متن ساده است.

  طبق Eye ، این حساب به مدیر مجوز اعطا می کند و هم در SSH و هم در رابط وب کار می کند.

  Eye گفت که یک مهاجم می تواند با استفاده از اعتبارنامه ، تنظیمات فایروال را تغییر دهد تا ترافیک خاصی مسدود یا مجاز شود. حساب های VPN همچنین می توانند برای دسترسی به شبکه پشت دستگاه ایجاد شوند. وقتی با سایر آسیب پذیری ها مانند Zerologon ترکیب شود ، "این می تواند برای مشاغل کوچک و متوسط ​​ویرانگر باشد."

  https://techbord.com درب پشتی در سطح مدیر بدون سند در محصولات امنیتی Zyxel کشف شد

  شرکت امنیتی گفت بیش از 100000 دستگاه Zyxel رابط وب آنها در معرض اینترنت است.

  Zyxel در یک مشاور امنیتی گفت که این حساب برای ارائه به روزرسانی خودکار سیستم عامل به نقاط دسترسی متصل از طریق FTP طراحی شده است.

  محصولات آسیب پذیر شامل ATP ، USG ، USG FLEX و VPN سری فایروال ها با سیستم عامل ZLD V4.60 هستند. کنترل کننده های NXC2500 و NXC5500 AP که از سیستم عامل V6.00 تا V6.10 استفاده می کنند نیز تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

  Eye بلافاصله در مورد حساب غیر مستند به Zyxel اطلاع داد و در کمتر از دو هفته ، این شرکت سیستم عامل جدید خود را برای رفع این مشکل و سایر موارد منتشر کرد موضوعات تأثیرگذار بر فایروال ها. طبق گفته Zyxel ، وصله ای برای اصلاح کنترل کننده های AP در تاریخ 8 ژانویه منتشر می شود.

  اعتبار تصویر Pixabay

خبرهای دیگر از امنیت