خبر

 • تک بورد - FDA تقویت کننده های کووید فایزر و مدرنا را برای همه بزرگسالان مجاز می کند

  FDA تقویت کننده های کووید فایزر و مدرنا را برای همه بزرگسالان مجاز می کند
  19 روز و 7 ساعت قبل

  دوزهای تقویت کننده ممکن است تا آخر این هفته برای همه بزرگسالان در دسترس باشد.
  این شرکت ها به طور جداگانه امروز صبح اعلام کردند، سازمان غذا و دارو دوز تقویت کننده هر دو واکسن Pfizer-BioNTech و Moderna COVID-19 را برای همه افراد 18 سال به بالا مجاز کرده است. .

  تقویت‌کننده‌ها باید حداقل شش ماه پس از دوز دوم برای فرد تجویز شوند و به گفته Moderna، می‌توان از آنها برای تقویت ترکیب و تطبیق استفاده کرد. یعنی افرادی که در اوایل سال جاری دو دوز واکسن Pfizer-BioNTech دریافت کرده‌اند می‌توانند تقویت‌کننده Moderna دریافت کنند و بالعکس.

  داده‌های اولیه ماه گذشته از یک آزمایش تقویت‌کننده ترکیبی که توسط مؤسسه ملی انجام شد منتشر شد. موسسه بهداشت دریافت که تقویت‌کننده‌های Moderna به نظر می‌رسد به طور کلی بالاترین سطح آنتی‌بادی را تولید می‌کنند، از جمله در افرادی که قبلاً دو دوز واکسن Pfizer-BioNTech دریافت کرده‌اند. با این حال، آزمایش از دوز کامل واکسن مدرنا (100 میکروگرم) برای تقویت کننده استفاده کرد، در حالی که FDA تزریق نیم دوز (50 میکروگرم) را برای تقویت کننده ها مجاز دانسته است. مشخص نیست که آیا نیم دوز با تزریق سوم Pfizer-BioNTech که با همان دوز دو تزریق اول (30 میکروگرم) انجام می شود، مزیت مشابهی نسبت به تقویت دارد یا خیر.

  صرف نظر از این، ترکیب و -مطابقات آزمایشی و داده‌های بالینی از این دو شرکت همگی نشان دادند که تقویت‌کننده‌ها در بازگرداندن آنتی‌بادی‌های رو به کاهش کرونا به سطوح بالا بی‌خطر و بسیار مؤثر هستند.

  «تصمیم امروز FDA با داده‌های بالینی که نشان‌دهنده پاسخ‌های ایمنی قوی به دنبال یک آزمایش است، پشتیبانی می‌شود. اوگور شاهین، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران BioNTech در بیانیه‌ای گفت: دوز تقویت‌کننده واکسن ما، از آنچه که حتی پس از تکمیل برنامه اولیه بسیار مؤثر دو دوز مشاهده شده است، فراتر می‌رود. "این داده‌ها نشان می‌دهند که دوز تقویت‌کننده واکسن ما پتانسیل حفظ سطح بالایی از محافظت در برابر انواع آزمایش‌شده، از جمله دلتا را دارد."

  تبلیغات

  ادامه مطلب

  ترکیب تقویت‌کننده‌های COVID-and-Match به همان اندازه خوب هستند - اگر نگوییم بهتر از همه - مجوز تقویت کننده امروز دسترسی به عکس‌های سوم را تا حد زیادی گسترش می‌دهد و به تلاش چند ماهه دولت بایدن برای ارائه تقویت‌کننده‌ها برای همه پایان می‌دهد. با توجه به اینکه واکسن ها در برابر بیماری های شدید و مرگ محافظت می کنند، فشار برای تقویت کننده ها باعث ایجاد تنش در بین کارشناسان و تنظیم کننده ها شده است. پیش از این، FDA فقط واکسن‌های mRNA Pfizer-BioNTech و Moderna را برای گروه‌های خاصی مجاز کرده بود، از جمله: افراد 65 سال و بالاتر، افراد با شرایط پزشکی زمینه‌ای، و افرادی که در محیط‌های پرخطر کار می‌کنند یا زندگی می‌کنند. (همه افراد 18 ساله و بالاتر که واکسن کووید-19 جانسون و جانسون را دریافت کرده اند، واجد شرایط دریافت هر واکسن کووید-19 به عنوان تقویت کننده هستند.)

  پس از تصمیم مجوز FDA، پانل متخصصان مستقل واکسن CDC اتخاذ خواهد کرد. موضوع را برای تعیین خط مشی رسمی فدرال آغاز کنید. آنها امروز (جمعه) ظهر به وقت شرق در یک جلسه نسبتا کوتاه سه ساعته با هم دیدار خواهند کرد. پانل CDC - کمیته مشورتی رویه‌های ایمن‌سازی - احتمالاً داده‌ها را بررسی کرده و در مورد توصیه دوزهای تقویت‌کننده برای همه بزرگسالان رأی خواهد داد. اگر آنها رای مثبت دهند، دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC احتمالاً به سرعت این توصیه را امضا خواهد کرد. اگر چنین است، دوزهای تقویت کننده برای همه بزرگسالان ممکن است در طول آخر هفته در سراسر کشور در دسترس قرار گیرند.

  تعداد انگشت شماری از ایالت ها و شهرها قبل از فرآیند FDA و CDC هزینه دریافت کرده اند. دوزهای تقویت کننده در حال حاضر در تعدادی از ایالت ها، از جمله آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، و نیومکزیکو، و همچنین در شهر نیویورک برای همه باز است.

خبرهای دیگر از علوم پایه