خبر

 • تک بورد - برترین برنامه های فیس بوک به دلیل کمترین احترام به حریم خصوصی حفظ می شوند

  برترین برنامه های فیس بوک به دلیل کمترین احترام به حریم خصوصی حفظ می شوند
  24 روز و 13 ساعت قبل

  قبلاً اینگونه بود که شرکتها بیشتر کاربران را از طریق مرورگرهای وب خود ردیابی می کردند. در حالی که این نوع جمع آوری داده ها هنوز انجام می شود ، اما با محدود کردن حریم خصوصی بسیاری از مرورگرها ، دیگر مورد پسند نیست. این روزها بزرگ پول ساز برای دلالان داده ، تلفن هوشمند شماست.

  Surfshark اخیراً تحقیقی درباره برنامه های iOS انجام داده و دریافت که مرورگرها به طور جمعی کمترین اطلاعات را در مورد کاربران جمع می کنند - بعضی از آنها جمع نیستند. با این حال ، ده ها برنامه و سرویس دیگر می خواهند درباره شما چیزهای بیشتری بدانند که دوست دارید آنها بدانند. به خاطر داشته باشید که داده های جمع آوری شده در اینجا به معنای اطلاعاتی است که یک شرکت ممکن است به اشتراک بگذارد ، نه داده های مورد نیاز برای عملکرد برنامه خود.

  احتمالاً تعجب آور نیست که در صدر فهرست خوک های داده ، فیس بوک باشد. Surfshark با ترکیب حریم خصوصی فروشگاه App "برچسب های تغذیه ای" و سیاست های شرکت های مورد مطالعه ، دریافت که برنامه فیس بوک 32 نقطه داده را در 14 گروه مختلف اپل جمع آوری می کند. این حافظه پنهان شامل پنج نوع محتوای کاربر ، چهار نوع اطلاعات تماس ، سابقه جستجوی کاربر و حتی سه نوع اطلاعات مالی است.

   https://techbord.com برنامه های برتر فیس بوک برای داشتن کمترین احترام به حریم خصوصی

  همچنین تعجب آور نیست که هر برنامه متعلق به فیس بوک ( به جز WhatsApp) - فیس بوک ، مسنجر و اینستاگرام - همه برنامه های پرمحتوا برای دسته های مربوط به خود را دارند و در وهله اول همه برنامه ها باهم گره خورده اند. هر کدام از آنها داده های یکسانی را جمع آوری می کنند که از همه چیزهای جمع آوری شده دستگاه شما تشکیل شده است. مدت زمان طولانی است که فیس بوک دارای مشکلات حریم خصوصی است ، بنابراین ما سر این مورد را خراشیده نمی کنیم.

  همچنین احتمالاً می توانید حدس بزنید کدام یک از شرکت ها بیشتر در بخش های جریان ، ایمیل و مرورگرها غرق می شوند. اگر گوگل اولین نفری بود که به ذهن شما خطور کرد ، شما کارگزاران Big Data خود را می شناسید. YouTube ، Gmail و مرورگر موبایل Chrome Google بیش از هر برنامه دیگری در دسته بندی مربوط به آنها ، اطلاعات بیشتری در مورد شما جمع آوری می کنند.

  اما آنچه را که قبلاً می دانید متوقف می کنیم. درمورد آمارهایی که کمی تعجب آورتر هستند چطور؟ به عنوان مثال ، از بین برنامه های مورد مطالعه ، محبوب ترین ها بیشترین داده را جمع آوری می کنند. مردم به معنای واقعی کلمه اطلاعات شخصی خود را به جای استفاده از برنامه های خصوصی بیشتر ، دسته جمعی می دهند. یا این که جمع آوری اطلاعات فقط به سمت محبوب ترین برنامه ها جلب می شود؟ معضل علیت کلاسیک "مرغ یا تخم مرغ" است.

  جالب اینجاست که برنامه های تحویل غذا به طور کلی شبکه های اجتماعی را با توجه به مقدار داده ای که مصرف می کنند ، گره می زنند ، اما چه برنامه هایی کمترین اطلاعات را جمع می کنند ؟ اولین و مهمترین مواردی هستند که با رعایت حریم خصوصی ساخته شده اند.

  به عنوان مثال ، تلگرام و سیگنال هر دو ادعا می کنند که برای حفظ حریم خصوصی ساخته شده اند و در واقع در انتهای لیست برنامه های پیام رسانی هستند. با این حال ، هر دو هنوز هم مقدار کمی داده را جمع آوری ، ذخیره و احتمالاً به اشتراک می گذارند. تنها برنامه های پیام رسان که هرگونه اطلاعات کاربر را جمع نمی کند ، جلسات Webex سیسکو و یک برنامه پیام رسانی به نام گرد و غبار است.

  کمترین برنامه تهاجمی GPS ، برنامه کمی شناخته شده ای به نام InRoute است. این تنها موردی است که هیچ داده ای را جمع آوری نمی کند. Waze GPS ، که احتمالاً محبوب ترین برنامه GPS موجود است ، جالبترین است. این 21 بخش از داده ها از جمله اطلاعات سلامتی و تناسب اندام شما را جمع آوری می کند.

  Spike ، Edison Mail یا برنامه ایمیل Apple یا Apple بهترین گزینه ها هستند اگر می خواهید یک سرویس گیرنده ایمیل داشته باشید که زیاد علاقه ای به آن نداشته باشد. کسب و کار شما بیش از حد هر کدام کمتر از پنج نقطه اطلاعات را جمع آوری می کنند.

  اگر دوست دارید ببینید برنامه های مورد استفاده شما چگونه اندازه گیری می شوند یا به دنبال گزینه های خصوصی بیشتری هستید ، نمودار تعاملی بالا را بررسی کنید یا از مطالعه Surfshark. Surfshark یک VPN است. گرچه مطالعه آن را جالب دانستیم ، اما لزوماً خدمات آن را تأیید نمی کنیم.

  اعتبار تصویر: Wachiwit

خبرهای دیگر از امنیت