به نسخه 4.23 گزارش موشک خوش آمدید! پس از یک هفته وقفه، این گزارش با انبو">

خبر

 • تک بورد - Rocket Report: SpinLaunch به چرخش در می‌آید، Falcon Heavy در سال 2022 بازمی‌گردد

  Rocket Report: SpinLaunch به چرخش در می‌آید، Falcon Heavy در سال 2022 بازمی‌گردد
  26 روز و 22 ساعت قبل

  "این یک روش کاملاً متفاوت برای شتاب دادن به پرتابه ها و پرتاب وسایل نقلیه است."
  به نسخه 4.23 گزارش موشک خوش آمدید! پس از یک هفته وقفه، این گزارش با انبوهی از اخبار باز می گردد. چیزهای زیادی برای پوشش دادن وجود دارد، از اخبار هیجان انگیز در صحرای نیومکزیکو گرفته تا اوقات شلوغ برای سواحل فضایی در فلوریدا، زیرا SpaceX مشغول ماموریت های خدمه است.

  مثل همیشه، از ارسال‌های خواننده استقبال می‌کنیم، و اگر نمی‌خواهید مشکلی را از دست بدهید، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه‌های دارای AMP سایت نمایش داده نمی‌شود). هر گزارش شامل اطلاعاتی در مورد موشک های کوچک، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی در تقویم خواهد بود.

  https://techbord.com Rocket Report: SpinLaunch به چرخش در می‌آید، Falcon Heavy در سال 2022 بازمی‌گرداند

  SpinLaunch اولین پرواز آزمایشی را تکمیل می‌کند. سی‌ان‌بی‌سی گزارش می‌دهد که این استارت‌آپ مستقر در کالیفرنیا از انرژی جنبشی برای پرتاب محموله‌ها استفاده می‌کند و پرتابه آزمایشی آن در اولین پرتاب به «ده‌ها هزار فوت» رسید. روش این شرکت از یک سانتریفیوژ مهر و موم شده با خلاء استفاده می کند تا موشک را قبل از رها شدن با سرعتی چندین برابر سرعت صوت بچرخاند. جاناتان ینی مدیر عامل SpinLaunch گفت: "این روشی کاملاً متفاوت برای شتاب دادن به پرتابه ها و پرتاب وسایل نقلیه به سرعت های مافوق صوت با استفاده از یک سیستم زمینی است." با استفاده از یک نسخه در مقیاس یک سوم از شتاب دهنده خود، در 22 اکتبر در بندر فضایی آمریکا در نیومکزیکو. با این حال، این نسخه از شتاب دهنده 165 فوت ارتفاع دارد. با استفاده از این رویکرد، SpinLaunch قصد دارد موشک های کوچکتری بسازد که برای رسیدن به مدار به سوخت کمتری نیاز دارند. اولین وسیله نقلیه مداری آن قرار است حدود 200 کیلوگرم را به مدار پایین زمین برساند. SpinLaunch تا به امروز 110 میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله Kleiner Perkins، Google Ventures، Airbus Ventures و دیگران جذب کرده است. (ارسال شده توسط Wickwick، Tfargo04، Biokleen، Rendgrish، JohnCarter17، و Ken the Bin.)

  Amazon برای پرتاب اولین ماهواره کویپر در ABL. به گزارش Ars، این شرکت قصد دارد اولین نمونه اولیه ماهواره های پهن باند خود را در سه ماهه چهارم سال 2022 با موشک RS1 شرکت ABL Space Systems پرتاب کند. نمونه اولیه ماهواره های آمازون در ارتفاع 590 کیلومتری کار خواهند کرد. چنین تاریخ پرتابی تقریباً چهار سال پس از پرتاب اولین نمونه اولیه ماهواره‌های استارلینک توسط اسپیس ایکس خواهد بود.

  تبلیغات

  تحت تاثیر ABL... پرتاب مورد انتظار ماهواره‌های نمونه اولیه در سه ماهه چهارم 2022، جدول زمانی ماهواره‌های تولیدی را تغییر نمی‌دهد. که ممکن است تا یک سال یا بیشتر پس از نسخه های آزمایشی راه اندازی نشود. در حالی که آمازون مانند اسپیس ایکس راکت های خود را ندارد، آمازون گفت که تحت تاثیر قابلیت های منحصر به فرد ABL قرار گرفته است و انتظار دارد با شریک پرتابی که به تازگی اعلام کرده است، یک "رابطه طولانی مدت" داشته باشد. برخی از ماهواره‌های Project Kuiper نیز با موشک Atlas V متعلق به United Launch Alliance پرتاب می‌شوند.

  گزارش موشک: خبرنامه Ars
  ساده‌ترین راه برای ادامه دادن با گزارش فضایی اریک برگر برای ثبت نام در خبرنامه او، ما داستان های او را در صندوق پستی شما جمع آوری می کنیم. ثبت نام من!

  Virgin Orbit سومین ماموریت سال 2021 را برنامه ریزی می کند. شرکت پرتاب گفت که آماده سازی برای سومین ماموریت LauncherOne در سال جاری میلادی به خوبی در حال انجام است. این ماموریت "بر فراز ابرها" هم ماهواره های آزمایشی برای وزارت دفاع ایالات متحده و هم دو ماهواره نانو برای شرکت لهستانی SatRevolution را حمل خواهد کرد. موشک پرتاب شده از هوا از بندر هوایی و فضایی موهاوی در کالیفرنیا سرچشمه خواهد گرفت.

  در سال 2022 دوبرابر می شود... LauncherOne در ماه مه 2020 با یک شکست اندکی پس از احتراق موتور شروع به کار کرد. با این حال، در ژانویه، این موشک اولین پرواز مداری موفقیت آمیز خود را انجام داد و آن را در ژوئن با ماموریت دوم دنبال کرد. انجام سه پرواز موفق در یک سال یک شروع عالی است و به خوبی از برنامه ریزی لجستیک و عملیات شرکت صحبت می کند. Virgin Orbit امیدوار است سرعت پرتاب خود را در سال 2022 دو برابر کند و با توجه به پیشرفتی که در سال جاری نشان داده شده است، به نظر می رسد این امر امکان پذیر است. (ارسال شده توسط Ken the Bin و EllPeaTea.)

  Virgin Orbit برای پرتاب از ژاپن به توافق رسید. و این یک چیز خوب است که LauncherOne در حال رسیدن به سرعت عملیاتی است، زیرا این شرکت برنامه های بزرگی برای آن دارد. اوایل این ماه، Virgin Orbit توافقنامه ای را با هلدینگ ANA برای تهیه 20 پرواز از این موشک از استان اویتا ژاپن اعلام کرد. ANA صاحب بزرگترین شرکت هواپیمایی ژاپن است.

  آمیریته، بیشتر شبیه LauncherTwenty هستید؟ ... بر اساس مفاد قرارداد، ANA و چندین شریک آن برای ساخت مجموعه جدیدی از تجهیزات پشتیبانی زمینی متحرک مورد استفاده برای آماده سازی سیستم LauncherOne Virgin Orbit برای پرواز از یک باند از پیش موجود، بودجه مالی خواهند کرد. امید این است که تا پایان سال 2022، تا پایان سال 2022، اویتا را به یک فرودگاه فضایی آماده پرتاب کننده تبدیل کنیم تا در انتظار تاییدیه های قانونی مناسب در ایالات متحده و ژاپن باشد. (ارسال شده توسط Ken the Bin.)

  شرکت چینی برای خرید موتورهای قابل استفاده مجدد. به گزارش اسپیس نیوز، Rocket Pi از چین قراردادی را با Jiuzhou Yunjian برای تامین موتورهایی برای تامین انرژی پرتاب کننده قابل استفاده مجدد داروین-1 امضا کرده است. Jiuzhou Yunjian موتورهای سوخت مایع (به ویژه موتورهای متان/اکسیژن مایع) تولید می کند. معامله برای هر دو مرحله اصلی و بالاتر است. یک Lingyun-70 اولین مرحله پرتابگر داروین-1 با قطر 2.25 متر را با موتور Lingyun-10 در مرحله دوم نیرو می دهد.

  تبلیغات

  یکی از رقبای متعدد ... Rocket Pi خارج شد حالت مخفی کاری در ماه مارس، ارائه طرح هایی برای توسعه داروین-1 و یک پرتابگر با ارتفاع متوسط ​​بزرگتر. موشک داروین-1 قرار است زودتر از سه ماهه اول سال 2023 به پرواز درآید. Rocket Pi تنها یکی از چندین شرکت خصوصی پرتاب چینی است که پرتابگرهای قابل استفاده مجدد را توسعه می دهد. (ارسال شده توسط Ken the Bin.)

  هوندا نمونه اولیه موتور موشک را توسعه می دهد. Ars گزارش می دهد که مقامات ژاپنی شرکت هوندا موتور جزئیات بیشتری در مورد برنامه های خود برای گسترش احتمالی تجارت پرتاب موشک فاش کرده اند و آنها چندین آزمایش آزمایشی یک موتور اولیه را تکمیل کرده اند. طرح اصلی هوندا توسعه یک وسیله پرتاب ماهواره کوچک با ظرفیت قرار دادن 1 متریک تن در مدار پایین زمین است. هدف این ابتکار تبدیل شدن به SpaceX بعدی نیست، بلکه دادن آزادی عمل به مهندسان هوندا برای نوآوری است.

  تصمیم نروید یا نروید در آینده... به عنوان بخشی از بحث های داخلی شرکت در مورد فرصت های تجاری آینده، چند مورد سال‌ها پیش، گروهی از مهندسان جوان هوندا به موشک‌ها ابراز علاقه کردند. و بنابراین، از اواخر سال 2019، این شرکت برخی از منابع تحقیق و توسعه خود را به توسعه موتور موشک اختصاص داده است. هوندا قصد دارد تا حدود سال‌های 2025 یا 2026 از توسعه داخلی پشتیبانی کند و پس از آن در مورد ادامه کار پرتاب و توسعه کامل موشک، تصمیم «برو یا نرو» خواهد گرفت.

  موشک اپسیلون 5 9 ماهواره را نصب می کند. شرکت پخش ژاپنی گزارش داد، موشک اپسیلون-5 آژانس فضایی ژاپن با موفقیت 9 ماهواره کوچک را به مدار پایین زمین پرتاب کرد. پرتاب موشک چهار دقیقه نسبت به برنامه اولیه به تعویق افتاد تا فضاپیمای Crew Dragon حامل فضانوردان از ایستگاه فضایی بین‌المللی باز نگردد.

  هزینه کمتر، اما نه دقیقاً پایین... پنج موشک اپسیلون دارند. از سال 2013 توسط JAXA با موفقیت پرتاب شد، که سری اپسیلون را با هدف قرار دادن ماهواره های کوچک در مدار با هزینه کم توسعه داد. هزینه موشک سوخت جامد کمتر از 40 میلیون دلار است و می تواند تا 1.5 متریک تن را در مدار پایین زمین قرار دهد. (ارسال شده توسط Ken the Bin و سونام.)

  تصمیم فرودگاه فضایی گرجستان دوباره به تعویق افتاد. به گزارش آسوشیتدپرس، یک آژانس فدرال بار دیگر تصمیم نهایی در مورد اجازه ساخت سکوی پرتاب موشک های تجاری در سواحل جورجیا را به عقب انداخته است. به جای انتشار تصمیم در اوایل نوامبر، اداره هوانوردی فدرال اکنون در نظر دارد تا این کار را تا 15 دسامبر انجام دهد. بیانیه آژانس به تاخیر ناشی از "تلاش های مشورتی مداوم" اشاره کرد. تصمیم نهایی در ابتدا در پایان ژوئیه انتظار می رفت، اما اکنون حداقل سه بار به تعویق افتاده است.

  بازگشت از طرف طرفداران پارک... شهرستان کامدن در گوشه جنوب شرقی جورجیا است. این کشور می خواهد سیزدهمین فرودگاه فضایی تجاری مجاز کشور را بسازد و نزدیک به 10 سال و 10 میلیون دلار برای این هدف هزینه کرده است. در ماه ژوئن، FAA یک مطالعه اثرات زیست محیطی منتشر کرد که به این نتیجه رسید که ساخت فرودگاه فضایی "جایگزین ترجیحی" آن خواهد بود. این امر با مخالفت خدمات پارک ملی و آژانس مادر آن، وزارت کشور ایالات متحده مواجه شد. (ارسال شده توسط Ken the Bin.)

خبرهای دیگر از علوم پایه