خبر

 • تک بورد - SpaceX برای راه اندازی اشتراک رانندگی دوم ، صنعت کوچک راه اندازی را تحت فشار قرار می دهد

  SpaceX برای راه اندازی اشتراک رانندگی دوم ، صنعت کوچک راه اندازی را تحت فشار قرار می دهد
  5 روز و 16 ساعت قبل

  "این رقم برای دولت ارزش فوق العاده ای دارد." - بعد از ظهر روز سه شنبه SpaceX در حال آماده سازی برای اجرای دومین مأموریت اختصاصی خود برای راکت Falcon 9 خود به نام Transporter-2 از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال است.

  این مأموریت در مجموع 88 ماهواره کوچک از مشتریان مختلف ، از جمله شرکت های خصوصی مانند ICEYE و Umbra ، و همچنین آژانس توسعه فضایی دولت ایالات متحده را حمل می کند.

  بخشی از وزارت دفاع ، آژانس توسعه فضایی در تلاش است تا توانایی ملت را برای به دست آوردن ماهواره های خود به فضا به موقع و با صرفه اقتصادی افزایش دهد. سخنگوی آژانس گفت: این آژانس پنج ماهواره را با هزینه 21 میلیون دلار در ماموریت Transporter-2 پرتاب می کند.

  سخنگوی آژانس گفت: "این رقم برای دولت چهار ماهواره و یک محموله ارزش فوق العاده ای دارد." "اطلاعات بی نظیر جمع آوری شده از این آزمایشات ، سرمایه گذاری پولی که قبلاً انجام شد را پشت سر می گذارد ، زیرا ما شروع به پایه گذاری معماری فضای دفاع ملی می کنیم."

  تا تعداد پرتابهای کاملاً تجاری انجام شده توسط تقویت کننده اسب کار را افزایش دهد. این شرکت دسترسی به Sun Synchronous Orbit را با هزینه ای کمتر از 1 میلیون دلار برای 200 کیلوگرم تبلیغ می کند. SpaceX بسته به تقاضا در نظر دارد هر چهار ماه یکبار چنین مأموریتهای اشتراک سواری را راه اندازی کند.

  سرویس سواری مشترک ارائه شده توسط اسپیس ایکس - که کمترین هزینه راکت مداری را دارد که فقط در فالکن 9 قابل استفاده مجدد است. شرکت مانیفست خود را پر کنید این برنامه همچنین از سرمایه گذاری SpaceX برای توسعه قابلیت استفاده مجدد استفاده می کند. تلاش برای پرتاب سه شنبه در اولین مرحله ای که هفت بار پرواز کرده است به مدار می رود. سالگرد اولین پرواز موشک چهارشنبه است.

  با این حال ، گسترش اسپیس ایکس به پرتاب ماهواره های کوچک فشار قابل توجهی را بر سایر شرکت های در حال توسعه موشک های کوچک برای تحویل ماهواره ها به مدار وارد کرده است. این شرکت ها می توانند پرتاب های اختصاصی را برای مدارهای خاص ارائه دهند ، اما این سرویس قیمت دارد. به عنوان مثال ، موشک الکترونیک Rocket Lab می تواند با حدود 7.5 میلیون دلار حدود 300 کیلوگرم را به مدار کم زمین برساند. LauncherOne Virgin Orbit می تواند تا 500 کیلوگرم با حدود 15 میلیون دلار به Sun Synchronous Orbit تحویل دهد. هیچ یک از این وسایل نقلیه نمی توانند قابلیت اطمینان Falcon 9 را داشته باشند ، که دارای بیش از 100 پرتاب موفقیت آمیز متوالی است.

  شرایط جوی برای تلاش برای پرتاب روز سه شنبه ، که دارای یک پنجره پرتاب تقریباً یک ساعته است ، مطلوب به نظر می رسد. در ساعت 2:56 بعدازظهر ET (18:56 UTC) باز می شود. تقویت کننده به دلیل ظرفیت سوخت اضافی در هواپیمای Falcon 9 برای این ماموریت ، به جای فرود هواپیمای بدون سرنشین ، به سایت پرتاب باز خواهد گشت.

  تصویر لیست شده توسط Trevor Mahlmann

خبرهای دیگر از علوم پایه