مقامات بهداشتی روز سه شنبه زنگ خطر را در مورد شیوع سرگیجه آور ویروس کرو">

خبر

 • تک بورد - Omicron در حال حاضر 13٪ موارد در NY و NJ. مقامات بهداشتی برای افزایش شدید آماده می شوند

  Omicron در حال حاضر 13٪ موارد در NY و NJ. مقامات بهداشتی برای افزایش شدید آماده می شوند


  1 ماه قبل

  دکتر تدروس: "Omicron با سرعتی در حال گسترش است که در هیچ گونه قبلی ندیده بودیم."
  مقامات بهداشتی روز سه شنبه زنگ خطر را در مورد شیوع سرگیجه آور ویروس کرونا به صدا درآوردند که اکنون در 77 کشور در سراسر جهان و 33 کشور شناسایی شده است. ایالات در ایالات متحده - و به سرعت در حال گسترش است.

  فقط دو هفته از شناسایی اولین مورد Omicron در ایالات متحده توسط مقامات بهداشتی می گذرد، و در حال حاضر این نوع 3 درصد از موارد را در کل کشور تشکیل می دهد - که هنوز در موج قدرتمندی از نوع دلتا قرار دارد. به گفته راشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در نیویورک و نیوجرسی، Omicron 13 درصد موارد را تشکیل می دهد.

  Surge upon surge

  در حال حاضر، ایالات متحده روزانه حدود 120000 مورد جدید ابتلا به کووید را مشاهده می کند که 49 درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش یافته است. این کشور به طور متوسط ​​روزانه 66500 بستری شده است که افزایش 22 درصدی را نشان می دهد. در حال حاضر، تقریباً همه موارد و بستری شدن در بیمارستان به دلیل دلتا هستند، اما احتمالاً با Omicron به سرعت تغییر خواهد کرد.

  "این بیماری قابل انتقال است و ما در کشورهای دیگر نیز شاهد آن هستیم - که دکتر والنسکی در صبح سه شنبه امروز در NBC گفت: این به سرعت در حال تبدیل شدن به سویه غالب است. والنسکی هشدار داد که دانشمندان هنوز در حال بررسی این موضوع هستند که میزان انتقال آن در مقایسه با دلتا چقدر بیشتر است، اما آنچه در برخی از این کشورهای دیگر مشاهده می‌کنیم دو برابر شدن زمان در حدود هر دو روز یا بیشتر است – افزایش واقعاً سریع در مقدار Omicron که در آنجا وجود دارد."

  برخی از مکان‌ها مانند دانمارک، نروژ و بخش‌هایی از بریتانیا، با گسترش Omicron شاهد افزایش تقریباً عمودی در مواردی هستند که مقامات را وادار به ارسال هشدارهای وحشتناک در مورد افزایش ارتفاع می‌کنند. سنبله در موارد. تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO گفت: "Omicron با سرعتی در حال گسترش است که در هیچ گونه قبلی ندیده بودیم." سخنان افتتاحیه "ما نگران این هستیم که مردم Omicron را خفیف تلقی کنند. مطمئناً تا به حال آموخته ایم که خطر این ویروس را دست کم می گیریم. حتی اگر Omicron باعث بیماری کمتر شدید شود، تعداد زیادی از موارد می تواند بار دیگر سیستم های بهداشتی ناآماده را تحت تأثیر قرار دهد. ."

  تبلیغات

  داده‌های محدود

  داده‌های اولیه منتشر شده در روز سه‌شنبه از آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که بزرگسالان مبتلا به موارد Omicron نسبت به افرادی که به نوع قبلی مبتلا شده بودند، 29 درصد کمتر در بیمارستان بستری می‌شوند. . یافته‌های اولیه بر اساس تجزیه و تحلیل‌های Discovery Health، یک شرکت بیمه سلامت بزرگ در آفریقای جنوبی بود و شامل داده‌های مربوط به 211000 نتیجه آزمایش COVID-19 در طول سه هفته بود. از این تعداد، 78000 مورد Omicron بودند. شواهد حکایتی از کلینیک‌ها و پذیرش بیمارستان‌ها نشان می‌دهد که بیماران Omicron بیماری خفیف‌تری دارند، با گزارش‌هایی از زمان بهبودی کوتاه‌تر و افراد کمتری نیاز به اکسیژن مکمل دارند.

  اما مقامات ایالات متحده و سازمان جهانی بهداشت سریعاً اشاره کردند که داده‌ها هنوز بسیار محدود است و هنوز نمی‌توان نتیجه‌گیری قطعی در مورد نحوه عملکرد Omicron در جاهای دیگر انجام داد. جمعیت آفریقای جنوبی به طور کلی جوان‌تر از جمعیت ایالات متحده است و تقریباً 60 درصد از افراد در مطالعه اولیه زیر 40 سال سن داشتند. افراد جوان معمولاً موارد خفیف‌تری دارند که می‌تواند یافته‌ها را منحرف کند. همچنین، حدود 26 درصد از جمعیت واکسینه شده اند و بسیاری از افراد از عفونت قبلی با واریانت دلتا مصونیت قبلی دارند. مشخص نیست که Omicron در مکان‌هایی با سطوح بالاتر یا پایین‌تر واکسیناسیون و عفونت گذشته چگونه رفتار می‌کند.

  علی‌رغم این ابهامات، داده‌های آفریقای جنوبی به طور کلی با داده‌های جاهای دیگر موافق است که نشان می‌دهد دو دوز Pfizer-BioNTech وجود دارد. واکسن نسبت به انواع قبلی محافظت کمتری در برابر نوع Omicron ارائه کرد. داده ها نشان داد که محافظت در برابر عفونت از 80 درصد به 33 درصد با Omicron کاهش یافته است. با این حال، محافظت در برابر بیماری شدید همچنان قوی بود، اما تنها از 93 درصد به 70 درصد کاهش یافت.

  این مطالعه همچنین نشان داد که احتمال مثبت شدن تست کووید-19 در کودکان 51 درصد کمتر از بزرگسالان در میان افزایش Omicron بود. با این حال، به نظر می رسد نوع جدید خطر بستری شدن کودکان در بیمارستان به دلیل عوارض کووید-19 را 20 درصد افزایش می دهد. با این حال، محققان خاطرنشان کردند که گزارش‌های حکایتی از بیمارستان‌ها نشان می‌دهد که اکثر تشخیص‌های COVID-19 در کودکان بستری در کودکانی رخ می‌دهد که به دلایل غیرمرتبط با COVID-19 بستری شده‌اند و علائم کووید-19 را تجربه نمی‌کنند اما در طول غربالگری روتین مثبت می‌شوند.

  < h2>همه کارها را انجام دهید

  در حالی که مقامات CDC و WHO همچنان هشدار می دهند که برای دریافت تصویر واضحی از قابلیت انتقال و شدت بیماری Omicron به داده های بیشتری نیاز داریم، آنها مطمئن هستند که ما قبلاً می دانیم چگونه به طور موثر با Omicron مبارزه کنید. درست مانند دلتا، آنها توصیه می کنند از همه اقدامات بهداشتی اثبات شده با هم استفاده کنید.

  دکتر تدروس گفت: "من باید کاملاً واضح بگویم، "واکسن ها به تنهایی هیچ کشوری را از این بحران خارج نمی کنند. .. این واکسن نیست به جای ماسک. این واکسن نیست به جای فاصله گرفتن. این واکسن به جای تهویه یا بهداشت دست نیست. همه این کار را انجام دهید. آن را به طور مداوم انجام دهید. آن را خوب انجام دهید."


  تگ ها:

  omicron , حاضر , موارد , مقامات , بهداشتی , افزایش , شدید , آماده , شوند


  v 12
خبرهای دیگر از علوم پایه