به مدت یک هفته در راه اندازی پرواز مورد انتظار بوئینگ در روز سه شنبه ، مقامات ناسا و شرکت هوافضا گفتن">

خبر

 • تک بورد - Starliner به دلیل مشکل سوپاپ به تعویق افتاد ، تاریخ عرضه جدید مشخص نیست

  Starliner به دلیل مشکل سوپاپ به تعویق افتاد ، تاریخ عرضه جدید مشخص نیست
  21 روز و 9 ساعت قبل

  "ما اجازه می دهیم داده ها کار ما را هدایت کنند."
  به مدت یک هفته در راه اندازی پرواز مورد انتظار بوئینگ در روز سه شنبه ، مقامات ناسا و شرکت هوافضا گفتند این فضاپیما و موشک اطلس V آن آماده رفتن بودند آنها گفتند که نگرانی بزرگ آنها آب و هوا بود - با رعد و برق مکرر بعد از ظهر در سواحل شرقی فلوریدا.

  صبح سه شنبه ، چند ساعت قبل از باز شدن پنجره پرتاب ، شرایط آب و هوایی در امتداد ساحل بسیار خوب به نظر می رسید. اما بوئینگ مجبور شد به هر حال تلاش برای پرتاب را کنار بگذارد ، زیرا مشکل دریچه ای در سیستم کنترل واکنش فضاپیما وجود دارد که به مانور خودرو در فضا کمک می کند. علت "نشانه های غیرمنتظره موقعیت دریچه" در سیستم پیشران فضاپیما. احتمالاً ، آنها سعی می کردند تعیین کنند که آیا این سوپاپ ها در واقع در موقعیت نادرستی قرار دارند یا این که نشانه ها به دلیل خواندن سنسور اشتباه بوده است.

  عصر سه شنبه ، مهندسان نتوانستند به بوئینگ گفت که تلاش احتمالی پرتاب را برای روز چهارشنبه لغو می کند. در بیانیه ای ، این شرکت از اعلام زمان تلاش برای تلاش بعدی خود خودداری کرد و زمان بیشتری برای بررسی این موضوع نیاز داشت.

  "ما اجازه می دهیم داده ها کار ما را هدایت کنند". جان وولمر ، معاون برنامه خدمه خدماتی بوئینگ و مدیر برنامه گفت. "تیم ما برای اطمینان از ایمنی و موفقیت این مأموریت سخت کوش شده است و تا زمانی که وسیله نقلیه ما به طور رسمی کار نکند و تیم های ما اطمینان نداشته باشند که آماده پرواز است ، راه اندازی نمی کنیم."

  هر چند فرصت بعدی پس از چهارشنبه برای پرتاب Starliner آخر هفته در 7 و 8 آگوست ، منابع به Ars نشان دادند که فضاپیما ممکن است در ایجاد پنجره پرتاب با مشکل روبرو شود. مهندسان شرکت احتمالاً به بیش از یک یا دو روز برای حل مشکلات نیاز خواهند داشت.

  تبلیغات

  Starliner پنجره راه اندازی بی نهایت ندارد. اولین درگیری در اواخر این ماه رخ می دهد ، زمانی که ماموریت تأمین ایستگاه فضایی بین المللی CRS-23 SpaceX در 28 آگوست آغاز می شود. فقط دو پورت اتصال برای این نوع ماموریت ها در ایستگاه موجود است. در حال حاضر یکی توسط Crew Dragon اشغال شده است و CRS-23 Cargo Dragon بندر دوم را اشغال می کند. اگر ناسا پرتاب اواخر آگوست CRS-23 را متوقف کند ، Starliner بوئینگ باید تا حدود 20 آگوست پرتاب شود تا بتواند زمان کافی برای رسیدن به ایستگاه و حرکت قبل از رسیدن Cargo Dragon را داشته باشد.

  در مورد ناسا طبق برنامه فعلی ، CRS-23 در 30 سپتامبر از ایستگاه فضایی خارج می شود و در ماه اکتبر بندری برای Starliner باز می کند. اما پس از آن یک عارضه دیگر نیز وجود دارد: ناسا یک ماموریت علمی با اولویت بالا ، لوسی ، با 21 روز پنجره پرتاب در اواسط اکتبر دارد. این مأموریت با موشک اطلس V نیز پرواز می کند.

  اتحاد پرتاب متحد حداقل دو یا سه هفته برای آماده سازی نهایی راه اندازی اطلس V نیاز دارد ، بنابراین حتی اگر Starliner در 1 اکتبر پرتاب شود ، به احتمال زیاد مدتی از پنجره راه اندازی لوسی غذا بخورید واگذاری بخشی از آن برای ماموریت سیارک ها خطرناک است ، که در صورت از دست دادن پنجره خود تا سال 2022 با تاخیر مواجه می شود. به نظر می رسد که ناسا ماموریت لوسی را بر پرواز آزمایشی استارلینر در اولویت قرار دهد.

  خواندن بیشتر

  پس از نزدیک به 20 ماه ، بوئینگ و استارلینر به رستگاری شلیک کرده اند

  نتیجه نهایی این است که بوئینگ ، ناسا و اتحاد راه اندازی یونایتد ، بسیار مهم است که سعی کنید Starliner را قبل از اواسط ماه اوت بردارید ، در غیر این صورت ماموریت ممکن است با تاخیرهای طولانی مواجه شود.

  در حال حاضر ، 19.5 ماه از آزمایش اولیه گذشته است پرواز Starliner با "تماس نزدیک با دید بالا" به پایان رسید که طی آن خودرو تقریباً بلافاصله پس از پرتاب و کمی قبل از ورود مجدد به فضا گم شد. این امر باعث شد تا ناسا تحقیقاتی را در زمینه فرهنگ ایمنی بوئینگ آغاز کرده و خواستار اصلاح مجدد نرم افزار پرواز بوئینگ شود. بوئینگ همچنین موافقت کرد که هزینه پرواز دوم آزمایشی خود را با هزینه 410 میلیون دلار از منابع خود بپردازد.

  پس از تلاش های فراوان ، سرانجام این هفته بوئینگ به پد بازگشت. اما پس از پرتاب ناخواسته سه شنبه ، موشک و فضاپیما اکنون برای عیب یابی بیشتر به یک آشیانه یکپارچه سازی باز می گردند.

خبرهای دیگر از علوم پایه