خبر

 • تک بورد - بهترین ویژگی جدید در macOS Big Sur 11.3 رفع اشکال عمده امنیتی است

  بهترین ویژگی جدید در macOS Big Sur 11.3 رفع اشکال عمده امنیتی است
  10 روز و 12 ساعت قبل

  به دنبال یک بتا سه ماهه ، اپل سرانجام یک ساخت پایدار از macOS 11.3 را با چندین ویژگی جدید و رفع اشکال نرم افزاری که معروف است توسط بازیگران مخرب در طبیعت مورد سو استفاده قرار گرفته است ، برای عموم منتشر کرد. مگر اینکه به دلایل سازگاری با macOS Catalina همراه باشید ، بهتر است به سیستم System Preferences> Software Update بروید و Mac خود را به روز کنید.

  آخرین به روزرسانی macOS Big Sur شامل چندین بهینه سازی برای شما که از برنامه های iPhone یا iPad در Mac های جدید مبتنی بر M1 استفاده می کنید ، از جمله پشتیبانی برای نمایش بالاترین وضوح نسخه آن برنامه ها در تمام صفحه. علاوه بر این ، اکنون می توانید پنجره برنامه را تغییر اندازه دهید و از طریق صفحه Touch Alternatives در تنظیمات برگزیده برنامه ، ورودی های لمسی را به صفحه کلید و دستورات ماوس ترسیم کنید ، همچنین می توانید شبیه سازی کنترلر را از طریق صفحه کنترل بازی فعال کنید.

  با macOS 11.3 ، اپل همچنین پشتیبانی از کنترلرهای Xbox S X / S و PlayStation 5 را برای بازی های macOS اضافه کرده است. اما مهمتر از همه ، اکنون از AirTags که اخیراً راه اندازی شده است پشتیبانی می شود ، بنابراین شما می توانید از آن در داخل برنامه Find My برای ردیابی موارد مهم استفاده کنید و در صورت لغزش هشدار دهید. به همین منظور ، اپل شبکه گسترده ای از دستگاه های اپل خود را در سراسر جهان به کار خواهد گرفت ، سیستمی که در نهایت سودمندی و موفقیت آن در بازار را تعیین می کند. ، و توسعه دهندگان می توانند پسوندهایی را برای جایگزینی صفحه New Tab توسعه دهند. یک API جدید گفتار وب به وب سایت ها این امکان را می دهد تا از قابلیت تشخیص گفتار برای دسترسی بهتر استفاده کنند و انتظار طولانی برای افرادی که می خواستند از ظرف ویدیویی WebM و کدک صوتی Vorbis ، که در سایتهایی مانند YouTube و Wikipedia استفاده می شوند ، پشتیبانی کند ، به پایان رسیده است.

  از دیگر ویژگی های قابل توجه می توان به گزینه های صوتی بیشتر Siri ، Autoplay و City Charts برای Apple Music ، طراحی مجدد اخبار Apple News + تجربه جستجو و امکان مرتب سازی یادآوری ها بر اساس تاریخ ایجاد ، اولویت ، عنوان و تاریخ سررسید و موارد دیگر اشاره کرد. اطلاعات موجود در برگه Service Mac این سرویس ، مانند پوشش AppleCare + همراه با امکان ثبت نام در Mac که از طریق برنامه پشتیبانی می شوند.

  چندین رفع اشکال در macOS 11.3 وجود دارد ، مانند مشکلات مربوط به مسیریابی صوتی AirPods در دستگاه نادرست ، یا مانیتورهای 4K خارجی از کار با رزولوشن داخلی هنگام اتصال از طریق USB-C خودداری می کنند.

  macOS متعلق به باز کردن یک فایل بارگیری شده (اعتبار: پاتریک واردل)

  با این حال ، مهمترین راه حل برای یک مسئله امنیتی جدی است که توسط سدریک اونز کشف و توسط پاتریک واردل شرح داده شده است ، که در طبیعت از طریق نصب یک بدافزار با نام "Shlayer" مورد سو استفاده قرار گرفته است. به راحتی از محافظت های امنیتی مانند Notarization و قرنطینه در macOS دور بزنید ، در عین حال از نمایش یک هشدار دهنده Gatekeeper جلوگیری می کند. این ، به نوبه خود ، به مهاجم اجازه می دهد تا سایر برنامه های مخرب مانند باج افزار را اجرا کند ، حتی اگر در بررسی های امنیتی شکست بخورند و از اجرای آنها جلوگیری شود.

  Wardle توضیح می دهد که اگرچه ممکن است بدافزار Shlayer بسیار پیچیده به نظر برسد ، تعجب برای دیدن اینکه همه مکانیزم های امنیتی macOS به دلیل اپل (به اشتباه) تصور می شود که هکرها قادر به دریافت شناسه توسعه دهنده اپل نیستند (به اشتباه). این نقص امنیتی در macOS 11.3 برطرف شده است و این شرکت XProtect را نیز به روز کرده است تا در صورت تلاش هرگونه نرم افزار بارگیری شده برای سو exploاستفاده از نقص نسخه های قدیمی macOS ، بتواند آن را کنترل و به شما هشدار دهد.

خبرهای دیگر از امنیت