خبر

 • تک بورد - Pfizer می گوید بچه های 5 تا 11 ساله با دوزهای کوچک واکسن COVID با خیال راحت محافظت می شوند

  Pfizer می گوید بچه های 5 تا 11 ساله با دوزهای کوچک واکسن COVID با خیال راحت محافظت می شوند
  5 روز و 7 ساعت قبل

  هدف این شرکت ارائه اطلاعات به FDA تا پایان این ماه است.
  به نظر می رسد دوزهای کوچک mRNA COVID-19 Pfizer در کودکان 5 تا 11 ساله پاسخ آنتی بادی قوی و عوارض جانبی قابل مقایسه با موارد مشاهده شده در گروه های سنی بالاتر را نشان می دهد. بر اساس اولین نتایج بالینی از یک کارآزمایی بالینی فاز 2/3 که Pfizer و شریک آن BioNTech اوایل دوشنبه منتشر کردند.

  داده های کارآزمایی شامل 2288 کودک 5 تا 11 ساله بود و به این کودکان یک سری دوز 10 میکروگرم واکسن با فاصله 21 روز داده شد. دوز مصرفی تنها یک سوم دوزهای 30 میکروگرمی است که به افراد 12 سال به بالا داده می شود.

  یک ماه پس از دوز دوم ، محققان میزان آنتی بادی های کودکان را که می توانند ویروس SARS-CoV-2 را خنثی کنند ، اندازه گیری کردند. در یک آزمایش آزمایشگاهی میانگین هندسی آنتی بادی آنتی بادی در کودکان 5 تا 11 سال 6/1976 (فاصله اطمینان 95 درصدی از 1106.1 تا 1296.6) بود ، که قابل مقایسه با تیتر میانگین هندسی 1146.5 است که در افراد 16 تا 25 سال دیده می شود.

  فایزر واکسن را به خوبی در کودکان تحمل می کند و عوارض جانبی آن معمولاً با آنچه در افراد 16 تا 25 سال دیده می شود قابل مقایسه است. اما شرکت اطلاعات بیشتری در مورد عوارض جانبی ارائه نکرد.

  همچنین اطلاعات بیشتری در مورد اثر واکسن ارائه نمی کند ، اگرچه کارشناسان انتظار دارند که سطح قابل مقایسه آنتی بادی خنثی کننده سطح قابل مقایسه ای از حفاظت در برابر عفونت ، بستری شدن و مرگ را ارائه دهد.

  تبلیغات

  صبح امروز در اطلاعیه ای ، Pfizer گفت که قصد دارند داده ها را در اسرع وقت و "قبل از شروع فصل زمستان. " ویلیام گروبر ، نایب رئیس ارشد تحقیقات و توسعه بالینی واکسن ، به نیوز استات گفت که این شرکت قصد دارد داده ها را برای مجوز استفاده اضطراری تا پایان این ماه به FDA ارائه دهد.

  پس از ارائه داده ها به FDA ، چندین هفته به نظارتی نیاز است تا داده ها را بررسی و تصمیم گیری کنند. این اولین تخمین ها را برای مجوز و در دسترس بودن واکسن برای گروه 5 تا 11 در پایان اکتبر قرار می دهد.

  این جدول زمانی تا حد زیادی مطابق گفته های Pfizer و مقامات آمریکایی است. آنها همچنین تخمین زده اند که آماده ارائه داده های واکسن حتی برای کودکان کوچکتر - سنین 6 ماه تا 5 سال - تقریباً یک ماه بعد ، در اوایل زمان هستند. بازه زمانی نوامبر. اگر همه چیز خوب پیش برود ، این می تواند در دسترس بودن واکسن برای آن گروه جوان در ابتدای ماه دسامبر باشد.

  "از ماه جولای ، موارد کودکان مبتلا به COVID-19 در ایالات متحده حدود 240 درصد افزایش یافته است آلبرت بی ، مدیرعامل Pfizer ، - با تأکید بر نیاز بهداشت عمومی برای واکسیناسیون Ourla در بیانیه ای گفت "این نتایج آزمایشی پایه محکمی برای درخواست مجوز واکسن ما برای کودکان 5 تا 11 ساله فراهم می کند و ما قصد داریم آنها را فوراً به FDA و سایر نهادهای نظارتی ارائه دهیم."

خبرهای دیگر از علوم پایه