خبر

 • تک بورد - FDA مجوز اضطراری را به قرص COVID-19 فایزر می دهد

  FDA مجوز اضطراری را به قرص COVID-19 فایزر می دهد


  1 ماه قبل

  بیماران مبتلا به کووید-19 در سن 12 سالگی واجد شرایط درمان مهارکننده آنزیم هستند.
  بیماران مبتلا به کووید-19 از سن 12 سالگی اکنون می توانند با Paxlovid، یک قرص ضد ویروسی که توسط Pfizer ساخته شده است، پس از صدور اورژانس توسط سازمان غذا و دارو درمان شوند. استفاده از مجوز در روز چهارشنبه

  دکتر پاتریزیا کاوازونی، مدیر FDA، گفت: «مجوز امروز اولین درمان برای COVID-19 را معرفی می کند که به شکل قرصی است که به صورت خوراکی مصرف می شود - یک گام بزرگ رو به جلو در مبارزه با این بیماری همه گیر جهانی.» مرکز ارزیابی و تحقیقات دارویی. این مجوز ابزار جدیدی برای مبارزه با کووید-19 در یک زمان حیاتی در همه گیری همه گیر فراهم می کند، زیرا انواع جدید ظهور می کند و وعده می دهد که درمان ضد ویروسی را برای بیمارانی که در معرض خطر بالای پیشرفت به COVID-19 شدید هستند، در دسترس تر کند.

  در اوایل نوامبر، فایزر نتایج آزمایشی این داروی خوراکی جدید را منتشر کرد و گفت که این دارو بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از COVID-19 را تا 89 درصد کاهش می دهد. اگرچه نتایج مورد بازبینی همتایان قرار نگرفتند، اثربخشی قوی Paxlovid یک کمیته مستقل نظارت بر داده‌ها را وادار کرد تا پایان کارآزمایی را زودتر توصیه کند. womp: اثربخشی قرص کووید الهام گرفته از Merck از Thor فرو می‌ریزد، متخصصان آزاردهنده Paxlovid دومین قرص COVID-19 است که ساخته شده است، با انتشار نتایج فاز III مرک برای درمان خوراکی COVID-19 خود، Molnupiravir، در ابتدای اکتبر. در حالی که نتایج اولیه کاهش 50 درصدی خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از کووید-19 را نشان داد، تجزیه و تحلیل‌های بیشتر نشان داد که مولنوپیراویر تنها 30 درصد مؤثر است. با وجود نتایج ناامیدکننده، FDA مجوز استفاده اضطراری برای آن را در اواخر نوامبر با رای 13-10 تصویب کرد.

  توسعه چیزی که به Paxlovid تبدیل شد پس از شیوع سارس در سال 2002 آغاز شد. با جلوگیری از آنزیم پروتئاز، که در بسیاری از ویروس‌های کرونا، از جمله SARS-CoV-2، یافت می‌شود، کار می‌کند. مهار این آنزیم از تکثیر ویروس در داخل بدن جلوگیری می کند.

  Paxlovid همچنین توسط کمیته محصولات دارویی برای استفاده انسانی آژانس دارویی اروپا برای درمان موارد غیر شدید COVID-19 تأیید شده است.

  در حال حاضر داروی تازه تایید شده با کمبود مواجه خواهد بود، زیرا فایزر می گوید کمتر از 200000 دوز تا پایان سال در دسترس خواهد بود. با کمک سازندگان قراردادی، 120 میلیون دوز اضافی باید تا پایان سال 2022 تولید شود.

  FDA تاکید می کند که Paxlovid برای جلوگیری از عفونت پس از قرار گرفتن در معرض طراحی نشده است و برای موارد شدید توصیه نمی شود. نیاز به بستری شدن در بیمارستان در واقع، آژانس روشن می کند که "جایگزینی" برای واکسیناسیون نیست. اما با شیوع Omicron در سراسر کشور (و در سراسر جهان)، پزشکان اکنون ابزار دیگری برای درمان COVID-19 دارند.


  تگ ها:

  مجوز , اضطراری , covid-19 , فایزر


  v 11
خبرهای دیگر از علوم پایه