خبر

 • تک بورد - Rigetti پردازنده 80 کیوبیتی را معرفی کرد و با

  Rigetti پردازنده 80 کیوبیتی را معرفی کرد و با "qutrits" آزمایش کرد


  1 ماه قبل

  یک پردازنده 80 کیوبیتی که با اتصال دو پردازنده 40 کیوبیتی ساخته شده است.
  روز چهارشنبه، استارتاپ محاسبات کوانتومی Rigetti تعدادی پیشرفت سخت افزاری جالب را اعلام کرد. برای شروع، کاربران آن اکنون به تراشه نسل بعدی آن به نام Apsen-M با 40 کیوبیت و عملکرد بهبود یافته دسترسی خواهند داشت. در حالی که این تعداد بسیار کمتر از تعداد کیوبیت های بدست آمده توسط IBM است، این شرکت همچنین به روشی که می تواند در

  به‌طور جداگانه، این شرکت می‌گوید که اکنون در حال آزمایش است تا به آزمایش‌کنندگان اجازه دهد به یک حالت انرژی سوم در سخت‌افزار ابررسانا خود دسترسی داشته باشند و کیوبیت‌های آن را به «qutrits» تبدیل کنند. اگر این کوتریت‌ها رفتار ثابتی از خود نشان دهند، در این صورت امکان دستکاری داده‌های بسیار بیشتری را در سخت‌افزار موجود فراهم می‌کنند.

  جدید و بهبودیافته

  برای پردازنده‌های سنتی، پیشرفت‌ها معمولاً با سرعت ساعت اندازه‌گیری می‌شوند. تعداد هسته و مصرف انرژی برای رایانه‌های کوانتومی، یکی از مهم‌ترین معیارها میزان خطا است، زیرا کیوبیت‌ها وضعیت خود را به گونه‌ای از دست می‌دهند که سخت‌افزار دیجیتال چنین نمی‌کند. با Aspen-M، Rigetti ادعا می‌کند که نوع خاصی از خطا - بازخوانی وضعیت کیوبیت - به نصف کاهش یافته است.

  سرعت ساعت آنالوگ به سرعتی است که می‌توانید سیگنال‌ها را دریافت کنید. کیوبیت هایی که آنها را وادار به انجام عملیات می کند. در اینجا، این شرکت می گوید که یک افزایش سرعت 2.5 برابری وجود دارد. این بسیار مهم است زیرا کیوبیت ها نیز در طول زمان حالت خود را از دست می دهند. هرچه بتوانید عملیات بیشتری را در یک زمان معین فشرده کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که مجموعه پیچیده ای از دستکاری ها را قبل از از دست دادن پردازنده انجام دهید.

  همه اینها، به علاوه افزایش تعداد کیوبیت، بیشتر است. انواع پیشرفت های تکاملی که تا به امروز نمونه ای از پیشرفت ها بوده است. شکل 80 کیوبیتی Aspen-M ممکن است نشان دهنده پیشرفت مهم تری باشد، زیرا ریگتی آن را به عنوان "مجموعه شده از دو تراشه 40 کیوبیتی" توصیف می کند.

  اگرچه کیوبیت ها بسیار کوچک هستند، در مقایسه با کیوبیت ها بسیار بزرگ هستند. به ویژگی های سخت افزار پردازش سنتی. سیگنال‌هایی که داده‌ها را از کیوبیت‌ها کنترل و خواندن و نوشتن می‌کنند نیز به اتصالات بزرگ‌تری به پردازنده نیاز دارند. همه اینها به این معنی است که احتمالاً محدودیتی برای تعداد کیوبیت هایی که می توانیم روی یک قطعه سخت افزاری قرار دهیم وجود دارد. مشکلات مشابهی با فناوری‌های جایگزین مانند کیوبیت‌های یونی به دام افتاده نشان می‌دهد. به این دلایل، تعدادی از شرکت‌ها قبلاً شروع به صحبت در مورد نیاز به پل زدن بیش از یک تراشه جداگانه برای افزایش تعداد کیوبیت کرده‌اند.

  اگر Rigetti واقعاً این مشکل را قبلاً حل کرده است، پس یک مشکل را برطرف کرده است. یک مانع فنی مهم در اوایل توسعه آن. و اگر مقیاس راه حل آن به بیش از دو تراشه برسد، یک نقشه راه واضح برای به دست آوردن سریع شمارش کیوبیت ارائه می دهد.

  کسی را ترک می کند؟

  جدا از اعلامیه، شرکت همچنین اعلام کرده است. یک پست وبلاگی منتشر کرد که در آن گفت که در حال ارائه دسترسی آزمایشی به روش جدیدی برای پیکربندی سخت افزار خود است. تمام سخت‌افزارهای تجاری موجود در حال حاضر بر پایه کیوبیت‌ها ساخته شده‌اند - سخت‌افزاری که می‌تواند مقادیری از جمله دو حالت و برهم‌نهی همه احتمالات را در بین آن‌ها اتخاذ کند. بدیهی است که یک سیستم سه حالته به طور قابل توجهی محتوای اطلاعاتی بیشتری را ارائه می دهد.

  پس، چرا کسی از آنها استفاده نمی کند؟ برای ترانسمون ها، سخت افزاری که توسط Rigetti، IBM، و Google استفاده می شود، مشکل این است که سطوح انرژی ایالت های موجود فراتر از دو حالت اول با مقادیر انرژی رو به کاهشی از هم جدا می شوند. بنابراین، در حالی که تفاوت کمی بین 0 و 1 وجود دارد، تفاوت کمتری بین 1 و 2 وجود دارد، و اوضاع از آنجا بدتر می شود. برای سخت‌افزاری که قبلاً با مشکلات نویز مواجه شده‌اند، اعمال کنترل‌های لازم برای رسیدن به سطوح بالاتر دشوار است.

  اما Rigetti اکنون نرم‌افزار کنترل خود را تغییر داده است تا امکان دسترسی قابل برنامه‌ریزی به یکی از سطوح بالاتر را فراهم کند. -حالت های انرژی ما باید منتظر بمانیم تا کاربران واقعاً این سیستم را امتحان کنند تا مشخص شود با توجه به وضعیت الگوریتم‌ها و سخت‌افزار ما واقعاً مفید است یا خیر.


  تگ ها:

  rigetti , پردازنده , کیوبیتی , معرفی , "qutrits" , آزمایش


خبرهای دیگر از علوم پایه