خبر

 • تک بورد - WHO خواستار توقف جهانی برای تقویت کننده های کووید تا پایان ماه سپتامبر است

  WHO خواستار توقف جهانی برای تقویت کننده های کووید تا پایان ماه سپتامبر است
  22 روز و 14 ساعت قبل

  سازمان بهداشت جهانی قصد دارد تا پایان ماه سپتامبر 10 درصد از همه کشورها را واکسینه کند.
  سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه خواستار توقف جهانی برای کشورهایی شد که دومین واکسن-تزریق واکسن-واکسن های کووید -19 را به جمعیت عمومی خود ارائه می دهند. حداقل آخر سپتامبر

  این فراخوان با توجه به نابرابری گسترده در توزیع واکسن در سراسر جهان صورت می گیرد ، زیرا کشورهای با درآمد بالا اکثریت ذخایر را سلب می کنند. در تدریس مطبوعاتی روز چهارشنبه ، دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ، تاکید کرد که 4 میلیارد دوز COVID-19 به کار گرفته شده است ، اما بیش از 80 درصد به کشورهای با درآمد بالا و متوسط ​​، که کمتر از نیمی را تشکیل می دهند ، رفته است. از جمعیت جهان.

  به عبارت دیگر ، کشورهای پردرآمد در حال حاضر 100 دوز به ازای هر 100 نفر ، در حالی که کشورهای کم درآمد 1.5 دوز در هر 100 نفر را به دلیل عرضه کم ، دکتر تدروس گفت. .

  در بسیاری از کشورها ، اولین دوزها حتی به کارکنان بهداشت خط مقدم و افرادی که بیشتر در خطر مرگ ناشی از COVID-19 هستند ، از جمله افراد مسن و دارای نقص ایمنی نرسیده است. در کنفرانس مطبوعاتی ، دکتر تدروس ایمیلی از یک مامای اوگاندا به نام هریت نایگا خواند ، که گفت که پس از دو ماه انتظار ، او اکنون توانست اولین دوز واکسن COVID-19 خود را دریافت کند.

  در ایالات متحده ، مقامات در مورد نیاز احتمالی به تقویت کننده ها در آینده بحث کرده و در حال نظارت بر آن هستند. اما در حال حاضر ، آنها به وضوح گفته اند که نیازی به تقویت کننده در بین عموم مردم نیست و در حال حاضر توصیه نمی شود. واکسن ها در برابر نوع دلتا م ،ثر بوده و هنوز محافظت بالایی از بیماری های شدید ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ارائه می دهند. با این حال ، اگر اجازه داده شود ویروس کرونا همچنان در بین افراد واکسینه نشده در سراسر جهان گسترش یابد ، ممکن است انواع خطرناک تری ظاهر شود.

  تبلیغات

  تصویر بزرگ

  در اروپا ، تعداد کمی از کشورها آماده سازی مجموعه تقویت کننده ها و بسیاری دیگر از کشورها در حال بررسی این امکان هستند. مقامات بریتانیایی گفته اند که در حال آماده سازی عکس های تقویت کننده برای ماه سپتامبر هستند اما منتظر راهنمایی کارشناسان برای نهایی شدن این طرح هستند. اسرائیل و مجارستان در حال حاضر پیشنهاد تقویت کننده ها را آغاز کرده اند. فرانسه در ماه سپتامبر برنامه های تقویت کننده ای را برای افراد مسن و آسیب پذیرترین افراد از نظر پزشکی برنامه ریزی کرده است ، افرادی که اولین بار با در دسترس قرار گرفتن واکسن ها دوز دریافت کردند. و آلمان برنامه مشابهی برای ارائه تقویت کننده در ماه سپتامبر به افراد مسن ، دارای نقص ایمنی و کسانی که واکسن AstraZeneca یا Johnson & Johnson دریافت کرده بودند ، اعلام کرد. درخواست مهلت قانونی برخی از افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف از دو دوز استاندارد محافظت کمی دارند و بسیاری از متخصصان استفاده از دوز سوم را برای افزایش محافظت ارزیابی می کنند. مقامات WHO در مورد این مشکل در کنفرانس مطبوعاتی پرسیدند که اولویت در اینجا دسترسی مناسب به واکسن است ، نه لزوما حفظ دوزهای سوم از افراد دارای نقص ایمنی ، مانند کسانی که پیوند اعضا را دریافت می کنند. اگر دوز سوم برای محافظت از برخی افراد دارای نقص ایمنی لازم باشد ، مهلت قانونی اعمال نخواهد شد.

  بروس آیلوارد ، مشاور ارشد WHO گفت: "من فکر نمی کنم ما باید تصویر بزرگ را در اینجا مخلوط کنیم." "آنچه ما سعی می کنیم انجام دهیم واکسیناسیون جمعیت جهان است ... تصویر بزرگ در اینجا این است که ، به عنوان یک سیاست ، نباید با تقویت کننده ها پیش برویم تا زمانی که کل جهان را در نقطه ای قرار دهیم که جمعیت مسن ، افراد مبتلا به بیماریهای همزمان ، افرادی که در خط مقدم کار می کنند همگی تا حد امکان با واکسن محافظت می شوند. "

  WHO هدف خود را اینگونه تعیین کرده است که حداقل 10 درصد از همه کشورهای جهان را تا پایان ماه سپتامبر واکسینه کنند. تا کنون ، ایالات متحده 110 میلیون دوز واکسن COVID-19 را به 65 کشور جهان اهدا کرده است. با این حال ، WHO تخمین زده است که برای واکسیناسیون 70 درصد از جمعیت جهان تقریباً 11 میلیارد دوز لازم است.

خبرهای دیگر از علوم پایه