خبر

 • تک بورد - DNA باستانی از قفل پوست سر گاو نشسته نشان دهنده زنده بودن نبیره است

  DNA باستانی از قفل پوست سر گاو نشسته نشان دهنده زنده بودن نبیره است
  12 روز و 17 ساعت قبل

  ارنی لاپوینت از دولت ایالات متحده درخواست کرد که اجازه جابجایی بقایای اجدادش را بگیرد.
  یک تیم بین المللی از دانشمندان نسب یکی از نوادگان زنده گاو نر نشسته معروف لاکوتا را از طریق روش جدیدی از تجزیه و تحلیل DNA که برای ردیابی نسب خانوادگی با استفاده از قطعات DNA باستانی طراحی شده است، تایید کرده اند. به گفته نویسندگان مقاله جدیدی که در مجله Science Advances منتشر شده است، این اولین بار است که ا

  روش تیم باید به طور گسترده برای هر سؤال تاریخی که شامل داده‌های ژنتیکی محدود به‌دست‌آمده از DNA باستانی باشد، قابل اجرا باشد. اسکه ویلرسلوف از دانشگاه کمبریج، یکی از نویسندگان این مقاله، گفت: «در اصل، شما می‌توانید در مورد هر کسی که می‌خواهید تحقیق کنید - از قانون شکنی‌هایی مانند جسی جیمز تا خانواده تزار روسیه، رومانوف‌ها. استخوان‌ها، موها یا دندان‌ها را می‌توان به همین روش بررسی کرد."

  گاو نشسته (Tȟatȟáŋka Íyotake) یکی از رهبران لاکوتا بود که بیشتر به خاطر شکستش از هفتمین سواره نظام سرهنگ جورج آرمسترانگ کاستر شناخته شده است. در نبرد شاخ بزرگ کوچک (معروف به نبرد چمن های چرب) در 25 تا 26 ژوئن 1876. قبایل مختلفی در ماه های قبل به اردوگاه گاو نشسته ملحق شده بودند که توسط رهبری معنوی او کشیده شده بود و به دنبال امنیت در برابر تعداد زیادی بودند. نیروهای آمریکایی تعداد آنها به زودی به بیش از 10000 نفر افزایش یافت. تعداد افراد کاستر هنگام حمله به اردوگاه بسیار بیشتر بود و مجبور به عقب نشینی شدند. جنگجویان سیو در نهایت کاستر و اکثر افرادش را در چیزی که بعداً آخرین موضع کاستر نامیده شد، کشتند. p> اکتبر 1876: ژنرال نلسون مایلز در حال صحبت با رئیس نشسته بول پس از شکست ارتش در لیتل بیگ هورن. هنرمند اصلی: فردریک رمینگتون (1861-1909). Enlarge / اکتبر 1876: ژنرال نلسون مایلز در حال صحبت با رئیس سیتینگ بول پس از شکست ارتش در لیتل بیگ هورن. هنرمند اصلی: فردریک رمینگتون (1861-1909). MPI /Getty Images

  این پیروزی کوتاه مدت بود.ایالات متحده هزاران سرباز دیگر را به منطقه اعزام کرد و در سال بعد، بسیاری از قبایل تسلیم شدند. گاو نشسته در میان آنها نبود و ترجیح داد که قبیله خود را به این منطقه هدایت کند. در عوض مناطق شمال غربی کانادا (آنچه ساسکاچوان کنونی است).

  تبلیغات

  او به‌رغم پیشنهاد عفو چهار سال در آنجا ماند تا اینکه مشخص شد مردمش نمی‌توانند زنده بمانند، زیرا گله‌های گاومیش‌ها بسیار زیاد بودند. کوچک برای حمایت از آنها نیازها سیتینگ بول و افرادش به ایالات متحده بازگشتند و در 19 ژوئیه 1881 به سرگرد دیوید اچ. برادرتون در فورت بافورد تسلیم شدند. (ظاهراً رئیس به برادرتون گفت: "کاش به خاطر بسپارد که من آخرین مرد قبیله ام بودم که تفنگم را تسلیم کرد.")

  این گروه (در مجموع 186 نفر) در فورت نگهداری می شدند. یتس، در مجاورت آژانس راک ایستاده، به غیر از یک دوره 20 ماهه در فورت رندال. گاو نشسته در سال 1884 زمانی که به او اجازه داده شد با نمایشی به نام اتصال گاو نشسته در ایالات متحده و کانادا تور کند، شهرت خاصی به دست آورد. او آنی اوکلی را در آن تور در مینه‌سوتا ملاقات کرد و آنقدر تحت تأثیر مهارت‌های او در سلاح گرم قرار گرفت که به طور نمادین او را به عنوان دختر خود "پذیرفت" و به او لقب "شل مطمئن کوچک" داد. اوکلی در بیشتر دوران کاری خود از این نام استفاده می کرد. در سال 1885، سیتینگ بول با نمایش غرب وحشی بوفالو بیل کودی به مدت چهار ماه تور برگزار کرد، جایی که "اجرای" او شامل یک بار سواری در هر شب در حوالی عرصه در حالی بود که تماشاچیان به خود خیره می‌شدند.

  در همین حال، تنش‌ها بین آنها افزایش یافت. گاو نشسته و مامور هندی ایالات متحده جیمز مک لافلین در حالی که دولت ایالات متحده بخش هایی از رزرواسیون بزرگ سیوکس را تقسیم کرده و فروخت. در سال 1889، جنبش مذهبی "رقص ارواح" - که شامل رقص و سرود خواندن برای رستاخیز خویشاوندان فوت شده و بازگشت گله های گاومیش بود - در حال قدرت گرفتن بود و ساکنان سفیدپوست اطراف را نگران کرد. گاو نشسته شرکت کننده نبود، اما او به رقصندگان اجازه داد تا در محوطه کمپینگ خود حضور داشته باشند، بنابراین مک لافلین دستور دستگیری رئیس را صادر کرد.

  Sitting Bull and Buffalo Bill Cody، در حدود سال 1880 در مونترال، کانادا عکس گرفته شد. . بزرگ کردن / نشسته گاو نر و بوفالو بیل کودی، تقریباً عکس گرفته شده است. 1880 در مونترال، کانادا. بتمن/گتی ایماژ

خبرهای دیگر از علوم پایه