خبر

 • تک بورد - ایالات متحده در حال تحقیق از هوآوی به دلیل نگرانی در مورد اینکه تجهیزات نزدیک پایگاه‌های نظامی می‌تواند داده‌های حساس را به چین ارسال کند

  ایالات متحده در حال تحقیق از هوآوی به دلیل نگرانی در مورد اینکه تجهیزات نزدیک پایگاه‌های نظامی می‌تواند داده‌های حساس را به چین ارسال کند


  23 روز و 10 ساعت قبل

  TL;DR: وزارت بازرگانی ایالات متحده به طور فعال شرکت فناوری چینی هوآوی را به دلیل نگرانی از اینکه تجهیزات نصب شده بر روی برج های سلولی ایالات متحده در نزدیکی پایگاه های نظامی و سیلوهای موشکی می تواند اطلاعات حساس را ضبط کرده و به چین منتقل کند، بررسی می کند.

  منابع آشنا به این موضوع به رویترز گفتند که تحقیقات اندکی پس از روی کار آمدن جو بایدن در اوایل سال 2021 آغاز شد. یک سند 10 صفحه ای که توسط رویترز مشاهده شد به احضاریه ای در سال 2021 اشاره می کند تا در مورد چگونگی هوآوی اطلاعات بیشتری کسب کند. داده‌ها را با طرف‌های خارجی به اشتراک می‌گذارد.

  برندان کار، کمیسر FCC ادعا می‌کند که برج‌های سلولی نزدیک پایگاه نیروی هوایی Malmstrom در مونتانا زمانی از فناوری هواوی استفاده می‌کردند. داده‌های تلفن‌هایی که با استفاده از آن برج‌ها ارتباط برقرار می‌کردند، می‌توانند اطلاعات حیاتی در مورد اقدامات نظامی، مانند تحرکات نیروها را نشان دهند.

  "یک نگرانی بسیار واقعی وجود دارد که برخی از این فناوری می‌تواند به عنوان یک سیستم هشدار اولیه استفاده شود. اتفاقاً، خدای ناکرده، یک حمله موشکی ICBM رخ داد.

  این نشریه با وزارت بازرگانی تماس گرفت، اما به آنها گفته شد که نمی تواند تحقیقات در حال انجام را تایید یا رد کند. یک سخنگوی اضافه کرد که "حفاظت از ایمنی و امنیت افراد ایالات متحده در برابر جمع آوری اطلاعات بدخیم برای محافظت از اقتصاد و امنیت ملی ما حیاتی است."

  https://techbord.com <b>ایالات</b> <b>متحده</b> در حال بررسی <b>هوآوی</b> به <b>دلیل</b> <b>نگرانی</b> از <b>اینکه</b> <b>تجهیزات</b> <b>نزدیک</b> پایگاه های <b>نظامی</b> می تواند داده های <b>حساس</b> را به چین <b>ارسال</b> کند

  Huawei نیز برای نظر دادن پینگ شد اما به درخواست پاسخ نداد. سخنگوی سفارت چین در واشنگتن در بیانیه ای ایمیلی گفت: دولت ایالات متحده از مفهوم امنیت ملی و قدرت دولتی سوء استفاده می کند تا تمام تلاش خود را برای سرکوب هوآوی و سایر شرکت های مخابراتی چینی بدون ارائه هیچ مدرک محکمی مبنی بر اینکه آنها یک شرکت امنیتی هستند، انجام دهد. تهدیدی برای ایالات متحده و سایر کشورها.

  رویترز گفت که نمی تواند تعیین کند که اگر این آژانس بتواند هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی بداند چه اقداماتی انجام دهد و همچنین نمی تواند تعیین کند که آیا تجهیزات هواوی ممکن است انجام دهد یا خیر. حتی قادر به جمع آوری و به اشتراک گذاری این نوع اطلاعات حساس است.

  دولت ایالات متحده مدت هاست که هواوی را به جاسوسی از طرف دولت چین متهم کرده است. در سال 2018، رئیس جمهور ترامپ لایحه دفاعی را امضا کرد که دولت آمریکا و پیمانکاران آن را از استفاده از فناوری خاصی از Huawei، ZTE و سایر شرکت های چینی منع می کرد. یک سال، هوآوی به لیست سیاه صادراتی که توسط دولت نگهداری می شد اضافه شد.

  اعتبار تصویر: متیو چایلدز | رویترز، زیگموند


  تگ ها:

  ایالات , متحده , تحقیق , هوآوی , دلیل , نگرانی , مورد , اینکه , تجهیزات , نزدیک , پایگاه‌ , نظامی , می‌تواند , داده‌ , حساس , ارسال


  v 13
خبرهای دیگر از امنیت