اداره هوانوردی فدرال پیش نویس بازنگری زیست محیطی برنامه های SpaceX را برای پرتاب مداری از تگزاس جنوبی در روز جمعه منت">

خبر

 • تک بورد - FAA گزارش اولیه در مورد راه اندازی بوکا چیکا را منتشر می کند ، و این وحشتناک نیست

  FAA گزارش اولیه در مورد راه اندازی بوکا چیکا را منتشر می کند ، و این وحشتناک نیست
  4 روز و 11 ساعت قبل

  "پشتیبانی بسیار قدردانی می شود!"
  اداره هوانوردی فدرال پیش نویس بازنگری زیست محیطی برنامه های SpaceX را برای پرتاب مداری از تگزاس جنوبی در روز جمعه منتشر کرد و یک دوره 30 روزه برای اظهار نظر عمومی آغاز شد.

  این مرحله رویایی که مدتها در انتظار آن بودیم اولین موانع نظارتی است که SpaceX باید قبل از اخذ مجوز نهایی برای پرتاب مرحله فوقانی Super Heavy و Starship از مکانی در نزدیکی بوکا چیکا ، تگزاس برطرف کند. چنین پرتابی به احتمال زیاد ماه ها باقی مانده است ، اما اکنون به نظر می رسد که فدرال رزرو در نهایت تگزاس جنوبی را برای پرتاب های مداری روشن می کند. به نظر می رسید که این امر تا پیش از این مطمئن نبود. همچنین بازیابی آوار ، برج ادغام و سایر ساخت و سازهای مرتبط با پرتاب و بسته شدن جاده های محلی بین براونزویل و ساحل بوکا چیکا را مرور می کند. . " اعتقاد بر این بود که تأثیر سر و صدا بر جوامع اطراف ، از جمله جزیره South Padre واقع در چندین مایلی ، یکی از بزرگترین نگرانی ها است. اما یک ارزیابی مستقل میزان سر و صدا را قابل کنترل نشان داد.

  یک استثنا مربوط به دسته "منابع بیولوژیکی" بود. در این گزارش آمده است: "FAA تعیین کرده است که اقدام پیشنهادی بر گونه های ذکر شده تحت زیستگاه حیاتی تعیین شده تحت قانون فدرال گونه های در خطر انقراض تأثیر منفی می گذارد." با این حال ، ممکن است راهی برای کاهش این تأثیرات وجود داشته باشد. یکی دیگر از نگرانی های احتمالی بسته شدن بیش از حد بزرگراه 4 است. این ممکن است یکی از دلایلی باشد که اسپیس ایکس به طور متوسط ​​سالانه پنج پرتاب Super Heavy را در مرحله عملیاتی برنامه پیشنهاد می کند.

  تبلیغات

  پس از انتشار از این پیش نویس ارزیابی ، FAA جلسات عمومی مجازی را در 6 و 7 اکتبر قبل از پایان دوره اظهار نظر عمومی در 18 اکتبر 2021 برگزار می کند. ایلان ماسک ، بنیانگذار SpaceX ، در توییتر درخواست پشتیبانی کرد ، کمی بعد از اینکه FAA پیش نویس سند را منتشر کرد. ماسک گفت: "لطفاً صدای خود را به نظرات عمومی اضافه کنید." "حمایت بسیار قابل تقدیر است! آینده بشریت در ماه ، مریخ و فراتر از آن به آن بستگی دارد."

  پس از پایان دوره اظهار نظر عمومی ، FAA ارزیابی زیست محیطی خود را نهایی می کند. به دنبال این ، FAA یکی از سه حکم را صادر می کند: یافتن تأثیر مهم (FONSI) ، کاهش FONSI ، یا اعلامیه قصد برای تهیه بیانیه تأثیرات زیست محیطی. یک "FONSI" اجازه می دهد تا پروانه رسمی مجوز راه اندازی ادامه یابد. در صورت نیاز به بیانیه تأثیرات زیست محیطی ، پرتاب از تگزاس جنوبی به احتمال زیاد ماهها و یا سالها به تاخیر می افتد ، زیرا کارهای بیشتری انجام می شود. برنامه های starport در تگزاس جنوبی

  SpaceX برنامه کامل پرتاب خود برای Super Heavy و Starship را فاش نکرده است ، اما سند نشان می دهد که این شرکت ممکن است سرانجام محدوده تقویت کننده Super Heavy خود را در سکویی در خلیج مکزیک فرود آورد ، و Starship ممکن است در جزایر دور افتاده در اقیانوس آرام فرود بیاید. SpaceX همچنین به احتمال زیاد از سکویی در خلیج مکزیک و همچنین یک سکوی در مرکز فضایی کندی پرتاب خواهد کرد. در نهایت حداقل قادر به انجام پروازهای آزمایشی مدارهای Super Heavy و Starship از جنوب تگزاس خواهد بود. این بسیار مهم است زیرا این سایت تنها چند کیلومتر با کارخانه ای که شرکت در آن مونتاژ موشک و فضاپیمای غول پیکر را انجام می دهد فاصله دارد.

خبرهای دیگر از علوم پایه