خبر

 • تک بورد - بازی های دزدی دریایی مملو از نرم افزارهای مخرب ، میلیون ها رایانه شخصی را آلوده کرده ، داده ها را سرقت کرده و وب سایت ها را برای عکاسی از کاربران ربوده است

  بازی های دزدی دریایی مملو از نرم افزارهای مخرب ، میلیون ها رایانه شخصی را آلوده کرده ، داده ها را سرقت کرده و وب سایت ها را برای عکاسی از کاربران ربوده است
  2 روز و 15 ساعت قبل

  اگر هرگز برای بارگیری یک بازی یا برنامه دزدی دریایی وسوسه شدید ، به یاد داشته باشید که علاوه بر غیرقانونی بودن ، احتمال دارد که برخی از بدافزارهای مخرب را نیز در خود داشته باشد. میلیون ها رایانه شخصی با استفاده از این روش به ویروس تروجان آلوده شدند و منجر به سرقت بیش از 1 ترابایت داده از جمله آدرس های ایمیل ، اطلاعات ورود به سیستم و اسناد شد. حتی می توانست وب کم را ربوده و از کاربران عکاسی کند.

  NordLocker می نویسد که یک گروه هک شده به طور اتفاقی مکان پایگاه داده حاوی داده های سرقت شده را فاش کرده است. محققان امنیتی سپس اطلاعات را با مشارکت یک شرکت شخص ثالث متخصص در نقض داده ها تجزیه و تحلیل کردند.

  تجزیه و تحلیل نشان داد که 3.2 میلیون کامپیوتر مبتنی بر ویندوز توسط این بدافزار آلوده شده و در نتیجه 1.2 ترابایت فایل ، کوکی ایجاد شده است. ، و اعتبارات بین 2018 و 2020 به سرقت رفته است. این پایگاه داده شامل 2 میلیارد کوکی ، بیش از 400 میلیون یا 22 درصد بود که از این تعداد هنوز در زمان کشف معتبر بودند.

  یک هکر معمولی

  در میان داده ها 1.1 میلیون آدرس ایمیل منحصر به فرد ، 26 میلیون اعتبار ورود به سیستم و 6 میلیون پرونده سرقت شده از پوشه های دسک تاپ و بارگیری وجود داشت. حدود 900000 فایل تصویری ، بیش از 600،000 پرونده Word و 3 میلیون پرونده متنی قسمت عمده ای از پایگاه داده را تشکیل می دهند ، اگرچه بیش از 1000 نوع پرونده مختلف وجود دارد.

  نگران کننده این بود که بدافزار قادر به گرفتن عکس بود. اگر دستگاه در معرض خطر وب کم داشته باشد ، از کاربر استفاده کند. همچنین شناسه های منحصر به فرد دستگاه را به داده ها اختصاص داد تا از طریق همه چیز آسان تر شود.

  Trojan ناشناس از طریق بارگیری غیرقانونی Adobe Photoshop ، ابزارهای کرک ویندوز و بازی های دزدی دریایی پخش شد. NordLocker خاطرنشان می کند که بدافزارهای سفارشی از این قبیل را می توان در وب تاریک و سایت های غیراخلاقی با هزینه ای کمتر از 100 دلار خریداری کرد و متناسب با شرایط خاص خریدار تنظیم کرد.

خبرهای دیگر از امنیت