خبر

 • تک بورد - تقریبا نیمی از قربانیان باج افزار مجدداً توسط همان مهاجم مورد حمله قرار می گیرند

  تقریبا نیمی از قربانیان باج افزار مجدداً توسط همان مهاجم مورد حمله قرار می گیرند
  12 روز و 15 ساعت قبل

  چرا مهم است: علی رغم اخطار نسبت به این عمل ، اخیراً شاهد بوده ایم كه چندین سازمان بزرگ میلیون ها كریپتو را به باندهای باج افزار تحویل داده اند ، اما آیا این به معنای وقوع حملات پیگیری است؟ نه طبق گزارش جدیدی که نشان می دهد تقریبا نیمی از قربانیان دوباره توسط همان هکرها هدف قرار گرفته اند.

  در تحقیقی توسط Censuswide (از طریق ZDNet) ، مشخص شد که حدود 80٪ از سازمانهایی که باج پرداخت می کنند ، مورد حمله دوم قرار گرفتند ، که 46٪ از آنها اعتقاد داشتند که ناشی از همان گروه یک شرکت که پس از حادثه باج افزار میلیون ها دلار پرداخت کرد ، در حمله دوم توسط همان هکرها طی دو هفته پس از تحویل رمزنگاری ، هدف قرار گرفت.

  حتی وقتی قربانیان برای دسترسی مجدد به پرونده های رمزگذاری شده خود پول پرداخت می کردند اغلب مشکلاتی وجود داشت: 46٪ از کسانی که پرداخت می کردند ، برخی از داده ها را خراب می دانستند. 51٪ بدون از دست دادن اطلاعات دسترسی پیدا کردند. و 3٪ به هیچ وجه اطلاعات خود را پس نگرفتند.

  با توجه به اینكه قربانیان بیشتری از پرداخت خودداری می كنند ، متوسط ​​پرداخت باج افزار در حال سقوط است

  فقط پرداخت های هنگفت رمزنگاری نیست که بر خطوط اصلی این شرکت ها تأثیر می گذارد. حملات گزارش شده باج افزار می تواند تأثیر منفی در درک عمومی مردم از یک شرکت داشته باشد ، به طوری که برخی از افراد در مورد شیوه های امنیتی خود س questionsال می کنند. 53 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که نام تجاری آنها پس از افشای باج افزار تحت تأثیر منفی قرار گرفته و 66 درصد گفته اند که به دلیل حمله ای درآمد خود را از دست داده اند.

  پیش بینی می شود حملات باج افزار تا سال 2031 در سراسر جهان 265 میلیارد دلار هزینه داشته باشد. به Cybersecurity Ventures.

  Check Point Research می نویسد که حملات باج افزار در سال گذشته تقریباً 100٪ افزایش یافته است. اخیراً شاهد پرداخت های هنگفتی از جمله JBS ، بزرگترین پردازنده گوشت در جهان بوده ایم که 11 میلیون دلار تحویل داده است. حمله خط لوله استعماری که 4.4 میلیون دلار برای کسانی که پشت آن بودند درآمد داشت ، اگرچه 2.3 میلیون دلار بازیابی شد حمله غیر مستقیم به اپل ؛ حادثه CD Projekt Red ؛ و یک موفقیت در ایسر.

  اعتبار مستند: Andrey_Popov

خبرهای دیگر از امنیت