خبر

 • تک بورد - SpaceX برای شکستن مرز نهایی در استفاده مجدد با پرتاب دفاع ملی

  SpaceX برای شکستن مرز نهایی در استفاده مجدد با پرتاب دفاع ملی
  11 روز و 17 ساعت قبل

  ماموریت GPS روز پنجشنبه برای نیروهای فضایی از اولویت بالایی برخوردار است.
  چند سال پیش یکی از اولین کارمندان اسپیس ایکس ، هانس کونیگسمن ، به من گفت یکی از اهداف این شرکت ، برداشتن "جادو" از پرتاب موشک بود. او توضیح داد که این فقط فیزیک است.

  از آنجا که موشک Falcon 9 قابل اعتمادتر شده و به طور مکرر پرواز می کند - 18 پرتاب در سال جاری ، و شمارش - به نظر می رسد که SpaceX موفق شده است جادوی پرتاب را از بین ببرد. و گرچه قابلیت اطمینان قطعاً باید هدف باشد ، اما چنین نظمی از تماشای پرتاب موشک منحرف می شود.

  خواندن بیشتر سال گذشته راکت های قابل استفاده مجدد وارد جریان اصلی شدند و دیگر هیچ بازگشتی وجود ندارد

  اما هنوز برخی از Falcon های خاص وجود دارد 9 ماموریت ، و این مطمئناً موردی است که انتظار می رود در ساعت 12:09 بعدازظهر ET (16:09 UTC) از روز پنجشنبه از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا انجام شود. با پرتاب نسل بعدی فضاپیمای GPS III ، اسپیس ایکس برای اولین بار با یک تقویت کننده مجدد مورد استفاده مأموریت امنیت ملی را طی می کند.

  سال گذشته نیروهای فضایی و اسپیس ایکس توافق کردند که با اصلاحاتی که برای پرتاب امکان پذیر است قرارداد منعقد کنند. از این ماموریت GPS III (Space Vehicle-05) و دیگری (SV-06) در موشک های مرحله اول Falcon 9 که مجدداً مورد استفاده قرار گرفته اند. نیروی فضایی موافقت كرد كه ماهواره های GPS III را به محاصره مداری دیگری پرتاب كنند و تلاش برای بازیابی كشتی بدون سرنشین را انجام دهند. اولین مرحله ای که قرار است روز پنجشنبه آغاز شود ، قبلاً در ماه نوامبر گذشته با GPS III SV-04 پرواز می کرد. در ازای این محل اقامت ، اسپیس ایکس با برخی از الزامات اضافی فضاپیما برای انجام ماموریت های آینده موافقت کرد و 52 میلیون دلار پس انداز کرد.

  تبلیغات

  این نشان دهنده سیگنال مهمی از ارتش است که نشان می دهد آماده است تا موشک های مورد استفاده خود را در آغوش بگیرد. مهمترین ماموریت ها و به نوعی مرز نهایی SpaceX است زیرا می خواهد استفاده مجدد از مراحل اولیه Falcon 9 را به جلو سوق دهد. ناسا پیش از این با پرواز Crew-2 در ماه آوریل ، مأموریت های بالاترین ارزش خود یعنی فضانوردان را در مرحله اول استفاده مجدد آغاز کرده است.

  مأموریت GPS روز پنجشنبه نیز برای نیروهای فضایی اولویت بالایی دارد ، همانطور که تلاش می کند. صورت فلکی ناوبری خود را مدرن کند. این نسل جدید از ماهواره های موقعیت یابی جهانی ، ساخته شده توسط لاکهید مارتین ، دارای سه برابر دقت بیشتر و قابلیت ضد لرزش است که هشت برابر بیشتر از نسخه های قبلی است. پنج ماهواره بعدی GPS ، وسایل نقلیه 06 تا 10 ، در حالت های مختلف آمادگی برای پرتاب قرار دارند. از طرف لاکهید مارتین برای ساخت 22 وسیله نقلیه اضافی قرارداد منعقد شده است. بادهای سطح بالا ممکن است نگران کننده باشد. پخش اینترنتی SpaceX که در زیر جاسازی شده است باید حدود 15 دقیقه قبل از باز شدن پنجره پرتاب آغاز شود.

  راه اندازی ماموریت GPS III SV-05.

خبرهای دیگر از علوم پایه