خبر

 • تک بورد - بدافزار جدید macOS کشف شد ، اما تهدید ناشناخته مانده است

  بدافزار جدید macOS کشف شد ، اما تهدید ناشناخته مانده است
  17 روز و 11 ساعت قبل

  یک قطعه اسرارآمیز بدافزار macOS توسط محققان امنیتی کشف شده است. تصور می شود که این بدافزار حدود 30،000 Mac در سراسر جهان از جمله رایانه های جدید M1 مجهز به Apple را تحت تأثیر قرار می دهد. این بدافزار Mac ها را تحت تأثیر قرار می دهد تا هر ساعت یک سرور کنترل را بررسی کنند ، اما تهدید واقعی کاربران تاکنون یک معما نیست.

  بدافزار - شناسایی شده توسط محققان قناری قرمز - در 153 کشور جهان یافت شده است ، غلظت آن در ایالات متحده ، انگلستان ، کانادا ، فرانسه و آلمان است. به گفته محققان ، Silver Sparrow ، همانطور که آنها این تهدید امنیتی را مرموز می دانند: تا کنون ، آنها به سادگی رایانه های تحت تأثیر را مجبور می کنند هر ساعت یک سرور را بررسی کنند ، اما این بدان معنا نیست که هیچ خطر بالقوه ای وجود ندارد.

  Red Canary توضیح می دهد ، "اگرچه هنوز Silver Sparrow نتوانسته است محموله های مخرب اضافی را تحویل دهد ، اما سازگاری تراشه M1 ، دسترسی جهانی ، میزان آلودگی نسبتاً بالا و بلوغ عملیاتی آینده نگرانه آن ، تهدید جدی جدی است ، به طور منحصر به فرد برای ارائه محموله ای بالقوه تأثیرگذار در لحظه ای. "

  به همین دلیل ، محققان قبل از خطرناک شدن همه چیز ، همه چیزهایی را که در مورد گنجشک نقره ای می دانند به اشتراک می گذارند. غیر از حالت عجیب و غریب آن ، تازگی این بدافزار همچنین ناشی از استفاده از MacI Installer JavaScript API برای اجرای دستورات است.

  https://techbord.com بدافزار جدید macOS کشف شد ، اما تهدید ناشناخته باقی ماند

  هنگام نصب در Mac مبتنی بر Intel ، کاربران یک پنجره خالی را مشاهده می کنند که "Hello، World" را نشان می دهد ! " پیام در Mac های مجهز به M1 ، درعوض یک پنجره قرمز مشاهده خواهید کرد که می گوید: "تو این کار را کردی!"

  در حالی که از پلتفرم macOS اپل در طول تاریخ به عنوان عاری از ویروس تحسین شده است ، ما شاهد قطعات بیشتری هستیم از بدافزارهایی که Mac را هدف قرار می دهند - افزایش ، حداقل تا حدی ، به دلیل افزایش تعداد کاربران پلتفرم.

خبرهای دیگر از امنیت