خبر

 • تک بورد - FDA دوزهای تقویت کننده را برای نوجوانان 12 تا 15 ساله مجاز می کند و فاصله زمانی را برای بزرگسالان کاهش می دهد.

  FDA دوزهای تقویت کننده را برای نوجوانان 12 تا 15 ساله مجاز می کند و فاصله زمانی را برای بزرگسالان کاهش می دهد.


  22 روز و 23 ساعت قبل

  این تغییرات با انگیزه omicron و با حمایت داده های اسرائیل انجام شده است.
  از آنجایی که نوع ویروس کرونای فوق قابل انتقال omicron در ایالات متحده کاهش می یابد، سازمان غذا و دارو روز دوشنبه مجموعه ای از تغییرات گسترده در دسترس بودن دوزهای تقویت کننده Pfizer-BioNTech را اعلام کرد.

  تنظیم‌کننده با مجاز کردن استفاده از آن‌ها برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله، دسترسی به دوزهای سوم را افزایش داد. آژانس همچنین فاصله زمانی را که در آن بزرگسالان و کودکان 12 سال به بالا می‌توانند پس از دوز دوم داروی تقویت‌کننده دریافت کنند، کوتاه کرد - یعنی زمان را از شش ماه به تنها پنج ماه رساند. در نهایت، FDA دوز سوم را برای کودکان 5 تا 11 ساله با نقص ایمنی در دسترس قرار داد که ممکن است تنها از دو دوز اول پاسخ قوی نداشته باشند.

  حرکات FDA با انگیزه omicron و با حمایت داده‌های اسرائیل انجام می‌شود. که یک برنامه تقویت کننده بیشتر از ایالات متحده دارد. در واقع، مقامات اسرائیلی روز دوشنبه ارائه چهارمین دوز (دوزهای تقویت کننده دوم) واکسن Pfizer-BioNTech را برای افراد 60 ساله و بالاتر در تلاش برای حفظ سطوح بالای حفاظت در جمعیت آغاز کردند. نوع omicron که در حال حاضر باعث افزایش عمودی موارد در ایالات متحده می شود، مشخص شده است که محافظت از تنها دو دوز واکسن را خنثی می کند، اما هنوز هم می توان با دوزهای تقویت کننده آن را شکست داد.

  "بر اساس ارزیابی FDA از داده‌های موجود در حال حاضر، دوز تقویت‌کننده واکسن‌های مجاز کنونی ممکن است به ارائه محافظت بهتر در برابر هر دو نوع دلتا و omicron کمک کند. پیتر مارکس، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیکی FDA در بیانیه‌ای گفت، به‌طور خاص، به نظر می‌رسد که نوع omicron نسبت به سطوح آنتی‌بادی تولید شده در پاسخ به دوزهای سری اولیه از واکسن‌های فعلی کمی مقاوم‌تر است. با در نظر گرفتن این موضوع، FDA دامنه افراد واجد شرایط دریافت تقویت کننده را افزایش داده است، مدت زمان بین تکمیل سری اولیه Pfizer را برای افراد برای دریافت یک تقویت کننده کوتاه کرده است، و سومین دوز واکسن محافظ را برای برخی از افراد مجاز می کند. از جوانترین و آسیب پذیرترین افراد ما."

  با حمایت از تصمیم آنها برای مجاز کردن داروهای تقویت کننده برای سنین 12 تا 15 سال، FDA به داده های اسرائیل در مورد بیش از 6300 کودک در این محدوده سنی که دوز تقویت کننده دریافت کرده بودند، روی آورد. . داده ها حاکی از آن است که دوز تقویت کننده محافظت مداوم در برابر انواع فعلی را فراهم می کند در حالی که هیچ نگرانی ایمنی ایجاد نمی کند. به طور خاص، FDA اشاره کرد که هیچ مورد جدیدی از میوکاردیت یا پریکاردیت (التهاب قلب و بافت اطراف آن) در گروه سنی وجود ندارد. تبلیغات

  تقویت حیاتی

  FDA همچنین در تصمیم گیری برای کوتاه کردن فاصله بین دوز دوم و سوم بر داده های اسرائیل تکیه کرد. بر اساس داده های بیش از 4.1 میلیون نفر 16 ساله و بالاتر در اسرائیل که حداقل پنج ماه پس از دو دوز اول خود دوز تقویت کننده دریافت کردند، آژانس هیچ دلیل ایمنی برای کوتاه کردن فاصله زمانی مشاهده نکرد. FDA همچنین به داده های آزمایشگاهی بررسی شده اشاره کرد، که به طور مداوم دریافته است که دوز تقویت کننده به طور قابل توجهی محافظت در برابر نوع omicron را افزایش می دهد.

  "بنابراین ممکن است مجوز واکسیناسیون تقویت کننده در پنج ماهگی به جای شش ماهگی انجام شود. FDA در اعلامیه خود گفت: در حال حاضر، فاصله کوتاه شده فقط برای واکسن Pfizer-BioNTech اعمال می شود، نه دوزهای تقویت کننده Moderna. با این حال، FDA اعلام کرد که به بررسی داده‌ها در صورت دستیابی به سایر واکسن‌ها ادامه خواهد داد.

  برای کودکان مبتلا به نقص ایمنی در سنین 5 تا 11 سال، FDA گفت که برای مجوز دادن به تقویت‌کننده‌ها به داده‌های جدید متکی نیست. در عوض، آژانس داده‌های اثربخشی را از گروه‌های سنی مسن‌تر برون‌یابی کرد و داده‌های ایمنی قبلی را که قبلاً برای مجاز کردن دو دوز برای گروه کودکان جوان‌تر استفاده می‌کرد، بررسی کرد. استفاده از تقویت کننده ها در کودکان 5 تا 11 ساله محدود به کسانی است که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مانند کسانی که تحت پیوند عضو جامد قرار گرفته اند یا شرایطی دارند که سیستم ایمنی را به میزانی معادل به خطر می اندازد. این آژانس می گوید در حال حاضر، کودکان 5 تا 11 ساله که سیستم ایمنی ضعیفی ندارند، نیازی به تقویت کننده ندارند. اما باز هم، زمانی که داده ها در دسترس قرار می گیرند، نظارت خواهد کرد.

  "با موج کنونی نوع omicron، بسیار مهم است که به اقدامات پیشگیرانه موثر و نجات بخش مانند واکسیناسیون اولیه و تقویت کننده ها ادامه دهیم. جنت وودکاک، سرپرست کمیسیون غذا و دارو، در بیانیه‌ای گفت، پوشیدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی برای مبارزه مؤثر با کووید-19.

  میزان ابتلا به کووید-19 در ایالات متحده بیشتر از همیشه است. به طور روزانه رکوردهای تمام دوران را شکست. میانگین روزانه موارد جدید بیش از 400000 نفر است که بیش از 200 درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش یافته است. هفته‌ها، سیستم‌های بهداشتی تحت فشار قرار می‌گیرند.

  طبق گزارش نیویورک‌تایمز، پانل مشاوره CDC در حال برنامه‌ریزی برای بررسی تغییرات FDA برای در دسترس بودن تقویت‌کننده‌ها در این هفته است. تا کنون، تاریخ جلسه اگر مشاوران CDC اجازه دهند با استفاده گسترده FDA برای تقویت‌کننده‌ها، دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC احتمالاً به سرعت امضا می‌کند و آنها را به عنوان توصیه‌های رسمی فدرال تثبیت می‌کند.


  تگ ها:

  تقویت , نوجوانان , ساله , مجاز , فاصله , زمانی , بزرگسالان , کاهش , دهد.


  v 5
خبرهای دیگر از علوم پایه