techbord.com اپل ، گوگل ، مایکروسافت و موزیلا برای ممنوع کردن گواهی ردیابی شهروندان قزاقستان متحد شدند

چه اتفاقی افتاده؟ همه مرورگرهای اصلی متحد شده اند تا از یک گواهینامه ریشه که توسط دولت برای نظارت بر ترافیک اینترنت کاربران استفاده می شود ، جلوگیری کنند. این گواهی شهروندان ساکن در نور سلطان پایتخت قزاقستان را هدف قرار داد ، که نمی توانستند به وب سایت های خارجی مانند Google ، Twitter ، Instagram و Netflix دسترسی داشته باشند ، مگر اینکه گواهی بر روی دستگاه های خود نصب شده باشد.

گزارش شده است که این گواهی به دولت قزاقستان اجازه می دهد تا ترافیک HTTPS را رهگیری و رمزگشایی کند - اساساً میزان استفاده از اینترنت شهروندان را رصد می کند. دولت ادعا کرد که این گواهینامه ها به عنوان بخشی از تمرین آموزش امنیت سایبری استفاده می شود. ZDNet توضیح می دهد ، "با این حال ، توضیحات دولت معنی صفر فنی داشت ، زیرا گواهی ها نمی توانند از حملات سایبری گسترده جلوگیری کنند و معمولاً فقط برای رمزگذاری و محافظت از ترافیک از ناظران شخص ثالث استفاده می شوند."

چهار سازنده بزرگ مرورگر - اپل ، گوگل ، مایکروسافت و موزیلا - اکنون گواهینامه را در نرم افزار مربوطه خود مسدود کرده اند. این بدان معناست که پس از ممنوعیت ، حتی اگر کاربران در Nur-Sultan گواهی بر روی دستگاه خود نصب کرده باشند ، مرورگرها از استفاده از آنها خودداری می کنند - به این معنی که داده های کاربران ایمن باقی می ماند و از دست مقامات قزاقستان خارج می شود.

این اولین باری نیست که این چهار شرکت با هم متحد می شوند تا اینترنت را به مکانی امن تر تبدیل کنند. در آگوست 2019 ، گواهی مشابهی که برای رهگیری ترافیک برای سایت های مختلف رسانه های اجتماعی روسی و انگلیسی زبان استفاده شده بود نیز در قزاقستان مسدود شد.

اپل ، گوگل ، مایکروسافت و موزیلا برای ممنوع کردن گواهی ردیابی شهروندان قزاقستان متحد شدند
security/اپل-گوگل-مایکروسافت-و-موزیلا-برای-ممنوع-کردن-گواهی-ردیابی.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com با ورود بیشتر Mac های مجهز به سیلیکون اپل ، iMac Pro متوقف می شود
techbord.com اگر مشکلی در اتصال USB ندارید ، AMD می گوید توصیه های Reddit را دنبال کنید
techbord.com با FCC تماس بگیرید تا تعریف اینترنت
techbord.com در حالیکه صنعت نیمه هادی آن افزایش یافته است ، چین از تراشه های پیر استفاده خواهد کرد
techbord.com این بسته هک اخلاقی با تخفیف 98 درصدی به فروش می رسد
techbord.com سامسونگ و Mastercard به طور مشترک در حال تهیه کارت پرداخت بیومتریک هستند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.