خبر

 • تک بورد - بزرگترین پردازنده گوشت JBS جهان 11 میلیون دلار به باند باج افزار پرداخت می کند

  بزرگترین پردازنده گوشت JBS جهان 11 میلیون دلار به باند باج افزار پرداخت می کند
  15 روز و 13 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ معمولاً به سازمانها توصیه می شود که پس از حمله به باج افزارها ، هزینه ای پرداخت نکنند ، اما مواردی پیش می آید که چنین اقدامی بهترین ، یا تنها گزینه است. به نظر می رسد این مورد در مورد JBS ، بزرگترین پردازنده گوشت در جهان وجود داشته باشد که پس از خاموش کردن عملیات سایبری 11 میلیون دلار پرداخت کرده است.

  این حادثه هفته گذشته رخ داد و کشتارگاه های کشتارگاه های ایالات متحده ، کانادا و استرالیا را تعطیل کرد. این شرکت که بیش از یک پنجم کل گوشت گاو را در ایالات متحده تأمین می کند ، اظهار داشت که پرداخت گسترده بیت کوین برای محافظت از مشتریان ضروری است.

  "این تصمیم بسیار دشواری برای شرکت ما و من شخصاً ، "آندره نوگیرا ، مدیر اجرایی JBS گفت. "با این حال ، ما احساس کردیم که این تصمیم باید گرفته شود تا از بروز هرگونه خطر احتمالی برای مشتریان ما جلوگیری کند." "اکثریت قریب به اتفاق " کارخانه های آن همچنان عملیاتی بودند.

  این شرکت مجبور شد هفته گذشته برای یک روز تمام ذبح گاو در کارخانه های خود در ایالات متحده را متوقف کند ، اقدامی که تهدید به ایجاد اختلال در تأمین غذا و افزایش قیمت بازاری که قبلاً از اثر همه گیر رنج می برد.

  این شرکت مستقر در برزیل گفت که "" نتایج تحقیقات مقدماتی تأیید می کند که هیچ اطلاعاتی از شرکت ، مشتری یا کارمند در این حمله به خطر نیفتاده است.

  کاخ سفید گفته است که یک سازمان جنایتکار عامل این حادثه "احتمالاً در روسیه مستقر است". FBI این گروه را "یکی از تخصصی ترین و پیشرفته ترین" در جهان توصیف کرد.

  خط لوله استعماری که ماه گذشته مورد حمله باج افزار قرار گرفت

  ماهیت بالقوه سودآور آنها باعث شده است باج افزار به یک تبدیل شود در سالهای اخیر مورد علاقه هکرها قرار گرفته است. "پرداخت های چند میلیون دلاری اخیر به احتمال زیاد فقط نوک کوه یخ است. بسیاری از شرکت ها برای جلوگیری از تبلیغات منفی ، حوادث امنیتی و در نهایت پرداخت دیه را به طور عمومی افشا نمی کنند. اگر هیچ اطلاعات نظارتی ، مانند اطلاعات شخصی یا سوابق بهداشتی ، تحت تأثیر این نقض قرار نگیرد ، این ممکن است یک رویکرد عاقلانه باشد "." گفت ایلیا کولوچنکو ، بنیانگذار ImmuniWeb و عضو شبکه متخصصان محافظت از داده های Europol.

  "با این وجود ، شرکت های متخلف همچنین باید وظایف افشای نقض خود را که به موجب تعهدات قراردادی تحمیل شده است ، با دقت بازبینی کنند. هنگامی که این حادثه شامل داده هایی است که توسط GDPR ، CCPA یا HIPAA محافظت می شوند ، ممکن است پنهان کاری در مورد سرقت داده ها ، پیگردهای کیفری قانونی را در پی داشته باشد. "" روز پس از حمله باج افزار توسط گروه اروپایی شرقی DarkSide. Colonial حدود 4.4 میلیون دلار باج پرداخت کرد ، اگرچه یک نیروی کار ایجاد شده توسط دولت بایدن 2.3 میلیون دلار از بیت کوین را بازیابی کرده است.

  اعتبار تصویر: T. Schneider

خبرهای دیگر از امنیت