خبر

 • تک بورد - Rocket Report: Ariane V پس از مدت ها اخراج ، فرهنگ سخت Rocket Lab بازگشت

  Rocket Report: Ariane V پس از مدت ها اخراج ، فرهنگ سخت Rocket Lab بازگشت
  24 روز و 4 ساعت قبل

  "پیت به ما گفت كه همكاران اصلی در طی یك سال فراری ها را به سمت كار سوق می دهند." - به نسخه 4.09 گزارش موشك خوش آمدید! من مطمئناً در انتظار پرتاب دوم فضاپیمای Starliner بوئینگ در روز جمعه بودم و موشک Atlas V آماده حرکت بود. افسوس ، مشکلات جدی در ماژول ایستگاه فضایی جدید روسیه ، Nauka ، پرتاب را به سه شنبه آینده موکول کرد.

  مثل همیشه ، ما از ارسال خوانندگان استقبال می کنیم ، و اگر نمی خواهید مشکلی را از دست بدهید ، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه های سایت با قابلیت AMP نمایش داده نمی شود). هر گزارش شامل اطلاعات مربوط به موشکهای کوچک ، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی تقویم خواهد بود.

  https://techbord.com Rocket Report: Ariane V پس از مدت ها اخراج ، فرهنگ سخت Rocket Lab Return

  نشریه نیوزلند فرهنگ کار آزمایشگاه موشک را بررسی می کند. BusinessDesk گزارش می دهد ، کارمندان سابق شرکت راه اندازی Rocket Lab ادعا می کنند که ، پشت روابط عمومی پر زرق و برق آن ، یک فرهنگ سمی ترس است که در آن مردم از تجارت خارج می شوند و به دلیل تخلفات جزئی مجازات می شوند. این مقاله ادعا می کند که بنیانگذار پیتر بک یک رهبر الهام بخش است اما سبک مدیریت او برای یک شرکت کوچک بسیار کوچک مناسب است تا یک شرکت هوافضا بالغ. اگرچه Rocket Lab مستقر در ایالات متحده است ، اما یک سایت مونتاژ و پرتاب موشک را در نیوزیلند اداره می کند.

  سخت کار می کنید ، ثروتمند می شوید؟ ... انتظار می رفت که مانند سایر استارت آپ های راه اندازی شده ، استخدام های Rocket Lab ساعت های طولانی کار کنند. "در یک جلسه همه جانبه ، پیت به ما گفت که مشارکت کنندگان اصلی در طی یک یا دو سال فراری ها را به کار خود سوق می دهند. او همچنین به ما گفت که انتظار می رود همه ما قبل از طلوع آفتاب حاضر شویم و پس از غروب آفتاب آنجا را ترک کنیم تا دوباره به مسیر خود برگردیم ، "یک کارگر گفت. در پاسخ به این اتهامات کارمندان سابق ، آزمایشگاه راکت به این نشریه گفت: "آزمایشگاه راکت به افراد خود اهمیت می دهد و تعهدات شغلی خود را جدی می گیرد."

  آزمایشگاه راکت با موفقیت به پرواز بازگشت . در خبری خوشحال کننده برای این شرکت ، Rocket Lab روز پنجشنبه با موفقیت یک ماهواره تحقیق و توسعه را برای مدار نیروی فضایی ایالات متحده راه اندازی کرد. این مأموریت چهارمین پرتاب موشک آزمایشگاه در سال بود و اولین مأموریت آن پس از شکست در مرحله دوم منجر به از دست دادن یک وسیله الکترونیکی در اواسط ماه مه شد.

  تبلیغات

  سربازان ستاره دار ... ماموریت موفق ، با نام "اینجا یک شیلی کوچک است" از مجتمع پرتاب آزمایشگاه موشک 1 در شبه جزیره ماهیا نیوزلند راه اندازی شد. یک ماهواره تظاهرات تحت حمایت آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی به نام Monolith در مدار کم زمین توسط الکترون مستقر شد. این دومین ماموریت موشک آزمایشگاه برای نیروی فضایی ایالات متحده بود. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  گزارش موشک: خبرنامه Ars
  آسانترین راه برای همگام شدن با گزارشات فضایی اریک برگر امضای برای خبرنامه او ، ما داستان های او را در صندوق ورودی شما جمع آوری می کنیم. ثبت نام کنید

  شرکت هواپیمایی ایسار 75 میلیون دلار سرمایه جمع می کند . اسپیس نیوز گزارش داد ، شرکت Isar Aerospace ، یک شرکت تولید وسایل نقلیه پرتاب کوچک در آلمان ، گفت که 75 میلیون دلار اضافی جمع آوری کرده است که به این شرکت امکان می دهد توانایی تولید و پرتاب خود را گسترش دهد. بودجه جدید جمع آوری شده شرکت را تاکنون به بیش از 180 میلیون دلار رسانده است. قبل از این آخرین بودجه ، ایسار گفت که پول کافی برای حمل و نقل شرکت از طریق اولین پرتاب وسیله کوچک پرتاب Spectrum خود را دارد.

  سوخت رسانی به رشد بیشتر ... به گفته مدیران ، بودجه اضافی به ایسار اجازه می دهد تا ساخت و راه اندازی زیرساخت های مورد نیاز برای رشد بعدی. استلا گیلن ، مدیر ارشد بازرگانی ایسار ، گفت: "اکنون ما می خواهیم قابلیت های پرتاب ، توانایی تولید و تولید خود را گسترش دهیم." این شرکت همچنین قصد دارد مقداری از بودجه را برای کار در مورد استفاده مجدد استفاده کند. ایسار که در حال حاضر بیش از 180 کارمند دارد انتظار می رود تا پایان سال به بیش از 200 نفر افزایش یابد. این جمع آوری کمک های چشمگیر نشان می دهد که ایسار می تواند یک بازیگر جدی در بخش فضایی جدید در حال ظهور اروپا باشد. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  iRocket برای استفاده از امکانات مارشال توافق می کند . به گزارش TechCrunch ، شرکت موشکی مستقر در نیویورک برای دستیابی به امکانات آزمایش و پشتیبانی مهندسی در مرکز پرواز فضایی ناسا مارشال در هانتسویل ، آلاباما به توافق رسیده است. این شرکت امیدوار است که در ماه سپتامبر بتواند اولین آزمایش موتور موشکی خود را در سایت هانتسویل انجام دهد.

  استفاده مجدد از هر دو مرحله ... iRocket قصد دارد در طی پنج سال آینده حدود 50 میلیون دلار با توسعه و توسعه هزینه کند. موتورهای قابل استفاده مجدد را برای یک موشک کوچک و قابل استفاده مجدد آزمایش می کند. انتظار می رود این وسیله پرتاب شوک ویو بتواند محموله ای را با حداکثر اندازه حدود 300 کیلوگرم حمل کند. این شرکت در تلاش است هر دو مرحله موشک اول و دوم خود را قابل استفاده مجدد کند ، که برای چنین وسیله پرتاب کوچکی قابل توجه خواهد بود. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  پروکسی آزمایشگاه موشک جزئیات مالی را فاش می کند . اگرچه شرکت های خصوصی راه اندازی اغلب با توجه به جزئیات مالی مبهم هستند ، اما Rocket Lab مجبور شد اطلاعات گسترده مالی را به عنوان بخشی از ادغام در نظر گرفته شده خود با یک شرکت خرید خاص (SPAC) با معامله عمومی انجام دهد. گزارش آرس از بیانیه پروکسی Rocket Lab نشان می دهد که این شرکت قبل از سودآوری راه طولانی را در پیش دارد. آزمایشگاه راکت در خلال سالهای 2019 و 2020 خسارت خالص 30 میلیون و 55 میلیون دلاری را تجربه کرده است.

  تبلیغات

  تصویب هنوز محتمل است ... با توجه به وضعیت مالی شرکت ، طبق بیانیه پروکسی شرکت ، یک حسابرس مستقل ، " ابراز تردید اساسی در مورد "توانایی Rocket Lab" برای ادامه کار به عنوان یک نگرانی ادامه داد. حتی در این صورت ، این ضررهای مالی ممکن است شور و شوق سرمایه گذاران در شرکت Vector Acquisition Corporation را که به دنبال ادغام با Rocket Lab در اواخر تابستان سال جاری است ، سرد نکند. یک دلیل که احتمالاً سرمایه گذاران هنوز به آزمایشگاه راکت علاقه مند خواهند شد این است که ، بر خلاف بسیاری از شرکت های فضایی که اخیراً مسیر SPAC را برای تجارت عمومی طی کرده اند ، شرکت راه اندازی دارای درآمد خوب ، سخت افزار نشان داده شده و راهی برای رشد تجارت خود است.

  شرکت چینی قبل از راه اندازی اولین سرمایه جمع می کند. شرکت راکتی تجاری Space Pioneer گفت که پیش از آزمایشهای "hop" قابل استفاده مجدد و اولین پرتاب مداری ، یک دور بودجه زیادی را تأمین کرده است. این شرکت که با نام کامل Beijing Tianbing Technology Co. Ltd. فعالیت می کند ، اعلام کرد که یک دور بودجه قبل از B را به ارزش "صدها میلیون یوان" یا حداقل 30 میلیون دلار بسته است. گزارش اسپیسنیوز.

  اولین پرتاب شاید اواخر امسال ... این بودجه برای اولین پرواز با وسیله نقلیه پرتاب اکسیژن مایع نفت سفید Tianlong-1 استفاده می شود. جزئیات کمی از موشک Tianlong-1 فاش شده است. شرکت پایونیر فضایی در پاییز سال گذشته اظهار داشت که اولین وسیله نقلیه پروازی ظرفیت حمل بار در مدار زمین بیش از سه تن دارد. اولین پرواز برای سال 2021 در نظر گرفته شده بود ، اما Space Pioneer با اعلام بودجه هیچ تاریخی برای پرتاب Tianlong-1 ارائه نداد. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  ژاپن موتور جدیدی را روی موشک صدا آزمایش می کند . ژاپن تایمز گزارش داد ، ژاپن روز سه شنبه یک موتور موشکی آزمایشی را که توسط متان و اکسیژن رانده می شد ، با موفقیت آزمایش کرد. یک موشک صدایی 8.5 متری حامل موتور آزمایش از مرکز فضایی اوچینورا در استان کاگوشیما بلند شد و به حداکثر ارتفاع 235 کیلومتری رسید.

  عملکرد سبک در فضا ... آزمایش ، روی S- 520 موشک صدایی برای نشان دادن اینكه موتور نیروی پیشران را در فضا همانطور كه ​​انتظار می رود حفظ خواهد كرد. آژانس فضایی ژاپن ، JAXA ، در حال حاضر در حال توسعه فناوری است که به او امکان می دهد از موتور موشکی فقط یک دهم اندازه فعلی استفاده کند ، که همچنین می تواند برای مدت طولانی در فضا بماند. (ارسال شده توسط illhavethesteak ، VonSagan ، HoboWhisperer و Ken the Bin)

  https://techbord.com گزارش موشک: آریان V پس از مدت ها اخراج ، فرهنگ سخت Rocket Lab Return

  پس از اخراج ، Ariane V به مرحله عمل بازگشت . تقریباً یک سال کامل از آخرین پرتاب موشک قابل احترام Ariane V ، در آگوست سال 2020 می گذرد. ​​با این وجود ، به نظر می رسد که مسئله برجسته شدن بار آن برطرف شده باشد ، ماموریت بعدی Ariane V برای روز جمعه تعیین می شود. این موشک قرار است Eutelsat و Quantum Star One D2 را از سایت پرتاب اروپا در کورو ، گویان فرانسه پرتاب کند.

  دو مورد دیگر باید صاف باشند ... از جمله کسانی که از نزدیک شاهد پرتاب هستند ، ناسا است که قصد دارد تا اواخر امسال تلسکوپ فضایی 10 میلیارد دلاری جیمز وب را روی موشک اروپا پرتاب کند. روز چهارشنبه ، توماس زوربوچن ، رئیس علوم ناسا در توییتر خود گفت که قصد دارد به کورو برود تا در مورد مقدمات پرتاب و تماشای پرتاب آریان پنجم آینده صحبت کند. راه اندازی روز جمعه ، و یک مورد دیگر ، باید بدون نقص انجام شود قبل از اینکه ماموریت وب اتفاق بیفتد.

خبرهای دیگر از علوم پایه