خبر

 • تک بورد - J&J قصد دارد داده های تقویت کننده را در این هفته ارسال کند. FDA در حال حاضر برنامه بازبینی دارد

  J&J قصد دارد داده های تقویت کننده را در این هفته ارسال کند. FDA در حال حاضر برنامه بازبینی دارد
  14 روز و 3 ساعت قبل

  FDA پیش از دریافت درخواست ، یک جلسه مشورتی برای تقویت کننده برنامه ریزی کرده است.
  بر اساس گزارشی از The New ، جانسون و جانسون قصد دارد در اوایل این هفته مجوز دوز تقویت کننده واکسن یکبار شلیک شده خود را دریافت کند. یورک تایمز

  J&J آخرین فردی است که برای دریافت مجوز تقویت کننده در بین سازندگان سه واکسن COVID-19 که در ایالات متحده استفاده می شود ، درخواست کرد. با این حال ، این تقویت کننده ای است که بسیاری از مقامات بهداشتی مشتاق دیدن آن هستند. این واکسن ، که از یک استراتژی ناقل ویروسی استفاده می کند تا یک طرح مبتنی بر mRNA ، تنها واکسن موجود COVID-19 است که فقط به صورت یک واکسن تزریق می شود. اثربخشی آن نسبت به سایر واکسن ها در طول بیماری همه گیر عقب افتاده است.

  با این حال ، Moderna و Pfizer-BioNTech ، هر دو واکسن مبتنی بر mRNA ، قبلاً برنامه های تقویت کننده را به تنظیم کننده های ایالات متحده ارائه کرده اند. در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو مجوز دوز تقویت کننده واکسن Pfizer-BioNTech را برای گروه خاصی از افراد صادر کرد. این تصمیم بسیار نگران کننده بود ، زیرا متخصصان در مورد اینکه آیا به تقویت کننده واکسن بسیار م widelyثر نیاز است یا خیر ، اختلاف نظر وجود دارد.

  چند روز بعد ، روشل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، مشاوران آژانس خود را با افزایش دسترسی ، نادیده گرفت. از تقویت کننده تقویت کننده Pfizer-BioNTech در حال حاضر در ایالات متحده برای افراد 65 سال به بالا ، افرادی که در محیط های مراقبت طولانی مدت زندگی می کنند ، افرادی که دارای شرایط پزشکی زمینه ای هستند و افرادی که در معرض خطر بالای قرار گرفتن در معرض خطر هستند در دسترس است.

  استفاده از تقویت کننده Moderna COVID-19 ممکن است بحث برانگیزتر باشد. این شرکت در 1 سپتامبر اعلام کرد که برای FDA برای افزایش دوز اقدام کرده است. اما داده های اخیر نشان می دهد دو دوز اولیه آن از هر سه واکسن موجود بیشترین محافظت را دارد. یک مطالعه در دنیای واقعی که توسط CDC در 24 سپتامبر منتشر شد ، نشان داد که واکسن Moderna 93 درصد در برابر بستری شدن ناشی از COVID-19 در بیمارستان موثر است ، در حالی که واکسن Pfizer-BioNTech 88 درصد موثر بود. کارشناسان معتقدند که اثربخشی بیشتر Moderna ممکن است با دوز بالای آن نسبت به واکسن Pfizer-BioNTech و فاصله بیشتر بین دو دوز اول (چهار هفته به جای سه بار) توضیح داده شود.

  تبلیغات

  عکسبرداری دیگر

  در همین حال ، واکسن J & J 71 درصد در برابر بستری شدن موثر بود. این هنوز واکسنی بسیار م consideredثر تلقی می شود ، اما نسبت به سایر گزینه ها کمتر است.

  دو هفته پیش ، J&J اعلام کرد که می تواند با دوز دوم محافظت را افزایش دهد. اگر دوز دوم دو ماه بعد از اولین تزریق شود ، اثر واکسن به 94 درصد در برابر عفونت علامتی و 100 درصد در برابر بیماری شدید یا بحرانی افزایش می یابد. سطح آنتی بادی در برابر همه گیر کروناویروس نیز در شرکت کنندگان چهار برابر افزایش یافت. هنگامی که تقویت کننده حتی دورتر تجویز می شود - شش ماه پس از دوز اولیه - سطح آنتی بادی دوازده برابر افزایش یافت ، جانسون و جانسون گزارش کردند.

  دولت بایدن و FDA هیچ وقت را در دسترس قرار دادن تقویت کننده های بیشتر تلف نمی کنند. در اقدامی غیر معمول ، FDA جلسه ای را برای بررسی کمیته مشاوره خود در هفته گذشته ، قبل از ارائه درخواست شرکت ، برنامه ریزی کرد. این جلسه 15 اکتبر برنامه ریزی شده است. کمیته احتمالاً با زمان تجویز تقویت کننده J&J و همچنین استراتژی های ترکیب واکسن واکسن ، که در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد ، دست و پنجه نرم خواهد کرد. این کمیته تقویت کننده Moderna را در 14 اکتبر بررسی می کند. کسانی که مدرن دریافت کرده اند. " او گفت که او و دولت "پیش بینی می کنند که ما اقدامات بعدی خود را در کمپین واکسیناسیون تقویت کننده برای این افراد در چند هفته کوتاه انجام خواهیم داد."

خبرهای دیگر از علوم پایه