خبر

 • تک بورد - SpaceX می تواند از سال آینده موشک هایی را از سیستم عامل های شناور پرتاب کند

  SpaceX می تواند از سال آینده موشک هایی را از سیستم عامل های شناور پرتاب کند
  12 روز و 13 ساعت قبل

  برداشت ویراستار: SpaceX می تواند اولین فرودگاه فضایی اقیانوس را برای پرتاب موشک از اوایل سال آینده آماده کند. به جای ساخت زیرساخت ها از ابتدا ، شرکت هوافضا برای خرید سکوهای نفتی بازنشسته و تعمیر آنها برای پرتاب موشک انتخاب شد. احتمالاً SpaceX با رفتن در این مسیر در هزینه های زیادی صرفه جویی می کند.

  مدیر عامل اسپیس ایکس ، ایلان ماسک اخیراً در توییتر خود گفته است كه فرودگاه فضایی شناور با نام دیموس در حال ساخت است تا در سال 2022 پرتاب شود.

  سال گذشته ، یك شركت SpaceX به نام Lone Star Mineral Development دو سکوی نفتی بازنشسته را به قیمت هر یک 3.5 میلیون دلار از پیمانکار حفاری دریایی Valaris خریداری کرد. SpaceX این دکل ها را فوبوس و دیموس به نام دو قمر مریخ نامگذاری کرده و اوایل سال جاری منتقل کرده بود که از بندر گالوستون به پاسکاگولا ، می سی سی پی منتقل شود. هر دو دکل برای تحمل پرتاب موشک در حال بازسازی هستند.

  https://techbord.com SpaceX می تواند موشک ها را از سکوهای شناور در اوایل سال آینده

  ماسک در ماه فوریه گفت که وسایل پرتاب قابل استفاده مجدد استارشیپ SpaceX برای استفاده مجدد از سکوها قبل از رفتن به فضا پرواز می کنند و بر روی آنها فرود می آیند. SpaceX سرانجام می خواهد با استفاده از Starship اولین انسان ها را به مریخ بفرستد ، از این رو گره خوردن نام های ماه است. ماسک حتی ابراز تمایل کرده است که به عنوان یکی از اولین استعمارگران خود به سیاره سرخ منتقل شود.

  ماه گذشته SpaceX برای اولین بار با موفقیت یک نمونه اولیه Starship را راه اندازی و به زمین انداخت. تلاش های قبلی می توانستند وارد هوا شوند و مانورهای چشمگیری را انجام دهند ، اما تلاش کردند تا زمین را بدون منفجر بچسبانند.

خبرهای دیگر از علوم پایه