اداره هوانوردی فدرال روز پنجشنبه اعلام کرد که تا زمانی که تحقیقات در مورد پرواز این وسیله نقلیه">

خبر

 • تک بورد - FAA سفینه فضایی Virgin Galactic را پس از انحراف پرواز زمین می گذارد

  FAA سفینه فضایی Virgin Galactic را پس از انحراف پرواز زمین می گذارد
  23 روز و -1 ساعت قبل

  "گمراه کننده ترین اظهارنظر امروز ویرجین گالاکتیک بود."
  اداره هوانوردی فدرال روز پنجشنبه اعلام کرد که تا زمانی که تحقیقات در مورد پرواز این وسیله نقلیه در خارج از فضای هوایی تعیین شده خود را به پایان نرساند ، وسیله نقلیه SpaceShipTwo شرکت Virgin Galactic را متوقف کرده است.

  "آژانس حمل و نقل هوایی" در بیانیه ای اعلام کرد: "Virgin Galactic ممکن است وسیله نقلیه SpaceShipTwo را به پرواز بازنگرداند تا زمانی که FAA گزارش تحقیقات نهایی تصادف را تأیید نکند یا مشخص شود که مسائل مربوط به این حادثه بر امنیت عمومی تأثیر نمی گذارد."

  خواندن بیشتر

  سفینه فضایی حامل ریچارد برانسون از مسیر خارج شد [به روز شد]

  این بیانیه در پی گزارشی در روز چهارشنبه منتشر می شود که نشان می دهد سفینه فضایی ، حامل سرپرست ریچارد برانسون ، بنیانگذار ویرجین کهکشان و سه مسافر دیگر ، خارج از محل تعیین شده خود پرواز کرده است. حریم هوایی بر فراز نیومکزیکو به مدت 1 دقیقه و 42 ثانیه در 11 ژوئیه.

  در طول آن پرواز ، چراغ قرمز روی کنسول فضاپیما ظاهر شد و خدمه را به "هشدار ورود به مخروط سر خوردگی" هشدار داد. خلبانان دیو مکای و مایک ماسوچی با تصمیم دو ثانیه ای روبرو شدند: موتور موشک را بکشید یا اقدام فوری برای حل مشکل مسیر خود انجام دهید. خلبانان ادامه سوختن موتور را انتخاب کردند و خطای مسیر را اصلاح کردند. اما با این کار آنها خارج از فضای هوایی تعیین شده خود پرواز کردند ، که برای ایمنی دیگر هواپیماها و افراد روی زمین پاک شده بود. تبلیغات

  در هفته های پس از پرواز ، ویرجین گالاکتیک و برانسون در موفقیت خود و دلالت بر این که او جف بزوس و بلو اورجین را در فضا شکست داده است. اما این گزارش بر این جشن ها تأثیر منفی گذاشت و ویرجین گالاکتیک بعد از ظهر چهارشنبه با صدور بیانیه ای عکس العمل نشان داد. در بخشی از آن آمده بود:

  یونیتی 22 یک پرواز آزمایشی ایمن و موفق بود که به روش های پرواز و پروتکل های آموزشی ما پایبند بود. هنگامی که وسیله نقلیه با باد در ارتفاع زیاد مواجه شد و مسیر را تغییر داد ، خلبانان و سیستم ها مسیر را زیر نظر گرفتند تا اطمینان حاصل شود که در پارامترهای ماموریت باقی می ماند. خلبانان ما به طور دقیق به این شرایط متغیر پرواز دقیقاً همانطور که آموزش دیده اند و مطابق با روشهای تعیین شده ما پاسخ می دهند.

  اما همه با توصیف وقایع Virgin Galactic موافق نیستند. پس از بیانیه شرکت ، مارک "فورگر" استاکی ، خلبان آزمایشی سابق Virgin Galactic در توییتر خود گفت: "گمراه کننده ترین اظهارات امروز اظهارات ویرجین گلکتیک بود. واقعیت این است که خلبانان برای دستیابی به سرعت مناسب نتوانستند کوتاه بیایند ، باد خوب بود در محدوده ، آنها هیچ اهمیتی برای رسیدگی به خطای مسیر نداشتند و بدون مجوز وارد حریم هوایی کلاس A شدند. "

  پیامدهای پرواز بعدی

  صبح پنجشنبه ، تنها چند ساعت قبل از FAA گفت که در حال زمین گیری SpaceShipTwo است ، Virgin Galactic برنامه های خود را برای پرواز بعدی اعلام کرد. این شرکت گفت که ماموریت یونیتی 23 شامل سه خدمه پرداخت کننده از نیروی هوایی ایتالیا و شورای تحقیقات ملی است. ویرجین گالاکتیک در بیانیه خبری خود اعلام کرد که پنجره پرواز را در اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر 2021 هدف قرار می دهد ، در انتظار بررسی های فنی و آب و هوا. در آن هیچ اشاره ای به موضوع FAA نشده است.

  با این حال ، پس از اعلام FAA ، Virgin Galactic بیانیه ای به روز کرد. FAA برای رسیدگی به مدت کوتاهی که سفینه فضایی به زیر ارتفاع مجاز خود در طول پرواز یونیتی 22 رساند ، رسیدگی می کند. ما این موضوع را جدی می گیریم و در حال حاضر علل این مشکل را بررسی می کنیم و نحوه جلوگیری از این امر در ماموریت های آینده را تعیین می کنیم ... ما از نزدیک با FAA همکاری می کنیم تا از بررسی کامل و حل به موقع این مسئله حمایت کنیم.

  این همه برای راه اندازی واقعی ماموریت یونیتی 23 هنوز مشخص نشده است.

خبرهای دیگر از علوم پایه