خبر

 • تک بورد - با خودداری بیشتر قربانیان از پرداخت ، پرداخت باج افزارها کاهش می یابد

  با خودداری بیشتر قربانیان از پرداخت ، پرداخت باج افزارها کاهش می یابد
  13 روز و 14 ساعت قبل

  Ransomware همچنان یک آفت محسوب می شود ، اما خبرهای خوبی وجود دارد: متوسط ​​مبلغ پرداختی توسط قربانیان پس از بیش از یک سال افزایش شدید ، در Q4 کاهش یافت. دلیل؟ شرکت های کمتری در مقابل مطالبات باج تسلیم می شوند.

  آخرین گزارش باج افزار سه ماهه شرکت امنیت سایبری Coveware نشان می دهد که پس از افزایش مداوم از سه ماهه سوم 2018 ، متوسط ​​پرداخت باج افزار در سه ماهه چهارم سال گذشته 34 درصد کاهش یافته و به 154108 دلار رسیده است. در همین حال ، پرداخت های باج افزار متوسط ​​با 55 درصد کاهش به 49 هزار و 450 دلار رسیده است.

  https://techbord.com پرداخت های باج افزار در حال سقوط است. از آنجا که قربانیان بیشتری از پرداخت خودداری می کنند

  به طور کلی ، هر کسی که دچار حمله باج افزار شود ، توصیه می شود که هیچ رمزنگاری را تحویل ندهد ، زیرا تضمینی نیست که عاملان رمز رمزگذاری را تحویل دهند. به نظر می رسد شرکت های بیشتری به این توصیه توجه می کنند.

  دلیل دیگر سقوط این حملات مربوط به حملات باج افزار است که در آن مجرمان تهدید می کنند در صورت برآورده نشدن خواسته هایشان اطلاعات حساس را منتشر می کنند. Coveware می نویسد که این موارد 70 درصد از کل حملات باج افزار در Q4 را تشکیل می دهد ، در حالی که در سه ماهه قبل 50 درصد بوده است. این معمول است که داده ها حتی هنگام پرداخت دیه به صورت آنلاین درز می کنند ، بنابراین قربانیان کمتری به زورگیری می پردازند.

  در موارد مربوط به داده های سرقت شده ، فقط شصت درصد شرکت ها موافقت کردند که در Q4 پرداخت کنند ، این میزان در Q3 از 75 درصد کاهش یافته است.

  "Coveware همچنان شاهد نشانه هایی است که پس از پرداخت داده های سرقت شده حذف یا پاک نمی شود. علاوه بر این ، ما می بینیم که گروههایی برای ساختن اطلاعات در مواردی که رخ نداده اند اقداماتی را انجام می دهند. "/ گزارش

خبرهای دیگر از امنیت