خبر

 • تک بورد - WHO واکسن مالاریا را برای استفاده در کودکان توصیه می کند

  WHO واکسن مالاریا را برای استفاده در کودکان توصیه می کند
  18 روز و 23 ساعت قبل

  در حالی که اثربخشی زیر 50 درصد است ، اما هنوز هم باید جان افراد زیادی را نجات دهد.
  روز چهارشنبه ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) اولین مورد را اعلام کرد: این واکسن علیه مالاریا را برای تجویز به کودکان توصیه می کرد. این تصمیم در پی برنامه ای است که در سال 2019 در سه کشور آفریقایی آغاز شد و در نهایت بیش از 800000 کودک واکسینه شدند.

  واکسن خود RTS ، S/AS01 یا Mosquirix نامیده می شود و همه جعبه های نظریه پردازان توطئه را بررسی می کند ، زیرا توسط یک شرکت بزرگ دارویی (GlaxoSmithKline) با حمایت بنیاد گیتس تهیه شده است. این واکسن بر اساس پروتئین هایی است که در سطح رایج ترین انگل مالاریا یافت می شود و نیاز به چهار دوز دارد که از کودکان کمتر از یک سال شروع می شود. توسعه واکسن در سال 1987 آغاز شد و آزمایش اثربخشی آن به سال 2014 باز می گردد. با تجویز بیش از 2.3 میلیون دوز ، مشخصات ایمنی کاملی دارد و در آزمایشات مختلف بین 30 تا 50 درصد کارآیی نشان داده است.

  تبلیغات

  این ممکن است چندان عالی به نظر نرسد ، به ویژه در مقایسه با اعدادی که همه ما تعداد زیادی از واکسن های تولید شده COVID-19 را مشاهده کرده ایم. اما WHO تخمین می زند که بیش از یک چهارم میلیون کودک زیر پنج سال تنها در آفریقا سالانه بر اثر بیماری مالاریا جان خود را از دست می دهند و بسیاری دیگر نیز به شدت بیمار می شوند. به این ترتیب ، حتی 30 درصد اثر بخشی می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. از جمله این موارد می توان به واکسن در دسترس افراد حتی دسترسی دشوار و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد.

  با این حال ، توزیع گسترده تر آن در حال حاضر به جامعه بین المللی بهداشت بستگی دارد ، که در حال حاضر برای یافتن بودجه و منابع برای اطمینان از این که کشورهای در حال توسعه واکسن کافی COVID-19 دریافت می کنند.

  در همین حال ، آزمایشات اولیه در مورد واکسن های اضافی انجام شده است که میزان کارآیی بالاتری را گزارش می کنند. اگر این نتایج در آزمایشات بزرگتر و در استفاده واقعی در آفریقا ، RTS ، S باقی بماند ، S می تواند اولین مورد در رشته خبرهای خوب برای یکی از آفات کشنده بشریت باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه